Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Miért olyan ürülék a mostani...

Miért olyan ürülék a mostani magyar szinkron?

Figyelt kérdés

Egyre több filmnél kritikán aluli a magyar szinkron. Egyszerűen élvezhetetlenné teszi a filmet.


Tegnap A hívás (The call) c. filmet (fsz. Halle Berry) néztük barátnőmmel. A film tök izgalmas volt ill. lehetne, de a csajnak sipítozása, akit elrabolnak, az megöli a filmet. Néha ott voltam, hogy lerúgom a tv-t, de sajnáltam volna. Sipítozástól függetlenül borzalmas a hangja. S Halle Berry-nek is nagyon retkes volt a szinkronja. Tehát a két főszereplőnek adtak olyan szinkront, hogy majdnem hogy élvezhetetlen a film.


S ez csak egy példa. Másik ilyen az Exférj újratöltve. Jennifer Aniston magyar hangja kanfasztikus, de Gerald Butleré retek.


Egyre rosszabbak úgy általánosságban a szinkronok.



2015. jan. 21. 09:39
 1/5 anonim ***** válasza:
15%
Azért, mert állandóan megy a sírás, az ilyen hozzád hasonló megmondóembereknek mindegy, a lényeg, h okoskodhassanak egyet, mert ilyenkor hatalmas filmes szakértőnek érzik magukat, ha már közmunka közben nem tudnak villogni.
2015. jan. 21. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Megmondó a nagymamád fodrásza! Ez nem erről szól. Azért mert a szinkront fikázom, miért lennék filmszakértő?


Annyiról van szó, hogy a szinkron meg tudja ölni a filmet (=élvezhetetlenné teszi), de legendássá is tudja azt tenni (lásd Ford Fairlane, Macskajaj stb.).

2015. jan. 21. 10:55
 3/5 anonim ***** válasza:

Azért ennél enyhébben is ki lehet fejezni magad, kedves Kérdező. Elég nehéz elhinnem, hogy a "retek", és a "betöröm a tv-t" primitív kifejezések nélkül nem tudtad volna tudatni velünk a problémádat.

Hidd el, én is megdöbbentem, amikor Bud Spencernek nem Bujtor volt a hangja, és én is hallok rémes szinkronokat. De mindennek megvan az oka. Miért nem Bujtor? Azért, mert nem ért rá, nem tudták megkérni, ma már mondhatjuk azt is, hogy azért, mert meghalt. De ettől függetlenül tele voltunk/vagyunk kiváló szinkronszínészekkel (hadd soroljak párat: Bujtor István, Sinkovits Imre, Sztankay István, Revicky Gábor, stb.) akár a múltból, akár a jelenből. De még az újak közül is vannak jók. Varga Gábornak például valahogy megfogott a hangja, de van még jó pár hozzá hasonló.

2015. jan. 21. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Egyenes választ nehéz adni, mert annyi mindentől függ a dolog. Ott van nyilván a felhíguló szakma, a csökkenő költségvetések, a gyors gyártási idő, az adott színészek elérhetősége, a rossz ítélőképességű szinkronrendezők, stb. Ritkább esetekben pedig a külföldi forgalmazó dönt, hogy kinek ki legyen a hangja és hogy kell játszania, ilyenkor az itteni stúdiónak alig van beleszólása.
2015. jan. 21. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én is alig értem, mit mondanak. Nagyon rossz a mai színészeknek a kiejtése, a színházban is vannak egyesek, akiket alig lehet érteni, hogy mit mondanak. - Szerintem felhígult ez a "szakma" is, szakma lett belőle, túl sok a színészképző.
2015. jan. 24. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!