Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mik az alap filmek?

Mik az alap filmek?

Figyelt kérdés

Légyszi írjatok ilyen nagyon alap filmeket,mert kicsit le vagyok maradva ilyen téren. (pl. karib tenger kalózai)

Jó lenne, ha írnátok olyanokat is, mint pl. Csajok bosszúja, másnaposok stb.

Köszönöm előre is! 13/l



2016. febr. 28. 14:23
 1/3 HalkHogen ***** válasza:
78%
Azt hittem, komoly kérdés...
2016. febr. 28. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
85%

Alapfilmnek inkább azt mondjuk - többek között - azokat a filmeket, amik egyediek valamilyen téren, vagy nagy kultúrális hatása van, ami "idétlen időkig" megmarad, de lehetnek azok a filmek is, amikről mindenki beszél.

Tehát előtte még senki sem csinált olyat, amit ők. Ez lehet egy technikai újítás, mint az Oroszlán király, a Shrek, vagy a film noir, Dogville, a Kamera által homályosan, Andalúziai kutya, Elfújta a szél, Mátrix stb. Lehet egy rendezési újítás, mint Spielberg - A Párbaj c filmje. Lehet történetét tekintve nagy film mint A félelem bére, vagy Az ötödik pecsét, 12 dühös ember stb. Aztán lehet olyan film, ami nagyon sok díjat nyert - Ben Hur, Titanic, vagy éppen nagyon son pénzt hozott Avatar. Mert a film iparban az ipar rész is beleszól és ott a hírnév és a dicsőség mellett a pénz beszél leginkább. Ugyan akkor szép ellenpélda a Harcosok klubja, ami egy anyagilag hatalmas bukta volt, mégis alapfilm, de az inkább a mondanivalója miatt.


Ezekbe a kategóriákban nekem nem fér bele a Másnaposok és a Csajok bosszúja - azok inkább réteg filmek. Már csak azért is, mert a Másnaposokban semmi sem eredeti és még a színészek is pocsékul játszanak, a kamera képek hanyagok. De sok pénzt hozott és sikere lett. Nagyon sikeres film. Csak nem alap film.


13évesen, azok a filmek, amik nekem tetszettek, nem feltétlen fedik azt, amit később alapfilmnek tartottam, de sok megállta a helyét.

Példáknak mondanám:

Oroszlánkirály / A medve (1988) / Idétlen időkig / Kiharcolt Oroszlánok / Chihiro szellemországban / Az ember, aki túl keveset tudott / VUK / Nikki, az észak vad kutyája / Számkivetett / Oscar / Felforgató könyv / Eszeveszett birodalom / Holt költők társasága / Piszkos 12 (bár ez inkább pasis film) / az összes Pixar rajzfilm.


16+os kategóriában ott vannak:

Leon a profi / Három szín / Esőember / A Tanú / Harcosok klubja / Simon Mágus / Amerika História X / Demolation Man / Kelly Hősei / Hair / Halálsoron / Amerikai szépség / 6. érzék / Életvonat / Angyalok városa / 4 szoba / Farkasokkal Táncoló



Amit te keresel az inkább a könnyű, semmitmondó vígjátékok, amik katasztrófikus jövőt mutatnak be, ha a 13évesek ezeket tartják alapfilmeknek :S

2016. febr. 28. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
2016. febr. 28. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!