Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Folytassam a Doktor House-t?...

Folytassam a Doktor House-t? Milyen sorozatokat ajánlatok? (minden lent)

Figyelt kérdés
Eddig néhány sorozatot néztem végig: Trónok harca (a kedvencem, vele nagyon megvagyok elégedve), The Walking Dead (ezt is nagyon szeretem, elég menő, de a karaktereket néha , vagyis szinte mindig unalmasnak tartom és ez a hátránya), Fear the Walking Dead (a sima TWD-nél nem jobb, de azért ez is jó, a társalgások 1 fokkal unalmasabbak de meg lehet szokni mert az a legfőbb hogy hogyan birják lelkileg az apokalipszist), The 100 (ez a második kedvenc sorozatom, most fejeződött be a 3. évadja, ezt elemezhetném 1 órát, de a fő hogy nem olyan jól megcsinált mint akár a leghiresebb sorozatok mert például ez nem is annyira hires, de valamelyik sokkal hiresebb sorozatnál éppen sokkal jobb), és a Lost (Ennél többet vártam: azt hittem hogy a túlélésről szól, de inkább átment sci-fi be , és a túlélésről csak annyit adtak hogy átköltöztek a partról egy patakhoz a viz miatt. De nem a túlélés fogott meg ebben a sorozatban, hanem a REJTÉLYEK, hogy a sziget tele van titokkal, és történt valami a szigeten a múltban amire évadokat néztem végig mire rájöttem, a természetfeletti erő, hogy a sziget csodákra képes, meg hogy nem lehet megtalálni térkép segitségével. Na az ilyesmiket nagyon szeretem. De a harcok nagyon bénára sikerültek, meg másról szinte nem is szól minthogy az emberek egymással beszélgetnek. Ha megkérdezik hogy megérte-e azt a rengeteg órát akkor rávágnám hogy igen, de eszembe jutnak az unalmas részek és nem tudnák mit mondani). Talán egy kicsit sokra sikerült a bevezető de a kérdés is erről szól hogy milyen sorozatokat ajánlatok nekem, és ittvan hogy milyeneket nézek. Ha lehet olyat szeretnék ami nem gyenge , például a Revolution sorozatból az első pár epizódot megnéztem, de nem fogott meg, kicsit unalmas volt, vagy éppen túl sok minden történt aminek a következménye hogy a nagy történések átlagosak maradtak. Túlságosan megerőltették, és már nem volt kedvem hogy megint megnézzek egy részt, úgysem élveztem eddig, időpocsékolás... Ha valaki nézi akkor irjon 1 kis motivációt mert csak az hiányzik (the100 első évada is uncsi a 3. évadhoz képest). A vikingeket is elkezdtem volna, megnéztem a legelső rész első pár percét és ehhez sem volt motivációm a trónok harca után, mert hát gondoltam mi lehet jobb a trónok harcánál?! :D A vikingekhez is kell motiváció pls, aki nézi az irja le miről szól, hogy harcolnak egymás ellen a vikingek? vagy hóditják északot? mitől hasonlit a trónok harcára?... A Doktor House-t is elkezdtem, azért mert tetszik a főszereplő személyisége, gondoltam érdekes lesz, sokat fogok nevetni, lefog nyűgözni House zsenialitása (az a legjobb érzés nekem amikor a kedvenc szereplőm valami menő dolgot tesz: thug life)... Ez meg is volt, House vicces, bebizonyitsa hogy neki mindig igaza van, okosabb mindenkinél, és aki hülyének hiszi azt leszégyeniti és ettől még menőbb lesz. A 2. évad 15. epizódjánál tartok, már hónapok óta nem néztem, mert nincs kedvem rá. Ha nem ir senki akkor úgy döntök hogy abbahagyom örökre. A központba a betegek vannak helyezve, és ami idegesitő hogy minden egyes epizódban van egy új fő beteg aki vagy meggyógyul vagy meghal, és igy megy tovább. Ami engem érdekel, az másodlagos de közvetlenül a betegek mögött van. Az hogy mi történik a korházban, House-al és a többi főszereplőkkel, a baj az hogy ez sem elég érdekes. Ahogy eddig ment a sorozat, úgy el tudom képzelni egy grafikonban: Mindig kapunk új beteget és ez nem változik, ezalatt a korházi történések lassan mennek le-fel. Ahogy belégondolok hogy mi történt eddig, rájövök hogy minden időpocsékolás volt. Remélem érthető amit itt filozófálok, jött az új főnök egy évadra, majd elment.. Jött Stacy, majd elment.. Akkor itt mi a fő? Rájöttem hogy a korházi történések nem hiába másodlagosak, mert a fő hogy gyógyitják a betegeket és ami körülötte történik az befolyásolja a gyógyitást és feldobja a sorozatot, meg hát kell legyen story is. Úgy tudom hogy a DR House nak vége van, és ha már a részek felépitése ilyen szánalmas akkor végignézés helyett az időspórolás végett olvassam el neten hogy mi történik az évadokban? Miért éri meg végig nézni? Lesz e változás? Előre kössz a válaszokat, és az olvasásra szánt időt :)

2016. máj. 25. 21:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Arrow, Breaking Bad
2016. máj. 25. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Breaking Bad, Dexter, Twin Peaks, True detective. Amúgy a trónok harca elég rossz a könyvekhez képest.
2016. máj. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mr Robot
2016. máj. 26. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Kössz a válaszokat, de ha ennyit akartam volna akkor beirom Googlebe. Egy kicsit megpróbálhattátok volna meggyőzni engem, asszem ennyi szöveg után tartalmasabb választ vártam volna az ajánlott sorozat ciménél. Úgyértem, a sorozat mellé leirhattátok volna hogy miről/kiről szól pontosan, és hogy mi benne a jó. Attól még hogy leirtok 1 cimet, nem jön meg a kedvem megnézni.
2016. jún. 30. 12:56
 5/6 anonim ***** válasza:

Na akkor írok egy kis ajánlót, legyen mondjuk a Dexter (nekem ez volt az egyik első sorozatom).

Egy Dexter nevű sorozat-gyilkosról szól a sztori, aki ha jól emlékszem Miami-ban él. Halottkémként dolgozik, látszólag egy rendes, udvarias ember, de valójában nem érez érzelmeket (legalábbis nem annyira, mint az átlag) és nagyon szeret ölni. De csak más gyilkosokat öl, ez azonban nem azért van, mert igazságot akar tenni, hanem mert a nevelőapja, aki már Dexter kiskorában rájött fia hajlamára, arra tanította, hogy ha már ilyen vérszomj van benne, akkor ne ártatlan embereket öljön. Dexter azóta is az apja tanításai szerint él és a rendőrségi kapcsolatait kihasználva vadászik a gyilkosokra a szabad idejében. A sorozatban gyakran halljuk Dexter belső monológjait, cinikus, értetlen hozzászólásait az átlag emberek viselkedéséhez, ez sokat hozzá ad a sorozathoz. Eléggé morbid, de nagyon könnyen meg lehet szeretni a sorozat hangulatát, izgalmas, fordulatos, elgondolkodtató stb. Hátránya, hogy asszem 8 évad készült belőle, ami szerintem már messze elnyújtott lett, igazán úgy az első 2-3 évad volt a jó belőle.

2016. jún. 30. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem folytasd a House-t. A háttérsztori egyre jobb lesz, nyugi.
2016. júl. 13. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!