Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Trónok harcában a fény urának...

Trónok harcában a fény urának kultusza hogyan értelmezhető?

Figyelt kérdés

A fény ura a soroztaban leginkább a vörös papokhoz kapcsolódik, akik azor ahaikat keresnek minden kő alatt, minden fa mögött, legalább is a vörös papnő akinek szerintem nincs akkora hatalma mint a lobogó nélküli testvériségnek akik újjáélesztenek embereket ahogy mutatva volt ez a sorozatban.

Ez eléggé fontos tényező mivel a sorozatban meghalt egy fontos karakter akin a fény ura bizonyítottan segíthetne (konkrét újjáélesztésre gondolok) de a vörös papnő képes erre, vagy csak a lobogó nélküli testvériség?



2015. aug. 29. 12:14
 1/6 A kérdező kommentje:

Nem vagyok oda a karakterért de most ő a legfontosabb kérdőjel a sorozatban.

1. Jon valóban Targaryen?

2. Újjáélesztheti a vörös papnő?

3. Ha újjáéleszti akkor mentesül az őrség esküje elól, tehát mehet útjára szabadon.

4. A mások élesztik újjá és csatlakozik hozzájuk?

5. Egyszerűen elégetik és semmi sem lesz ezekből?


(Félve kérdezem meg mert ezt egy külföldi fórumon olvastam, h valóban van egy sárkány a falba temetve?)

2015. aug. 29. 12:19
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem nem véletlenül ment a Falra Jon halála előtt a Vörös Asszony, biztosan volt célja vele, odavezényelték az Istenek, vagy valami, szóval én reménykedem.


1. ezt a fanok találták ki, persze, jó lenne, de kétlem. más fanok a Dany-Jon párosért vannak oda. ez se jön be.


2. szerintem igen


3. mivel az egész őrség benne volt a megölésében, ezért kétlem, hogy visszafogadnák/továbbra is közéjük szeretne tartozni


4. nem hinném, hiszen a Másoknak a sorozatban csak egy zombihadserege van


5. na ez a legkevésbé valószínű :D nem írják ki szerintem.

2015. aug. 29. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2 válaszoló: Hidegkéz is halott, és mégsem a vörös papok hozták vissza.
2015. aug. 29. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Na ez kicsit hosszabb lesz,de ha rákérdeztél, akkor gondolom érdekel.


R'hllor hite valszeg Asshaiból ered, mivel Melisandre mikor imádkozik mindig elmondja,hogy az éj sötét és tele iszonyattal. Asshaiban pedig örök sötétség van, azegész város olyan olajos,fekete kőből épült, ami magába szívja a fényt, fura szerzetek élnek ott, tőlük keletebbre nem tudni,hogy mi van,de veszedelemre tippelnek.

A hitben 2 isten van,R'hllor és a Great Other/Hatalmas Másik vagy nemtom magyarra hogyan lett fordítva. R'hllor a fény és élet, míg a Másik a sötétség, hideg és halál.

Melisandre és egy másik vörös pap, Moqorro szerint (utóbbi kimaradt a sorozatból) Észak régi istenei, a vas szülötteinek Vízbefúlt Istene és Qohor Fekete Kecskéje mind a Másik megfelelői vagy csatlósai.


Az aktuális történet előtt kb. 8000 évvel volt a Hosszú Éjszaka, ami sötétség borult a világra, aminek egy hős vetett véget. Ez a hős mindenhol máshogy ismert és más a története. Pl. Westeroson Északon ő az "Utolsó Hős", aki megkereste az Erdő Gyermekeit, akik obszidiánt adtak neki és azzal legyőzte a Másokat, így véget vetve a sötétségnek.

Valszeg Asshaiban ez a hős "Azor Ahai", aki egy varázskardot kovácsolt, amit csak harmadjára sikerült elkészítenie, mikor a feleségét feláldozta érte. Megkovácsolta a Lightbringer/Fényhozó nevű kardot, amivel kettészelte a sötétséget.

Van egy másik prófécia a megjövendölt/megígért hercegről (nemtom hogyan van magyarban "the prince that was promised"),aki Azor Ahai megfelelője és egy erdei boszorka azt mondta az egyik Targaryen királynak,hogy az ő egyik leszármazottja lesz ez a herceg. Ő ezért összeházasította a gyerekeit, Aeryst (az Őrült király) és Rhaellát, majd megszületett Rhaegar és azt hitték,hogy róla szól a prófécia.

Azor Ahai újbóli eljövetelében az áll,hogy sóból és füstből fog újjászületni egy vérző csillag alatt.

