Technika és igényesseg szempontjából melyik a legjobb animációs filmstúdió?
hagyományos 2D-s animációról beszélünk?
hát, tradicionálisan a Disney stúdiónál van a technikai fölény, bár az aranykorban (1930-1960) később fel tudott hozzájuk zárkózni a Metro Goldwyn Mayer a Tom és Jerry-vel, illetve a Warner Brothers a Termite Terrace-os arcokkal (Chuck Jones, Friz Freleng, Tex Avery). aztán később a tévés animáció korában a Disney visszaszerezte a teljhatalmat a mozikban, bár a hatvanas évek elején komoly, gazdasági szempontok miatt végrehajtott dizájnváltást kellett véghez vinniük (vesd össze a rotoszkópos Hófehérkét a 101 Kiskutya ceruzás, vázlatszerűbb animációival). aztán a gazdasági felemelkedés által a Disney ismét elérte a zenitjét új animátorgenerációval, új technikák kitalálásával, a Pixar által bevont számítógép segítségével. '94-es Oroszlánkirály széleskörben elismerten a valaha volt legjobb technikával készült 2D-s animációs film.
noha az utóbbi években sok független animációs film szerintem vetekszik a Disney-vel. például Sylvain Chomet művei, a Triplettes de Belleville és az Illuzionista igényesebb, szebb animációval bír, mint a Disney-k, de a csúfosan megbukott, új Warner Feature Animation stúdió (ami később sajnos csődbe ment a rossz marketingpolitikája miatt) is gyártott Disney-alázó rajzfilmeket, például az Iron Giantet.
ezek persze mind csak technikai dolgok, tehát külsőségek. a filmek szellemiségének megítélése szubjektív.
én személy szerint az aranykor rajzfilmjei közül sokkal többre tartom a Warnert és az MGM-et, mint a számomra kissé unalmas Mickey Mouse, bár az is elmondható, hogy a Disney 1940-es Fantáziája az egyik legnagyszerűbb animációs film all time.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!