Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Ezek a horrorfilmek tényleg...

Ezek a horrorfilmek tényleg nem ilyesztőek vagy csak nekem van beteg idegrendszerem?

Figyelt kérdés

A Végső állomás filmek jók,de nem ijesztőek

a Sikoly jó,de nem ijesztő

Sokan mondták,hogy a Paranormal Activity milyen félelmetes,ha ezt megnézem,majd egy hétig nem alszom..Hát szerintem nagyon unalmas volt,egyáltalán nem ijesztő.

A Péntek 13 nem ijesztő,de én minden filmben Jasonnek drukkoltam.:D

A Rémálom az Elm utcában szerintem vicces.:D Elmenne vígjátéknak.Pedig sokan mondták,hogy utána nem aludtak.

Az Átokban szerintem szép az a csaj(Kayako)

A Kör elején a szekrényben lévő lánytól kicsit megijedtem.A többi rész nem volt ijesztő.De szerintem Samara nagyon aranyos :) A japán verziója ugyan ez.



2016. jan. 11. 22:01
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Minden ember másképp fogja fel a filmeket, egyes embereknek a képernyő csak képernyő marad, mások beleélik magukat olyannyira hogy még rosszat is álmodnak tőle.
2016. jan. 11. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

A végső állomás egy érdekes kis thriller volt ,aztán a2. már kb ckas a halálozásokra ment rá és így tovább.


A sikoly egy paródia.

Az Elm utcában egy pár fokkal komolyabb, de az se arra megy, hogy halálra iejdj, ghanem a hangulatra.


Paranormal A esetében ha nincs meg az alap hangulatod rá, bukik az egész - én meg se néztme ,mert a traileren cska röhögtem.

Péntek 13 egy slasher.

Kör ízlés kérdése.

Átot még nem néztem meg.


Miért lenne beteg idegrendszered? Így hatottak rád ezek a filmek, kész. Lehet, hogy egy gore filmet nem tudnál végigülni, lehet, hogy végig röhögnél. Ki tudja? Próbáld ki. Slaughted vomit dolls, August Underground's Mordum, Cannibal Holocaust, Serbian film. Lehet, ezek lesznek a gyengéid. Aztán tényleg nem alszol, cska nem az ijedtség miatt :).


Itt van pár minőségi horror, ezekkel próbálokzz:


Az ördögűző, A dolog - az eredeti!!! -, Meghallgatás, Két nővér, Tortúra, Ragyogás, [Rec], A barlang.


Jó szórakozást!

2016. jan. 11. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
52%
A horror műfaj mára egy komédia lett. Legalább is én röhögök azon hogy mindegyik klisés szar. :D
2016. jan. 11. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Spilerke ***** válasza:
Teljesen normális vagy. Én rengeteg horrorfilmet láttam, amire azt mondták, hogy ijesztő, de szerencsére nem vagyunk mind egyformák. Ezek a filmek gyerek szemmel általában ijesztőek, és olyanok számára, akik gyenge idegzetűek, de van amikor én is megijedek egy-két hirtelen jelenettől. :D Szerintem egy jó horror film lényege nem az, hogy halálra rémülsz tőle, hanem a történet, és azt kell, hogy mondjam egyre sablonosabb filmek jönnek ki, mert nagyon ritkán tudnak valami újat mutatni, amit ne láttam volna. A Paranormal Activity csak a végefelé van egy-két horror jelentet, de egyébként tömény unalom. A Végső állomás sablonos, de látványos, Péntek 13 ismét sablonos, de a Elm utcában valamivel már jobb, és a körben is sok kérdés megválaszolatlan, abból csak a második rész, ami érdekes.
2016. jan. 11. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Spilerke ***** válasza:
Pardon. Most jut eszembe, hogy átokot akartam írni, csakhogy valahogy kört írtam helyette. :D
2016. jan. 11. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Úgy tűnik, átrágtad már magad egy adag horrorfilmen, így nem csoda, hogy immunis vagy rá. :) A mai embereknek egyébként nagyon kitolódott az ingerküszöbe (természetesen vannak, akik nem bírják a horrort, én az átlagról beszélek), így egyre nehezebb megijeszteni. A nagybátyám még félt hazamenni A nyolcadik utas: a Halál után, gyerekként én még kikészültem a Rémálom az Elm utcában hatodik részén (bizony, a hatodikon! :)). Nem mindegy szerintem az sem, hogy az ember egyedül nézi-e a filmet, illetve hogy milyen napszakban. És persze mindenki mástól fél: van, aki a szellemektől, van aki az ördögtől fél, stb.

