Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Trónok harcában most a 6....

A Trónok harcában most a 6. évad végével lehet tudni hogy kb kinek mekkora serege van? Számszerűen

Figyelt kérdés

Felek:


Daenerys: Tyrellek, Martellek, Vas-szigetiek (Yara, Theon), sárkányok, Dothrakik, Unsullied-ek


Cersei: Ami maradt a Lannister seregekből 5 évnyi háború után, plusz az úgy 2-3 tartomány félig már szétvert seregei (Crownlands, Stormlands, Westerlands)


Északi királyság, Jon Snow: A Völgy (The Vale) teljesen ép és friss seregei Petyr vezetésével, az Észak megmaradt seregei, a Vadak (wildingok) és a Folyóvidék (Riverlands) megmaradt seregei.

Így hogy Arya megölte Walder Freyt, gondolom a következő az lesz hogy kiszabadítja Edmure-t a fogságból (a 7. évad elején) és a Folyóvidék megint hűséget fogad az Északnak.


Kérdésem: SEREGEK SZÁMA SZÁMOKBAN? Kiknek mekkora serege van kb mostanra? Kiknek milyen "szuperfegyverei" vannak? Pl az Északnak ott volt szuperfegyverként az óriás, de az meghalt a csatában. Cerseinek ott van szuperfegyverként a félig zombi Ser Gregor Clegane és a wildfire. Dany-nek meg nyilván a sárkányok.

De most mégis inkább csak a seregek számára vagyok kíváncsi hogy amit a sorozat alapján tudni lehet kb kiknek mekkora seregei lehetnek?



2016. aug. 7. 21:49
 1/9 anonim ***** válasza:

Dany: 100000 dothraki, ebből kb 58000 harcos. Kb 45000 dorne-i, 65000 Tyrell, a Redwyne flotta, a Vasflotta fele ez többszáz, akár 1000 hajó, a mesterek hajói, 8000 makulátlan, még legalább ennyi kiképzetlenül, a Második Ifjak 2000-en és három sárkány.


Cersei: Casterly-hegy serege kb 40-50000, de nagy veszteségekkel és megosztottan, jó ha 10-20000 Cersei mellé áll, a Koronaföldek 20000 és a felégetett és rebellis Folyóvidék ami Walder Frey halála után nem tudom mit lép (a Folyóvidék urai csak azért hajtottak térdet ugye mert a Vörös nászon sok ház örökösét foglyul ejtették pl Marq Piper. Királyvár népe retteg, mert gyakorlatilag felrobbantották a szentélyüket és a városban élő nemeseket, ez pedig lázadást szíthat, illetve árulást Dany javára Meg ugye Cersei mellett van a "Burn them all" ...


Észak: Nehéz pontos számokat mondani, mert Észek kicsit széthullott a vörös nász óta, de a Völgy kb 40000-es serege mögöttük áll (egyelőre).


Én jelenleg így tippelem meg, de elég egy árulás és seregek duplázódhatnak, vagy pusztulhatnak el, szóval nincs ez kőbe vésve.

2016. aug. 7. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Alapból volt 8000 unsullied, nem?
2016. aug. 8. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A sorozatban elég kevés alkalommal mondanak pontos számokat,és ha mondanak akkor se egyezik meg feltétlenül azzal,ami a könyvben van.De az első válasza szerintem teljesen helytálló.Ha jól emlékszem sorozatban néha mondják,hogy a Lannistereknek van a házak közül a legnagyobb serege,míg a könyvben csak a legjobban kiképzett és felszerelt seregük van,a legnagyobb a Tyrelleké.Szuperfegyver szempontjából a sárkány eyedül képes egy egész sereget legyőzni.
2016. aug. 10. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

1-2-3: KÖszi


1: A Völgynek 40 ezres a serege?? :OO

Nekem úgy rémlik hogy kevesebb (talán 20 ezer), de abból az átlagosnál arányaiban sokkal több a lovasság aránya és nagyon képzettek is.


2:

Szerintem is abból a 8000 Unsulliedből a Slaver's Bay-i háborúskodás után már kevesebb van. Elég sokat láttunk mi is meghalni a képernyőn az előző évadokban, de gondolom "off-screen" is biztos voltak veszteségeik. Persze még így is lehet belőlük vagy 6-7 ezer simán.


