Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Miért szinkronizálnak újra...

Miért szinkronizálnak újra filmeket? Főleg, ha sok esetben az újat a nézők nem szeretik.

Figyelt kérdés
2015. márc. 2. 21:25
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

szerzői jog vagy cenzúra.

pl ha az rtl,mtv fizette egy film szinkronját,akkor a tv 2 azt nem használhatja fel,csak ha külön fizet érte,szóval végeredményben szerzői jogok miatt.

és ha olcsóbb az újra szinkronizálás,akkor nem fog fizetni.

a másik ha az eredeti szinkronban durván káromkodnak,de a csatorna korábbi műsorsávban akarja letolni a filmet,vagy szélesebb korcsoportban akarja terjeszteni ezért készítenek egy lájtosabb szinkront.

2015. márc. 2. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, ilyet már láttam. De én arra gondolok, amikor régi filmet szinkronizálnak újra. Akkor 20 évig nem adta le más csatorna?
2015. márc. 2. 21:33
 3/4 anonim ***** válasza:
sok esetben az játszik közre, hogy egy csatornának, forgalmazónak olcsóbb eredeti formában megvenni, majd újraszinkronizálni egy filmet, mint megvenni a jogokat a magyar szinkronizálthoz. régebbi filmeknél esetleg a minőségjavítás játszhat közre (pl VHS-ről DVD-re), illetve egy szinkron "réginek érződése".
2015. márc. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm.
2015. márc. 3. 23:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!