Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mi ez a "felhajtás" a Gravity...

Mi ez a "felhajtás" a Gravity Falls körül?

Figyelt kérdés

Komolyan elgondolkoztam rajta, hogy ezotéria kategóriába tegyem a kérdést. :D

Szóval: újabban rengetegszer találkozom itt gyakorin a rajzfilmsorozattal kapcsolatos kérdésekkel, és a válaszokban iluuminati, meg üzenet az ufóknak, meg jóslat meg hasonlók vannak... Valaki elmagyarázná nekem ezt az egészet.


(Nem nézem a sorozatot, csak néhány részt láttam belőle, amit elkaptam a tévében.)



2015. aug. 14. 20:24
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Mivel a sorozat az ilyen összeesküvés elméletek és rejtélyek köré épül. Ezt parodizálja ki lényegében.


Egyébként érdemes elkezdeni nézni, mert talán az eddigi legjobb rajzfilm, ami fut a tévében. :D

2015. aug. 14. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
70%
Teljesen egyetértek az előttem szólóval. Egyik legjobb rajzfilm, bááár a lányoknak "általában" nem jön be. Én fiú vagyok, és a kedvenc sorozatom. Vicces, mókás, komoly, szomorú, értelmetlen, értelmes, rejtélyes.... És az nem jó hozzáállás, hogy úgy ítélsz meg valamit, hogy néhány, esetleg a nem olyan izgalmas, fontos részek közül kaptál el egy keveset, mert az első évad kb. csak ilyenekből áll. Ha elkezded nézni a sorozatot és eljutsz Not What He Seemshez vagy akár már a Soceity Of The Blind Eyehoz, akkor rájössz, hogy ez egy marha titokzatos sorozat, én minden rész eljövetelét úgy fogom fel, mintha megnyerném az örök életet... :)
2015. aug. 15. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nagyon nem ez volt a kérdés. Nem nézem, mert nincs hozzá kedvem, de semmi bajom a sorozattal. Olvad el a kérdést, mielőtt válaszolsz, köszi :)
2015. aug. 15. 22:14
 4/10 anonim ***** válasza:

Én is csak néhány részt láttam, már csak kíváncsiságból, de annyira nem kötött le. Ha már ilyen témáról van szó, akkor már inkább élőszereplős sorozatot nézek. Meg sajnos, sok időm tévézni nincs is mostanában.

Természetesen nem állítom, hogy rossz. Legalább képileg és tartalmilag kiemelkedik a mostanában futó animációs borzalmak közül, amelyek a Cartoon Networkon vagy a Nikelodeonon futnak.

2015. aug. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Kérdező! De, pontosan a kérdésre válaszoltam. A jóslat, illuminati,satöbbi meg se fordul a sorozatban, tehát magában a kérdésben rosszul fogalmaztad meg, ráadásul a gravity fallsnak nincs köze az ezotériához, mert az egész egy "képzeletvilágra" épül, és inkább humoros, mint ezotérikus... ÉS ez a felhajtás szó is olyan lenéző, hogy "jaj, mostanában sokan nézik, de én nem" Ha végignéznéd a sorozatot, akkor rájönnél, és fölöslege lenne a kérdés. És abban is igazam van, hogy úgy ítélsz meg valamit, hogy csak pár részt láttál belőle...
2015. aug. 17. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Félreértesz. Direkt idézőjelbe tettem a felhajtás szót, egyszerűen nem találtam jobb kifejezést. Nem ítélek el semmit, ismétlem, SEMMi bajom nincs a sorozattal. Egész egyszerűen félreértettem a dolgokat. (Mert mostmár tudom.) Amennyit én érzékeltem ebből itt gyakorin, az úgy jött le, hogy valami földkívüli üzenetet vagy mit látnak az emberek ebben :D
2015. aug. 18. 15:42
 7/10 anonim ***** válasza:
Ez a sorozat szerintem nagyon komoly. Minden egyes részben vannak ledugott dolgok. PL.: Slanderman, (az intróban) Nagyláb, stb.: Én nagyon sok dolgot tudtam meg a sorozatról az olyan videókból, mint a 10 facts Gravity Falls, meg ilyenek. Én imaádom a sorozatot, és mindig tűkön ülve várom a folytatást. Egyébként valamelyik rész végén, a gyerekek szobájából lefelé megy a kamera a és ott a falban megy egy cső, amire ilyen titkosírással rá van írva, hogy Bill is watching, azaz Bill figyel!!
2015. aug. 30. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ú, bocsi rosszul írtam ELDUGOTT
2015. aug. 30. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Bendi19! Kb én is így várok minden részt XDDD Meg amúgy hidd el vannak bőven lányok ilyen 10 fanból 7 vagy 8 az XD

Hmm azzal is tudnék vitatkozni hogy nincs benne ezotéria és egyéb mágikus téma,mivel rögtön Bill egy konkrét démon,van egy epizód szellemekkel,Lil Gideonnak tényleg vannak mágikus képességei,aztán ott van a jel a naplókon(már tudjuk kié és mizu de ne spoilerezzünk) a hat ujjú kéz is természetfeletti dolgokhoz kapcsolódik,sok legendában és mítoszban benne van, többek között a Magyarokéban is(táltosok)arról nem is beszélve hogy elhelyezésében hasonlít a Hamszához, ami szintén ezotérikus téma,és arra használatos hogy megvédjen minket a "gonosz szemtől",aminek belegondolva mély értelme van. Bill az a bizonyos gonosz szem,és tudjuk hogy a kéz az íróé.Összegezve,az író keze munkája védelmezi Gravity Fallsot Billtől.Hmm letértem a tárgyról. De ez is bizonyítja hogy milyen remekül bánik ez a sorozat a szimbolizmussal és a balladai homállyal.


Node egyébként,a kérdés írójának szólva:

Az egész sorozat ilyen furcsa, megmagyarázhatatlan dolgok körül forog,de persze megtartja végig a maga felhőtlen, vidám attitűdjét feléjük :D


Rengeteg rejtett üzenet vár megfejtésre, minden epizód végén kriptogramokat lehet látni,amikhez a betétdal vége felé hallott visszafelé játszott suttogás ad megfejtést.Például az első suttogás az volt hogy "three letters back" (három betűvel vissza) ez a Caesar Titkosírás rendszerének a megfejtése.Az egyik epizódban(Double Dipper)a suttogás megváltozott "Váltsd az A-t Z-re" ez az ATBASH Titkosírás.A mostani epizódokban a Vigenère írás lesz a megfejtés :D Valamint folyamatosan kapunk apró részleteket is egy nagy térképhez.


Szóval a fanok nem látnak bele semmit a sorozatba, mert tényleg rengeteg megoldani való van benne, ez az egész lényege! Hogy interaktív legyen, és lekössön. Az intróban ezt nagyon konkrétan demonstrálják azzal hogy az utolsó felvillanó kép Billről belemosódik az emlékezetünkbe.

Szóval mindenkinek jut bőven mindenből :D ésss egyébként vannak benne földönkívüliek de csak picit :D

2015. szept. 26. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Igaz! Tényleg van benne ezotéria. Bocsi. :( :D Amúgy hétfőn úúúúúj. :D "The Hype train"
2015. okt. 24. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!