Szereti itt valaki a Zorro 1957-es sorozatát?
Hogy szeretem-e?
Rengeteg sorozatot láttam már, de a Disney Zorro-ja atombiztosan tartja a top 10-es helyét a listámon.
Nem tudom hányszor végignéztem már, de fejből tudom az összes rész sztoriját.
Minden színész zseniális benne, de Guy Williams számomra legendás, és soha más Zorro-t játszó színész nem ért a nyomába.
Az írás, a forgatókönyv tökéletes, kellően humoros, mégsem bárgyú, mint a mai szitkomok nagy többsége. Az ellenfelek, a "gonoszok" hitelesek, nem kell mindenféle pszichopata sorozatgyilkos egy kis izgalomhoz.
A mai szuperhős filmek "mesés" aspektusa is benne van (főleg a Disney háttér érezhető rajta), de azok a filmek meg sem közelítik minőségben, még így sem, hogy milliárdokat költöttek a sok számítógépes trükkre meg szemfényvesztésre.
Ez az egyszerű, rövid kis fekete-fehér sorozat számomra olyan szórakoztató értékkel bír a mai napig, amit Hollywood nagyon ritkán tud elérni.
Köszönöm, nekem is ez a véleményem!
Írtad, hogy nagyon sok sorozatot néztél már végig, ezért kérdezem, hogy láttad-e már "A zöld íjász"? A Zorro mellett nekem ez is nagy kedvencem. Ha láttad, akkor mi a véleményed róla?
Igen, az sem rossz! Az első évadot végig néztem, de valahogy már a másodikra elfogyott a lelkesedésem, úgyhogy azóta pihentetem. Egyszer mindenképpen tervezem folytatni.
Nagyon jól van összerakva, és kellően pörgős, az egyetlen problémám vele, hogy rengeteg titokkal operál, és azok iszonyat lassan derülnek ki, csak hogy aztán elfoglalja a helyüket három másik rejtély. (Anno ezért nem szerettem a Prison Breaket) A képregényt nem ismerem, így nulla előtudással számomra túl elnyújtottan fedik fel a háttérsztorikat. Pedig amúgy tényleg jó sorozat.
Tényleg mind a kettő álarcos igazságosztó... Észre sem vettem :-D
Én megnéztem a 2. évadot is, de szerintem jóval gyengébbre sikerült, mint az 1. Nekem a vége már túlságosan sok volt, de mindenképpen érdemes megnézni ;-)
Hű most nagyon nehezet kérdeztél! Szívesen regélek én bármennyi sorozatról, a kihívás az lesz benne, hogy leszűkítsem tízre a választékot.
Könnyebb lenne, ha kicsit segítenél, és leírnád, hogy milyen sorozatokat ismersz, szeretsz, vagy néztél eddig, inkább komoly vagy humoros dolgok érdekelnek, jöhet-e sci-fi, szappanopera, reality, dráma, bármi? Amerikai vagy európai inkább? Régi, új?
Egy közös pontunk már biztosan van. :)
Oké.
Igazából jöhet komoly, humoros, az is mindegy, hogy amerikai vagy európai, sőt lehet régi, új is egyaránt. Inkább a műfaja számít leginkább a számomra. Főleg ilyeneket írj: sci-fi, akció, vígjáték, háborús, kaland.
Remélem sikerül kiválasztanunk a legjobbakat.
Előre is köszönöm!
Rendben. Lássuk csak.
Egy pár sitcom és humoros darab:
-Pushing Daisies
Röviden a tartalma annyi, hogy egy fiatal srácnak valamiért az érintésétől felélednek a holtak. Ha egy percen belül újra megérinti őket, akkor újra meghalnak, véglegesen, ha pedig letelik az egy perc, életben maradnak, cserébe viszont valaki másnak meg kell halnia helyettük.
Ez így leírva semmit nem mond el magáról a sorozatról, mert ez csak az alapkoncepció. De ahogy megvalósították, a látvány, a hangulat, a szereplők, egyszerűen zseniális. Olyan az egész, mintha egy felnőtt mese lenne remek humorral, elszállt sztorikkal, ó és az egészet egy narrátor meséli.