Rhaegar születésekor sok Targaryen halt meg, mert a dédnagyapja, V. Aegon Targaryen király sárkánytojásokat akart kikelteni futótűzzel, de balul sült el a dolog. Így a nagy tüzet vérző csillagként, a füstöt füstként, a sok ember könnyeit sóként értelmezték és így ráillik a leírás.

De aztán ő feleségül vette Elia Martellt, lett 2 gyerekük és Rhaegar meg volt róla győződve,hogy a fia, Aegon az, akit keresnek,de mivel a sárkánynak 3 feje van, ezért még egy gyerekre szüksége van, Elia azonban nem volt képes több szülésre.


Jött a torna Harrenhalban, amit Rhaegar megnyert és Elia helyett Lyannának adta a virágkoszorút. Majd kb. 1 évvel később elrabolta őt, ami inkább lehet megszöktetés, mivel egyrészt kb. 1 év telt el a torna után, másrészt pedig Lyanna nem rajongott Robertért.

És itt jön az,hogy sokak szerint (szerintem is) Jon miért Rhaegar és Lyanna fia:

-Dany látomásában benne volt Rhaegar Eliával és a gyerekeikkel, amit fentebb is említettem

-ugyancsak Dany látomásában volt egy jégfal, amiből egy kék virág nőtt ki->Jon a Falnál van, ami jégből készült, Lyanna kedvenc virága pedig a kék rózsa volt

-a Kingsguard/Királyi Testőrség 3 tagja még akkor is a Tower of Joy-nál volt, mikor a Targaryenek már elbuktak és inkább meghaltak, mintsem átadják Lyannát Nednek

-mikor Ned felért a toronyba, akkor Lyanna egy vérrel teli ágyban haldoklott-> a testőrök biztos nem szúrták meg, mivel ők becsületes emberek voltak, és valszeg senki sem tudott beszökni mellettük,h megszúrja, így valszeg marad a gyerekszülés, ami közben sok vért vesztett

-utolsó kívánsága az volt,h Ned ígérje meg neki. Ned megígérte,de nagyon nehezére esett->mi más lett volna, mint hogy Ned vigyázzon Lyanna gyerekére és nevelje fel?

-Nedet túl becsületes embernek tartotta mindneki, így nemvalószínű,hogy megcsalta a várandós feleségét, Catet

-mikor Ned Robert végrendeletét írja, akkor Robert megkéri őt,h ígérje meg h vigyázni fog Joffra, amiről Nednek egyből Lyanna ugrik be

-Ned sosem nevezte Jont a fiának, se a fattyának. Mindig csak annyit mondott,hogy Jon az ő vére és ennyi legyen elég. Azonban ezzel a logikával Lyanna is az ő vére.

És az említett Azor Ahai prófécia kétszer is teljesült Jon esetében.

Először:

vérző csillag->az üstökös, ami látható volt az égen

füst és só->miközben/miután megmentette Jeor Mormont a wightoktól, tűz volt, amiben megégett a keze, majd mikor gyógyítgatták, akkor füstölt, és ha jól emlékszem sóval is próbálták menteni

Másodszor:

a Falon átengedett óriás, Wun Wun széttépte Stannis egyik emberét és lóbálta a levegőben, akinek a címere egy vörös csillag

majd eközben Bowen Marsh és a többiek megszúrkálták-> a sebei füstölögtek, Bowenék pedig sírtak

Plusz említeni lehet azt is,hogy egyszer azt álmodta,hogy egy vörös karddal harcol a Mások ellen. Majd a szerelme, Ygritte helyett a kötelességét választotta, ami hasonló ahhoz, mint amikor Azor Ahai a sötétség megszüntetése érdekében megölte a szerelmét/feleségét.


A feltámasztás:

Thoros egy lecsúszott, iszákos pap volt. Mikor Beric először meghalt, akkor elkezdett imádkozni érte és szó szerint csoda történt, mert Beric feltámadt. Szal Thoros nem úgy indult neki,hogy feltámasztja Bericet.


Melisandrének van 1 db fejezete a könyvben, amiben elmondja,hogy nincs akkora ereje, mint amekkorát az embereknek mutat. Vannak különböző porai, amiket ahhoz használ, hogy színezze a tűz füstjeit és ámuljanak rajta az emberek. És nem látja tisztán a látomásokat sem, mert pl. látta,hogy egy fiatal, vékony lány érkezik a Falhoz. Azt mondta Jonnak,hogy ez Arya lesz, azonban Alys Karstark volt. Azt mondta látott egy füstölgő tornyot. Mikor rákérdeztek,hogy hol, rávágta,hogy a Keleti Őrség, holott nem tudta és csak bekamuzott egy olyan helyett, amit ismer.

