Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Horror filmekben miért...

Koaxk Ábel kérdése:

A Horror filmekben miért néznek a szereplők mindig régi horror filmeket?

Figyelt kérdés

Elég nagy horror film rajongó vagyok, szinte naponta megnézek 1 vagy 2 horror filmet.


Feltűnt, hogy az amerikai horror filmekben a szereplők ha tv-znek mindig valami régi horror filmet néznek. A legtöbb esetben valami fekete-fehér zombis, frankenstein-es, drakulás filmet.


Eddig is "zavart" a dolog, de ma este elindítottam a "Tales of Halloween" c. filmet és ott is ezzel indult az első 5 perc, hogy a szereplők retro horrort néztek.


Komolyan felbszta az agyam, hogy Amerikában komolyan ekkora kultusza van a 30-40-50 évvel ezelőtti horroroknak, vagy ha nem, akkor milyen rejtett üzenet van e mögött.


Ezt amúgy nem 1-2 film alapján mértem fel, fel se tűnt volna, de amikor naponta néz az ember horrort akkor a 10.-20. film után feltűnik, hogy a régi horror nézés momentum az tudatos lépés.



#Drakula #horror #zombi #retro horror
2015. okt. 30. 17:58
 1/2 anonim ***** válasza:

1. easter eggs az igazi nerd-eknek

2. szerzői jogok.

2015. okt. 30. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


Az elsőt még értem is, a másodikat viszont nem.


Forgathatnának egy pár perces betétet is amit amolyan filmként néznek a szereplők. Film a filmben stílusban, így nem lenne szerzői jog probléma egy fiktív filmmel.

2015. okt. 31. 16:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!