Sajnos ez pont olyan, amiről nem lehet igazán elmondani, hogy miért annyira jó, de ha belenézel, már az első résznél tudni fogod, hogy mennyire különleges.
- Community
Nagyon sajátos humorú, furcsa, de rendkívül szerethető sorozat egy baráti társaságról, akik felnőtt fejjel visszakerülnek az iskolapadba. Nagyon rossz regényíró lennék, mert ennél sem tudom megmagyarázni, hogy mi benne a különleges. Mindenesetre ne egy Jóbarátok kaliberű sitcomra gondolj, annál sokkal szürreálisabb.
- Modern Family
Egy családi vígjáték, rengeteg szereplővel és eszméletlenül aranyos humorral. Nem csak a címbeli család modern, hanem a humor és a megvalósítás is, egy percig nem lehet rajta unatkozni.
-Shameless
Ide sorolom a viccesek közé, de ebben kő kemény drámával van vegyítve a humor, méghozzá nagyon intelligens humor.
Egy sokgyerekes család gettóbeli küszködését mutatja be, ahol az anya lelépett, az apa egy semmirekellő, szélhámos alkoholista, és a legidősebb lányra hárul testvéreinek felnevelése. El nem tudná képzelni az ember, hogy egy ilyen szituációból lehet poénokat kicsikarni, de hidd el, lehet. Nagyon igényes sorozat, és remekül váltakoznak benne a szívfacsaró és megmosolyogtató pillanatok.
Sci-fit nem sokat nézek, de van egy, ami ide sorolható, a
- Black Mirror.
Olyan szituációk és elképzelések vannak benne, melyekhez a technológia jelenleg nem létezik (pl. agyba ültethető chip, ami megőrzi az összes emlékünket, és visszanézhetjük, ha elfelejtünk valamit, vagy mi lenne, ha nem csak Facebook-on, hanem a való életben is tudnánk blokkolni valakit), mégis úgy vannak megjelenítve, hogy közelinek és megvalósíthatónak tűnnek.
De nem is a technológia a fontos benne, hanem az emberiségre, társadalomra gyakorolt hatása. Rémisztő és elgondolkodtató jövőképet fest le minden epizód, és mindegyik különálló sztori. Szóval lényegében ez egy antológia, a színészek minden részben újak, a történetek egyáltalán nem kapcsolódnak egymáshoz (az alkalmi easter eggeket kivéve), tehát ha az egyik rész nem tetszik, nyugodtan válassz egy másikat, a sorrend is mindegy.
Az első évad első része nagyon ellentmondásos, és az nem is science fiction alapötletre épül, viszont az is nagyot üt.
Minden epizód több napnyi gondolkodni valót ad, fantasztikus ötletek vannak benne, és nagyon nagy élmény nézni, még úgy is, hogy általában nyomasztó és lelketlen jövőt fest az emberiség elé.
Drámák közül én leginkább a "nyomozós" sorozatokat kedvelem, így a listámon is főleg ezek szerepelnek, de ez egy nagyon tág fogalom, mert nem csak rendőrös nyomozós, mert például anno Doktor House is ilyennek számított, csak ott orvosok keresték a betegséget, és nem rendőrök a gyilkost.
- Criminal Minds
Az utóbbi pár évad kezd kicsit kiszámíthatóvá válni, de az elején szinte egyedülálló volt. Lehet, hogy ismered, mert már régóta megy, és elég népszerű, de azért összefoglalom: egy FBI-os csapat profilozás segítségével találja meg a sorozatgyilkosokat, tehát az elkövetett bűncselekményekből összeszedik a jellemzőit, és felépítenek egy leírást, ami alapján már el tudnak indulni a nyomozással. Nagyon érdekes pszichológiai aspektusai vannak, még ha néha elég távol is kerül a valóságtól.