A Végső állomás filmeket én szeretem, de ettől függetlenül sosem tartottam igazán horrornak. Számomra egy horrorfilmhez hozzátartozik, hogy a nézőnek is legyen mitől félnie. Hát, ebben az esetben nincs.

A Sikoly szándékosan parodizálja a slasher műfajt, úgy, hogy maga is a műfaj egy igényes darabja. A Péntek 13. nagy kedvencem, de szintén csak gyerekként voltam képes félni tőle. A Rémálom az Elm utcában egy sajnálatosan elrontott "sorozat". Szerintem az alapötlet a mai napig alkalmas lenne arra, hogy félelmet keltsen, csak a megfelelő kéz hiányzik hozzá.

Bevallom, engem az ázsiai horrorok nyomasztanak, nem is igen nézem őket. Javaslom, nézd meg a Horror Mesterei sorozatból a Takeshi Miike által rendezett részt. Én azt nem voltam képes végignézni, pedig elég edzettnek számítok a műfajban. Az említett rendezőnek egyébként érdemes még belenézni a filmográfiájába, ha fogékony vagy az ilyesmire. ;)

2016. jan. 12. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ezek nem.


Ami nálam kiverte a biztosítékot az Ördögűző, valamint a Hatodik érzék, ja és Rose red.


Egyébként a lelektani filmek (Kísérlet, Állattemető...) sokkal jobbak.

2016. jan. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ezek közül amiket láttam:


Paranormal Activity valamelyik része (nem tudom hányadik): én sem találtam ijesztőnek, inkább csak néztem, az ilyesféle jeleneteket, hogy "na, most mi fog történni?"

A Végső állomás-filmek se ilyesztőek, inkább nagyon durván véresek, a sors által szándékosan előidézett balesetek olyan fatálisak benne, hogy az már nekem is sok volt, pedig filmekben azért bírom az ilyesmit!

A Péntek 13 legelső része pedig csak egy kicsit ijesztőBB, mint a Paranormal Activity, de az se olyan igazából, amitől a gatyádba csinálnál, a többi részét és a felsorolt többi filmet nem láttam.

2016. jan. 12. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Kinek mi üti meg az ingerküszöbét, meg mennyire éli bele magát.


Gyerekként még az első Rémálom az Elm utcában full ijesztő volt, vagy az első Alien filmeket meg sem engedték nézni anyámék :D


Nekem is volt egy halom film, amit ajánlottak, mégsem tetszett, Paranormal Activity-t végig untam, a Barlangot sem istenítettem.


De pl érdekes mód a My Bloody Valentine tökre tetszett mikor anno csajommal néztem...pedig alapvetően értékelései alapján egy szar film :D Nekem mondjuk tetszettek az ilyen 28 nappal/héttel később filmek még, bár az sem kőkemény horror.


Szerintem ha horror, akkor a best of mostanság a REC első része (a többire meg felesleges időt pazarolni).

2016. jan. 13. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Xdddddd sikoly ijesztő? Az egyértelműen vicces akar lenni, nem pedigijesztő.Igazi horror nem paródi de senki sem félne tőle aki erős horrorokat látott. Am szeintem is jó de a végsőállomás unalmas azt se tudom miért rakták be. A Péntek 13 az is jó de ijesztő bár én nem ijedtem meg és az ijesztő annyit jelent hogy kicsit jobb az átlagnál. A paranormal Activity meg a világ legunalmasabb filmje sokkal gyengéb az öszesnél de erre páran mondják hogy ijesztő legtöbbeb szidják. A kör nekem unalmas volt először. Nem rég újra nézte. Kicsit jobban tetszett de semmi különös. Az átok az én toplistámba is benne van nem top 10 hanem amik nagyon tetszettek top 19 van eddig. Az átok úgy kb a végén van de jó film. A Rémállom az elmutcában meg a kedvencem az 1984es a Horror a szaharábán mellett ku.rvára jó ijesztő film. Most 13 éves vok és így nem ijedek már meg egy horrortól se max kicsit. A rémállom az elmutcában nál még 11 éves koromban néztem az előtt is sok horrort láttam de ott lehet mondani hogy rendesen féltem. Ja de persze nyugodtan aludtam csak miközben néztem ijesztő volt. Itt egy top lista nem sorrendben csak úgy:


Horror a szaharában

Rémállom az elmutcában a többi része közt is van nagyon jó de eléggé vegyes

egyes

indisdious1-3 a 2 az sz.ar

Gothika

Hívatlanok

Elhagyott szoba

Ragyogás

A rettegés háza

Dermesztő szél

Shutter

Ház a kísértet hegyen

A sejt

Varázsgomba

Az erdő

Az egészség ellen szere

Jessabelle

Az átok 1-2-3

A harag ez a japán átok

Sinister1-2

2017. márc. 5. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!