Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Hogyan csinálják a filmekben...

Hogyan csinálják a filmekben ezt a trükköt?

Figyelt kérdés
Van hogy filmekben az előtérből valamit el akarnak tűntetni ezért zöldel vagy kékkel bevonják, utána pedig eltűntetik azt a színt és a helyén a háttér látszik. Nincs ezzel baj, ha a kamera nem mozog, mert csak egy korábbi videót vagy fotót a háttérről bevágnak a kép mögé. DE: HA A KAMERA MOZOG, HOGYAN TUDJÁK BEVÁGNI MÖGÉ A KÉPET???? Elég kicsi a valószínűsége, hogy mégegyszer ugyanazt a kameramozgást produkálják. Szóval hogyan csinálják??

2015. febr. 2. 20:44
 1/2 anonim ***** válasza:

Green Screen-nek nevezik ezt az eljárást, ami azt jelenti, hogy például egy nagy zöld háttér elé állsz vagy legyen az más szín a lényeg hogy rajtad ne legyen olyan szín mert akkor az is eltűnik, és pl.: te elsétálsz a zöld háttér előtt. majd le töltesz pl.: egy videót mondjuk Youtube-ról legyen az pl.: egy vulkán kitörés.

én a whondershare video editort ajánlom, a 4.8-at abban van is ilyen lehetőség. le is írom hogy használd, és ezzel válaszoltam is a kérdésedre :)

azt a videót amit szeretnél háttérnek tedd a videó sávba.

azt amit screen-elni szeretnél tedd a PIP sávba.

majd jobb gomb, ott van hogy Green Screen. első kocka pipa. színmásolóval lemásolod a zöld hát teret, és a csuszkával tudod irányítani. majd ok. és export. ilyen egyszerú :)

2015. febr. 2. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi az ajánlásokat, de ismerem a gree screen megoldást és tudok is vele dolgozni. Sony Vegasal szoktam vágni.


Itt az lett volna a kérdés, hogy ha a háttér adott és mondjuk a kezemet akarom eltüntetni és betekerem zölddel vagy kékkel, akkor hogy kapom azt a képet hogy a betekert kezem helyén a háttér látszik?

2015. febr. 3. 14:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!