- Person of Interest
Ez még egy picit sci-finek is elmegy.Egy pár kutató az amerikai kormány megbízásából megalkot egy gépet, a "Nagy Testvért", ami egy szuperszámítógép, és az ország összes kompkúterével, biztonsági kamerájával, telefonjával ...stb. kapcsolatban áll, így ezek figyelésével ki tudja előre mutatni a veszélyes helyzeteket, készülő terrortámadásokat, ilyesmi. Viszont a kormányt csak a "nagy" dolgok érdeklik, és figyelmen kívül hagyják a mindennapi veszélyhelyzeteket, int pl. bankrablás, emberölés, tehát ahol kevés áldozat van. A gép egyik alkotója pedig ezt nem tűri, és összeáll egy ex-CIA ügynökkel, hogy a gép segítségével együtt megmentsék az "egyszerű" embereket, akik bajba kerültek. Nagyon szuperhősös utóérzése van a sorozatnak, a főhős szinte egy modern Batman a maszk és az ugrabugrálás nélkül :)
- The Blacklist
Egy körözött, rendkívül veszélyes bűnöző feladja magát az FBI-nak, és azért cserébe, hogy ne kerüljön börtönbe, segít nekik elkapni más, hasonlóan veszélyes bűnözőket. Ez így önmagában csak annyit jelentene, hogy minden részben új gonoszt kapnak el, de ennél sokkal több, ugyanis a főszereplőnket rengetek titok veszi körül, és mindig van valamilyen hátsó szándéka, így az sem véletlen, hogy mikor és kinek adta fel magát, és hogy milyen bűnözőket kínál fel az FBI-nak. Nagyon összetett, nagyon pörgős, és a humor sem utolsó benne.
-How To Get Away With Murder
A másik gyenge pontom a jogi témájú sorozatok, szóval ilyenekből is tudnék bőven sorolni, de most maradjunk ennél.
Egy csapat joghallgató és a sztárügyvéd egyetemi tanárnőjük gyilkossági ügybe keverednek, és próbálják megúszni. Az ember csak kapkodja a fejét a kavaráson, és az utolsó pillanatig csak tippelni lehet, hogy mi történt valójában. Nem hibátlan a sorozat, de megéri az apró botlásokon túllépni, mert a sztori lebilincselő.
- Hannibal
Ha ismered a könyvet/filmet, akkor is, ha meg nem, akkor főleg ajánlom. Van egy olyan sajátos atmoszférája a sorozatnak, ami egyszerűen magával ránt. Hannibal Lecter pszichiáter, mellékállásban sorozatgyilkos, és az őt üldöző FBI-os macska-egér játéka lenyűgöző, a képi világ szinte fullasztó, szürreális, lázálomszerű, és remekül festi alá a gyakran nem csak a fizikai világban, hanem fejben is zajló csatát kettejük között. Az elmúlt pár év egyik legjobb sorozata szerintem a Hannibal, imádom, bár nagy adagban hamar megfekszi az ember gyomrát, mind a gyakran brutális téma, mind a naturalisztikus, nyomasztó látványvilág miatt. De pont ezért is imádom.
Nagyon széles skáláról próbáltam címeket válogatni, így elég összevisszának tűnhet a kínálat. Ha valamelyik megtetszik, írhatok még hasonlókat, szívesen járatom a szám sorozatokról. Háborús filmekben nem vagyok otthon, úgyhogy sajnos olyat nem tudok ajánlani.
De ha abszolút elrettentett az ízlésem, vagy tőlem tapasztaltabbak véleményére is kíváncsi vagy, akkor tudom ajánlani a Sorozatjunkie oldalát (www.sorozatjunkie.hu), ahol tulajdonképpen bármelyik sorozatról találsz cikket, ajánlót, kritikát, és a kommenteket is érdemes olvasgatni.
Köszönöm szépen a hosszú listát, gondolom sokat bíbelődtél vele.
Ha bármi kérdésem lenne a sorozatokkal kapcsolatban, akkor írok.
Még egyszer köszönöm ;-)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!