3:

A sárkányok ellen az jutott eszembe, hogy a sorozatban már többször láttunk ballisztákat (óriási íjvető gépeket). Stannis hajóin is voltak ilyenek a 2. évadban és a 4. évadban is egy ilyennel ölték meg az egyik Falra támadó óriást, hogy hátulról nyakon lőtték, mikor a mamut után futott.

Ha pár tucat ilyen balliszta folyamatosan tüzel egy sárkányra, akkor egyfajta "légvédelmi ágyúként" működve leszedhet azért. Persze a sárkányok még így is a legerősebbek, ezt nem tagadom. De szerintem a történet végére azért a 3-ból 1-2 sárkány majd halott lesz.


Rémlik valami arról amit mondtál, pl a könyvben úgy tudom a Lannisterek serege a háború elején csak 30 ezer, de ezt a sorozatban 60 ezerre növelték (viszont ebből Robb elpusztít 30 ezret az első évad végén, amikor elfogja Jamie-t).

Talán így már a háború 3.-5. évében járva mára önmagában is a Tyrell-eknek lehet számszerűleg a legnagyobb serege, mert hiába vannak benne már a 2. évad óta, de igazából komoly csatában nem vettek részt és nagy veszteségeik nem voltak.

2016. aug. 11. 14:54
 5/9 anonim ***** válasza:
A Völgyet valamiért mindig nagyon lebecsülik, pedig 30000-nél biztos több katonája van, de én még mindig 40000-re tippelek. Ami még titkos fegyver, az a sárkánykürt. A könyvben Euron elhozott egy sárkánykürtöt Valyria romjaiból és a legenda szerint azzal irányítani lehet a sárkányokat. Így előfordulhat, hogy Euron elveszi Dany egyik sárkányát pl. Viseryont ő a leggyengébb a három közül.
2016. aug. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

3.vagyok.Úgy emlékszem a könyvben is a Lannistereknek volt közel 60 ezer katonája,Tywinnak voltegy 20-on valahányezre sereg,amivel bevette magát Harrenhalba.Jaime-nek szintén volt egy hasonló nagyságú serege,amit Robb szétvert,de mint a legtöbb csatában itt se halt meg az összes katona csak szétszóródtak és elmenekültek,de Zúgó ostrománál már szó volt róla,hogy újjászervezték őket.És akkor ott volt még Stafford serege is,meg azért hagytak gondolom egy elég tekintélyes haderőt a nyugati várakban is meg valószínűleg pár ezren maradtak Lannisportnál is,mintha említették volna,hogy az Aranyfog erődnél is van egy nagyobb csapat.Úgyhogy szerintem könyvben is megvan a 60 ezer,de ea háború elmúltával ennek nagyrésze nincs fegyverben.


A Völgynél én is 20 ezerre emlékszem,de ha mozgósítanak mindenkit szerintem bőven meghaladja azt.Ott azért vigyázni kell,hogy mennyi embert küldenek háborúba,mert ott ugye a hegyi klánok állandó veszélyt jelentenek,főleg,hogy Tyrion ellátta őket fegyverekkel.


Egy kifejlett sárkánynak elég erős páncélja van,valószínűleg nem okozna benne nagy kért egy gerely,kivéve,ha a szemén keresztül találja el.

Azonban Daenerys sárkányai közel sem kifejlettek, és elég sérülékenyek.

2016. aug. 11. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

5:

Nekem azért jön a Völgy lebecsülése, mert az olyan hegyes-dombos terület eléggé. És a hegyvidékek általában kevésbé lakottak, mint a termékeny síkságok, alföldek.


Na erről a sárkánykürtről még nem hallottam, úgyhogy utánaolvasok majd.


6:


Sárkányok:

Igen, pl az 5. évad végén az Arénában harcolva is Drogon-ba elég volt kb fél tucat sima, átlagos méretű dárdát belehajítani a Sons of Harpy tagoknak és már enyhe-közepes sérülései keletkeztek. És ott szó sem volt óriási íjvető gépekről, csak sima dárdákról, lándzsákról.

A sárkányok dög erősek és hatalmas fegyverek, de azért nem elpusztíthatatlanok.

2016. aug. 11. 23:49
 8/9 anonim válasza:

Mi vel Dorne és a Tyrellek csatlakoztak Danyhez így van neki kb 150.000 katonája


Jon-nak a Völgy lovagjaival egyött van kb 60.000 katonája


Cersei-nek maximum 55.000 katonája van

2016. aug. 12. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Észak "szuperfegyvere" Szerintem Szellem
2016. aug. 18. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!