Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Van olyan 2. világháborús...

Van olyan 2. világháborús film, ami a németek szemszögéből, az ő sikereikről szól, ahol nem alázzák őket porig? És játék van-e ilyen?

Figyelt kérdés

Tudom, volt már hasonló kérdés, és több filmet megnéztem már, amire azt írták, hogy németekről szól. Na ez fél igazság. Olyan filmre lennék kíváncsi, amiben a főszereplők a német oldalon harcolnak, sikereket érnek el, és nem szadistaként mutatják be őket, de nem is zsidómentőként.

Nem nagyon találtam olyan filmet, ahol a végén ne a szövetségesek nyertek volna. Vagy ahol ne haltak volna meg a németek. Vagy ami nem arról szólt, hogy a zsidókat megmentették és jót tettek volna velük. Vagy ami szadistaként ábrázolta volna őket.

Amit már láttam: Vaskereszt. A halál 50 órája inkább amerikai szemszögű. A tengeralattjárót láttam. Sztálingrád se egyértelműen német szemszögű. A harag is amcsi. Az ember a fellegvárban is az amcsikról szól.


Illetve létezik olyan játék, amiben nagyobbrészt német oldalról mutatja be a dolgokat, kampány? Call of Duty és társaiban egyedül a németekkel nem lehet lenni, csak multiban...


Én úgy érzem, hogy nagyon egysíkú a film-és játékipar ezáltal, manipulatívnak érzem, hogy szinte minden film vagy játék a németek megöléséről szól.



2015. márc. 9. 23:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hunde, wollt ihr ewig leben? ( https://www.youtube.com/watch?v=oxS7uFNX4sk)


Első világháborúsból még eszembe jut a Nyugaton a helyzet változatlan

2015. márc. 9. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi! A nyugaton a helyzet változatlan meg is van dvd-n :)
2015. márc. 9. 23:47
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom a Generation War megfelel-e, az az egy amit ismerek
2015. márc. 10. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen! Köszi! :)
2015. márc. 10. 00:54
 5/7 anonim válasza:
Ha a második világháborús németország ennyire érdekel, akkor mindenképp ajánlom, hogy nézd meg A könyvtolvajt. Háborús dráma, de nagyon jól megmutatja az akkori eseményeket egy gyerek szemszögéből. Engem lenyűgözött :)
2015. márc. 10. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
A konyvtolvajt lattam es nagyon jooo :)
2015. márc. 11. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
A generation wart hol lehet megnézni magyarul?Játékot illetően red orchestra és order of war.
2015. ápr. 18. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!