Szal én nem bízok benne,hogy ő szánt szándékkal felogja támasztani Jont.


Ha feltámad, akkor mentesül-e egy olyan kérdés, amire egyértelmű választ adni nem lehet, mivel eddig még nem történt ilyen. Pl. Beric megfogadta Nednek,hogy igazságot szolgáltat Gregor Clegane ügyében. Beric meghalt,de feltámadt. Ned is meghalt. Ezután Beric mégis úgy érezte,hogy tartozik Nednek, így mikor megtalálta Cat hulláját, akkor megcsókolta és átadta neki az életerejét, amitől ő meghalt végleg, de Cat feltámadt.

Ennek tudatában, ha Jon csakugyan meghalna, majd feltámadna és félresöpörné az esküjét, akkor sztem sok olvasó szemében egy gerinctelen alaknak tűnne.

És azok az olvasók, akik azt akarják,hogy haljon meg, majd támadjon fel és ne vonatkozzon rá az eskü, azok azt akarják,hogy Jon király lehessen. Szerintem azonban a lehető legrosszab dolog az lenne a történetben, ha Jon és/vagy Dany uralkodna a végén. Ennél rosszabb befejezést nem tudok elképzelni.


Sokan várják,hogy égessék őt el, azért,hogy vajon elégne-e vagy megmaradna, mint anno Dany mikor elégette Drogót.

Majd kiderül.


Az,hogy van-e még sárkány, szintén kérdéses. Rengeteg teória van erről is. Az egyik az,hogy a Falban van egy jégsárkány, mivel Jon kb. 3-szor említette,hogy a Fal olyan, mint egy jégsárkány.

Vannak, akik azt várják,hogy Winterfellnél tűnjön fel egy igazi sárkány, mert azt pletykálták,hogy mikor az egyik Targaryen király és a felesége Winterfellbe ment, akkor az egyik sárkány rakott a közelben egy tojást.

Stb.

Én személy amellett vagyok és annak örülnék legjobban, ha lenne egy jégsárkány vagy ha az nem, akkor egy halott sárkány a Falon túl, amit Bran képes lenne irányítani és a Fal és így az emberek ellen fordulna. Én annak a híve vagyok,hogy Bloodraven (akihez Bran ment) a Mások "oldalán van" és azért kell neki Bran, mert az ő warg képességei nem elég erősek ahhoz,hogy szórakozzon egy jégsárkánnyal.

Ha pedig egy halott sárkány lenne, akkor azért, mert volt egy Targaryen testvérháború: "Sárkányok Tánca", amit néhány sárkány túlélt,de örökre eltűnt. A Falon túl régen építettek egy települést, Hardhome/Rideghont, ami teljesen elpusztult egyik napról a másikra, kb. mint Valyria. És azt beszélik,hogy a közelében démonok és egyebek élnek, és üvöltés-szerű hangokat lehet hallani. Szal sztem elképzelhető,hogy vmelyik elmenekült sárkány, pl. a vad Cannibal, oda fészkelt.


De ki tudja? Majd kiderül.

2015. aug. 30. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
58%

https://www.youtube.com/watch?v=gROVtSB8PpU A sorozat R+L=J megerősítő jelenetei


[link] Elvileg leforgatták a Jon hovatartozását megerősítő jelenetet/jeleneteket. Azaz, hogy egy Targaryen.


SPOILER



A kiszivárgott szkriptek szerint Melisandre rátalál Jon holttestére, imádkozik érte de semmi sem történik. Majd azt mondja Davosnak, hogy van még valami amit megpróbálhat. Ezek után felhelyezik Jon holttestét a halotti máglyára és lángra lobbantják. Jon teste elfeketedik és így ér véget a 6. évad 1. része.

2015. aug. 30. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

1. 100%

2. El fogja égetni, és a tűzből újjászületik.

3. Egyértelműen igen, mivel az őrség a hálálig szól, és Jon meghalt. Az újjáélesztett emberek nem mindig lesznek ugyanazok, akik a halál előtt voltak. Kávzi lehet, hogy egy teljesen más személyiség lesz.

4. Biztos nem. Megölt egy mást, szemezett az Éjkirállyal, szal biztos, hogy kettejük között lesz még valami. 100%, hogy nem lesz WW.

5. 2.-3. válasz.

2015. aug. 30. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!