Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Hogy hogy ennyi bevételt...

Hogy hogy ennyi bevételt termelt az Avatar?

Figyelt kérdés

Most néztem utána és még mindig az Avatar vezeti a bevételi listát. Még a Sat Wars VII-et is megelőzi. Valami 2,7 milliárd dolláros bevételt termelt ez a 2009-es film.


Minek köszönhetett ekkora sikert?



2016. júl. 3. 13:45
 1/9 anonim ***** válasza:
63%
Fogalmam sincs, egy rakás szar volt. Ráadásul most még ki akarnak tolni 3 avatar filmet.
2016. júl. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Az igen...


Annyira nem volt nagy durranás szerintem, csak az, hogy ez a film már teljesen 3d-ben készült.

2016. júl. 3. 14:00
 3/9 anonim ***** válasza:
Mert akkor nagy durranás volt, hogy teljesen számítógéppel csinálták meg szinte. Egyébként nem nézhetetlen, nagyon szép a látványvilága és a sztori is viszonylag érdekes. Persze van sok jobb film, de az Avatar kicsit-nagyot szórakoztatott.
2016. júl. 3. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Igen, pontosan ahogy az utolsó írta. Szimplán szórakoztató film. Persze tele van elcsépelt hollywood-i giccsekkel, de aki ezen túl tud jutni (most őszintén, van még olyan, aki nem immunis a hollywood-i sablonokra?), azt simán magával tudja ragadni a film. CGI film, és abból is a jobb fajtából. A látvány egyértelműen első osztályú, a többi része pedig a filmnek rendben van (nem kiemelkedő, de közel sem rossz, van más jó CGI film is, de ott pl a történet és a szereplők rosszak, ezért a film is csak maximum középszerű), így kapunk egy nagyon is szórakoztató filmet, ami ugyanúgy el tudja varázsolni a gyerekeket és a felnőtteket.
2016. júl. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Jól emlékszem, hogy ez volt az első egész estés 3D mozifilm? Lehet, hogy ez is belejátszott a sikerébe. Sokan megnézték, csak mert nem láttak még ilyet.


(A Wiki is azt írja: "a világ legelső, teljesen 3D-s élményt nyújtó filmje.")

2016. júl. 3. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Krisipoke ***** válasza:

Egészen biztos vagyok benne, hogy teljesen 3D-s filmek már évtizedekkel ezelőtt is léteztek.


Egyébként igen, nagyon nagy volt a marketing, újdonság volt a látványvilága, bárkit meg tudott fogni, és én azt sejtem, hogy mivel 3D, jóval többet is tudtak elkérni a mozijegyekért.


Egyébként lehet, hogy egyedül vagyok vele a világon, de én még nem láttam. :D Annyira nem is izgat igazából, bár attól még lehet jó.

2016. júl. 3. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én is egészen biztos vagyok benne, mivel egy kollégám a 80-as években Kijevben(!) járt egy 3D-s moziban. Sőt, a jó öreg piros-zöld szemüveges technológia otthoni VHS videókon is elérhető volt. Ezek amolyan demók, bemutató kisfilmek voltak, de "A" kategóriás "egész estés" mozifilmekről nem tudok.

A Rémálom az Elm utcában sokadik részének utolsó 20-30 perce is ilyen (piros-zöld) 3D-ben készült.

2016. júl. 3. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Utánanéztem és találtam is filmeket.

[link]

Ez alapján az Avatar csakugyan nem az első, csupán "a világ legelső, teljesen 3D-s élményt nyújtó filmje." Hogy mit ért "teljesen" alatt? Jó kérdés. :)

2016. júl. 3. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Jó volt a marketing. Meg a film se lett volna rossz ha csak feleennyire hosszú, akkor elvitte volna a látvány és nem tűnt volna fel hogy mennyire szar a történet.
2016. júl. 3. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!