Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Miért nem néznek több horrorfi...

Miért nem néznek több horrorfilmet az emberek?

Figyelt kérdés
Úgy értem idősebbek, fiatalok vagy középkorúak. Legalább naponta 1 horrorfilmet minden ember nézhetne, nem?

2015. nov. 6. 10:14
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Mert mindenki olyan filmet néz meg, ami érdekli.
2015. nov. 6. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 HalkHogen ***** válasza:

Ez igen!


...

2015. nov. 6. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
34%
Az emberek igénytelenek, ez igaz. De szerencsére olyan szintre még nem süllyedt a társadalmunk, hogy mindenki szeresse ezt az okádék, semmirekellő és öncélú műfajt.
2015. nov. 6. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
91%
Már miért kellene nézni minden embernek?És aki egyáltalán nem nézi őket,nem azért mert fél,hanem mondjuk azért mert rühelli őket?
2015. nov. 6. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
És annak mi lenne az értelme?
2015. nov. 6. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
A világon a több ezer legyártottból van kb. 10-20 kiváló, eredeti, ötletes horrorfilm. A többi mind azt másolja. Pont ugyanilyen műfaj a vígjáték is. Ez a két legklisésebb műfaj, de még az akciófilmek is ideférnek valamennyire.
2015. nov. 6. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
A helyzet az, hogy sima filmet is ritkán nézek. Heti egyet-kettőt. És igen, ebbe a sorozatok is benne vannak.
2015. nov. 6. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

A vígjáték mint klisés műfaj? Ezt hogy érted? Mármint persze, rengeteg klisékre épülő vígjáték van, de ez főleg a hollywoodi rom-com-okra vagy a Sandler-féle szemetekre igaz. Ezeken kívül rengeteg kifejezetten kreatív vígjáték van.


Ahogy mondtad, az akciófilmekre igaz és a thrillerek túlnyomó részére is.

2015. nov. 6. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

8: Igen, főleg a hollywoodi gagyikra gondolok.


És tegyük hozzá, hogy azok a legnépszerűbbek is sajnos. Túl sok embernek a gagyi egyszerű vígjátékok jelentik a csúcsot, amin pedig egy percig is gondolkodni kell, vagy van benne egy kis irónia-szarkazmus-szatíra, az már kaki nekik. Adam Sandler meg népszerűbb, mint a Monty Python.


Értem én, hogy mire gondolsz, hogy a poénok, poénlehetőségek száma közelít a végtelenhez, de ezt a legtöbb film bizony nem használja ki.


"Rengeteg a kreatív vígjáték."

Lehet csak én nem láttam sokat még az életben, de én inkább mondanám továbbra is azt, hogy van a világon kb. 30 jó vígjáték, minthogy mondjuk 150.

2015. nov. 6. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy mennyi van, vagy mennyit szeretek, de igazából arra gondoltam, hogy sok típusa van. Már csak európán belül egészen más hangulatú és humorú vígjátékok vannak. Angol, Francia, Spanyol, Dán, vagy mondjuk a Cseh újhullám szatírikus vígjátékai. Sajnos a keleti filmeket annyira még nem ismerem, de Indiából azért láttam néhány vígjátékot és megint csak más filmek, mint az előbb említettek.

USA-nak is több egyedi stílusú vígjáték rendezője volt, lásd Chaplin, Woody Allen, a Coen fivérek, Was Anderson, Billy Wilder és még sokan mások, mind egészen különbözően nyúltak a műfajhoz.

Úgy gondolom, hogy alapvetően nem a műfajjal van a probléma, hanem azzal, ahogy Hollywood mindent kezel, gyakorlatilag bármelyik műfajhoz csak a megszokott sablonjaival nyúl és ez a tömegeknek maximálisan elég, így nem is kapunk mást, ha csak tudatosan nem keressük az értékes filmeket.


Ne vedd magadra, általánosságban beszéltem.

2015. nov. 6. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!