Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Ugye hogy az anime és a...

Ugye hogy az anime és a dragon ball super felnőtteknek készült és felnőttes?

Figyelt kérdés
2016. máj. 3. 22:07
 1/9 anonim ***** válasza:
69%

Az anime a japán rajzfilmek neve. Rengeteg olyan van amit akár gyerekek is nyugodtan nézhetnek, és rengeteg olyan ami felnőtteknek szól (szerintem ebből több van). Nem lehet ezt csak így általánosítani.

A DBS-t spec nem feltétlen ajánlanám gyerekeknek, akadnak benne elég könyörtelen részek.

2016. máj. 3. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem, és nem.


Messze a legtöbb anime a fiatal, tini korosztály felé készül, és általában nem hogy felnőttesek, hanem kifejezetten gyerekesek.


Mert hát erre van a kereslet. Én ezt nem utálatból mondom, én nagyon is szeretem az animéket, de lássuk be, a "felnőttestől" ezek olyan távol vannak, mint innen Peru.


De még az idősebb korosztálynak készültek is inkább a "young adult" kategória, úgy 15-től a húszasok elejéig. Olyan anime, hogy kifejezetten felnőtteknek készül, hát az kb. tű a szénakazalban.

2016. máj. 4. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Alapjáratom 12-18 éves fiuknak szólnak a shounenek.

De persze a célközönség a felnőttek is, nem a 12 éves gyerek lesz aki megvesz minden figurát/dvd-t hanem a felnőtt dolgozó férfi/nő

Pl az UQ Holder is a 12-18 éves kategóriába tartozik,a magazin alapján, pedig ennél aligha van véresebb dolog.

Na meg a régi Negimás karakterek feltűnése, és utalgatások amit aligha ismernek a mai 12 évesek.


[link]



Gyakran kezdik 12 éves karakterekkel akik lassan felnőtté válnak, talán ezért jelenek meg ilyen magazinban.


Mellesleg a Tokyo Ghoul mangája a 17-25 éves korosztályt célozza meg, mégis sok gyerek olvassa.



Mindenesetre ha tetszik nézed a db mert király anime :P

Mi értelme van ezt megkérdezni, XD na meg elég sok felnőtt rajong érte és nők is. Japánban is.


A kodomó anime szól 6-11 éves gyerekeknek

2016. máj. 4. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Vannak egyes részei, ami gyerekesnek tűnhet.

De többségében elég durva erőszakos idősebb korosztálynak ajánlanám 16-18 tól felfelé.


Nézd meg a vágatlan Dragon Ball Zedet Baggio munkáját.

Mennyi véres jelenetet kivágtak. 6 éves gyerekeknek nem ajánlanám. Pl: Dragon Ball Z 79.rész...

2016. máj. 4. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Blu ray kiadás kíváncsi vagyok mennyire lesz véresebb, a tv és Supernél. Sok helyen hiányoltam belőle a vért.

Na és, ha épp rajzolt, attól még szólhat felnőtteknek is.

2016. máj. 4. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Igen egyértelmű hoyg felnőtteknek is szól.
2016. máj. 5. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem az, hogy mi mennyire felnőttes, a történeti összetettségen múlik, nem a vérességen. A Dragon Ball-t én gyerekesnek tartom, így 20 felé ez nekem egyszerűen kevés, hogy csak azon izguljak, hogy ki milyen erős. Nem azt mondom, hogy a 10-15 évesek hülyék, de őket mg jobban lenyűgözik az egyszerű dolgok, míg a komolyakat hajlamosak egyszerűen unalmasnak találni. Pl. a Parasyte the Maxim-ot nem biztos hogy 15 évesen már élveztem volna. Ellenben van rá példa, hogy valami egyszerre legyen élvezetes széles korosztálynak, különösen a Death Note-ot tartom ilyennek, a hatásvadász fordulatokkal felhívja magára a figyelmet, viszont vannak nagyon komoly történetelemei is pl. Light a halálba kergeti az apját, aki mindig is tökéletes gyerekként tekintett a fiára.
2016. máj. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Utolsó, szerintem azért 20 felet is lehet azon izgulni mivel én is már 20 felett vagyok, és szeretem nézni a jó harcokat. Parasyte-nek is sok 15 alatti rajongója van.

De én olyant is láttam egy animés csoportban hogy valaki azért dobta a Shingeki no Kyojin mangát mert belementek a politikai vitába, és a karakterekről derültek ki információk. ahelyett hogy titánokkal harcolnának.


Szerintem az +pont ha mással is foglalkoznak nem csak a harccal, de tény hogy az animések nagyrészt csak a harc és a perverzség miatt animézik.


Persze ha csak harc lenne egy animében én nem nézném akármilyen is legyen az.

2016. máj. 7. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kérdező:

Dragon Ball Super anime is, ugyanannak a korosztálynak szól (elsősorban), akiknek a Dragon Ball Z is.

Csak annyi a különbség, hogy akik anno a Dragon Ball Z-t tiniként látták, most felnőttek (szerintem emiatt gondolhattál erre).

2016. máj. 16. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!