Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Star Wars miért jó film?

A Star Wars miért jó film?

Figyelt kérdés
Nem mondom, hogy rossz, csak érdekelnek vélemények.
2015. febr. 19. 23:21
 1/8 anonim ***** válasza:
74%
Azt gondolom, hogy a készítők egy olyan dolgot univerziumot alkottak, ami tele van titokkal, legendákkal, ki van dolgozva részletesen...Gyűrűk Urához hasonló kis világ. És persze az is hozzájárul a sikerekhez, hogy akkoriban sok ilyen technikai megoldás újdonságnak számított. Aztán egyébként én se tartom annyira hihetetlen filmnek de én ezeket gondolom.
2015. febr. 19. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
ez nem kérés. Csak. Én a 4-6 részt szeretem csak. A 3 eredetit
2015. febr. 19. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

"ez nem kérés. Csak. "


Hát ezzel nem mentem sokra.

A másik válaszolónak köszönöm

2015. febr. 19. 23:36
 4/8 anonim ***** válasza:

Nagyjából ahogy az 1. leírta. Habár koránt sem eredeti a film alapötlete, mégis sikerült úgy összevegyíteniük a sablonos sztorielemeket és a fantáziadús újdonságokat, hogy egy nagyon hangulatos, magával ragadó és szinte végtelen lehetőséggel bíró univerzumot hoztak létre, ami vegyíti a futurisztikus űrtechnológiát az ősi misztikummal és legendákkal. És mindemellett a karakterek is érdekesek, szerethetők és emlékezetesek.


Na meg a maga idejében a film technikai oldala korszakalkotó volt, lenyűgöző, részletes speciális effekteket vonultatott fel, amik a legtöbb akkori látványfilmet maguk mögé utasították. Aztán ott a pazar vizuális dizájn, az emlékezetes megjelenésű szereplők/lények/járművek/fegyverek/díszletek hada, akik és amik a maguk módján mind a filmtörténelem ikonjaivá váltak, szintúgy a briliáns hangeffektusok, valamint a kiváló, a film hangulatát lényegesen meghatározó zene.


Röviden, a film olyan egyvelegét nyújtotta a filmkészítési és történetmesélési technikáknak, ami pont "betalált" és elcsábította a nézőket (még akkor is, ha itt-ott csiszolatlan is volt, és rengeteg sablont alkalmazott).

2015. febr. 20. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
És mi, az amin alapul, ami nem eredet? Ezt többektől hallottam, de senki nem indokolta meg.
2015. febr. 20. 15:19
 6/8 A kérdező kommentje:
Mikor rákerestem,hogy miből építkezik a film, ez jött ki: mesés elemek, klasszikus és középkori mítoszok és legendák, valamint népszerű korabeli filmek és sorozatok. De ezek konkrétan mik? Köszönöm.
2015. febr. 20. 15:20
 7/8 anonim ***** válasza:

A legtöbbet emlegetett inspirációforrások a Rejtett erőd című '58-as film és a '36-os Flash Gordon sorozat, de van még jó pár:


[link]

2015. febr. 20. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi.
2015. febr. 20. 22:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!