Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Ti egyetértetek ezzel? (bővebb...

Ti egyetértetek ezzel? (bővebben lent, Star Warssal kapcsolatos)

Figyelt kérdés

Engem mindig is nagyon érdekelt hogy milyen a Star Wars "hite"és amikor ezt beírtam a Google keresőbe egy ilyen cikket írt ki:"Darth Vader eredeti neve Anakin Skywalker, ami „égen járót” jelent, vagyis mennyei eredetet. Szeplőtelenül fogant, és a jedik közül néhányan kiválasztottként tekintenek rá. A kiválasztott eljövetelével kapcsolatban jóslatot is említenek. A jedik nagytanácsa ugyanakkor szkeptikus, vonakodó Skywalker kiválasztottságát illetően, aki hihetetlen erejéről és csodás tetteiről híres (lásd a Baljós árnyakban). Eddig az Evangéliumokhoz való hasonlításban minden stimmel, és ami ez után következik, az is. Skywalker, feljebbvalói dogmatizmusát elutasítván saját útjára lép, mire azok megharagudnak, és majdnem teljesen elpusztítják, kezeit és lábait levágják (utalás a keresztre feszítésre). Skywalker később Darth Vader néven visszatér, és mindenre kiterjedő birodalmat épít ki (utalás a kereszténység elterjedésére). Feltűnik egy fiatal, Luke, aki vacillál a lázadás és az uralkodás között, felfedezi ugyanis, hogy gyökerei a birodalomhoz kötik (magyarul a kereszténység vagy a liberális demokrácia melletti elköteleződésen dilemmázik). Végül Luke szembefordul apjával és a birodalommal, és legyőzi őt, sőt, maga mellé állítja (a kereszténység mai hanyatlása és eredeti tanításaival való szembefordulása sajnos szemmel látható).Az egyezés megdöbbentő, de még megdöbbentőbb, hogy kiknek a szempontjából kísérjük végig a történetet. Kik a jedik valójában? A jedi lovagok tulajdonképpen „júda” lovagok, azaz harciasan keresztényellenes és bosszúszomjas zsidók, akik nem fogadták el Jézust kiválasztottként és megváltóként. Ők a farizeusok, akik elutasították az isteni igazságokat, és akik végül keresztre feszítették Őt. Továbbá ők azon kivételes „beavatottak”, akiknek megadatott a titkos kulcs (az „erő”) a deviatív modern világ irányításához."

És ezen kívűl még Palpatine császárt a pápával . hasonlítja össze és stb. Ezt a kérdést én nem a Star Wars rajongók felidegesítíséért raktam fel(mert én is Star Wars rajongó vagyok).Hanem azért mert ezen a cikken én annyira megbotránkoztam és én ezt nem akarom elhinni éppen ezért vagyok kiváncsi a véleményetekre, hogy szerintetek ez a cikk igaz-e vagy ezt valaki csak azért rakta fel, hogy szándékosan lerontsa a Star Wars hírnevét.

Bocsi a sok szövegért,válaszaitokat előre is köszönöm!

Beszólásoktól kiméljetek!



2016. febr. 20. 16:37
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Egy darabig még csak-csak lehet analógiának nevezni, bár én nem nagyon hiszem, hogy Lucas a Bibliát vette volna alapul a sztori alapjainak letételéhez. Aztán egyre elborultabbá válik az okfejtés. Belemagyarázás az egész, sok csúsztatással, de persze a cikk írójának biztosan támadt ez a "hihetetlenül nagy gondolata", és még ha hamar rá is jött, hogy sántít az egész, már befejezte a cikket, még ha el is kellett kennie pár dolgot... :) Szóval hülyeség szerintem.
2016. febr. 20. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Pont hogy a Jedi tanok és a keresztény egyház tanai között vannak párhuzamok. Pl. az Erő=Isten, vagy pl. Yoda mond hasonlókat, hogy "a halál az élet rendje, és az Erő rendje"


Tavaly halottak napján voltam istentiszteleten, és ahogy beszélt a pap, bennem felrémlettek Yoda szavai :D


"És ezen kívűl még Palpatine császárt a pápával . hasonlítja össze"

Ezen nagyon jót nevettem :DDDD ugyanis, az előző pápa, XVI. Benedek, nagyon hasonlít a jó öreg Palpatine-ra :DDDD Lehet ez ihlette meg a cikk íróját is :D

2016. febr. 20. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Háháhá hát ez érdekes. Némely mondaton jót mosolyogtam. Szerintem nem feltétlenül sértés akart lenni, a cikk irója szerintem kreatív formában volt inkább. Előfordulhatnak bibliai utalásokra emlékeztető párhuzamok ha megvizsgáljuk a bölcs Yoda szavait, de szerintem kicsit lódított a szerző pár helyen azért ez nem teljesen így működik. A végére egy kis kiegészítés kedves kérdező: A szöveg mennyiségéért felesleges bocsánatot kérni, nincs meghatározva hogy ennyit meg ennyit írhatsz a leírásban, meg különben is van aki sokkal többet írt már :D
2016. febr. 23. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!