A magyar kereskedelmi tévék miért nyomják ennyire a Bud Spencer és Terence hill filmeket?
Első jól mondja,a nézettség a lényeg és hogy egy film bemutatása mennyibe kerül.Én speciel hányok ha meglátom őket valamelyik csatornán annyira elcsépeltek már.Itt egy kis elemzés,a Kincs ami nincset 12 év alatt 52-szer adták a kereskedelmi tévék,menjenek már az .......ba.
Ezeknek a filmeknek röhejesen nagy kultuszuk van ebben az országban, mivel rengetegen rajzuk nőttek fel még a '70-es, '80-as évek alatt. Hasonló a helyzet pl. Németországban, Görögországban, Olaszországban és pár dél-amerikai országban is, ahol ezek ketten szintén hírességek lettek. Ilyen kultuszok esetén nem sokat nyom a latban a filmek minősége (na nem azt mondom, hogy konkrétan ezek rossz filmek lennének, csak általánosságban értem), már pusztán a nosztalgia, a "régi szép idők" felelevenítése és az ismeretlen filmekkel szembeni idegenkedés elég ahhoz, hogy az emberek egész életükön át ugyanahhoz a néhány filmhez ragaszkodjanak.
Adjuk ehhez hozzá azt, hogy a csatornák mindig agyonismételnek egy rakás filmeket (akár mert garantált nézettséget hoznak, vagy csak simán műsorkitöltés gyanánt), plusz azt, hogy sok tévéadó egy csatornacsaládhoz tartozik (tehát amit leadnak az egyiken, sokszor később átkerül a többire is), és eredményül egy végtelenített Bud Spencer Terence Hill maratont kapunk.
Konkrétan Olaszországot, Németországot, Magyarországot és néhány latin-amerikai országot leszámítva abszolút ismeretlenek az egész világon.
Véleményem szerint aranyos, jópofa filmeket csináltak, de hazánkban erősen túlértékeltek. Egy hamis képzet volt a szoci éra Magyarországában, hogy ők világsztárok, mint ahogy egy szintén hamis képzet volt az az átlag magyar ember fejében, hogy a nyugat az valami olyasmi lehet, mint B. Spancer - T. Hill filmekben ábrázolt fiktív, soha és sehol nem létezett világ. Itt a rendszerváltásig végig egy torz kép élt a nyugatról, ami itthon az előbb említett filmeket, a Goombay Dance Band-t vagy a Modern Talking-t jelentette, holott azt valójában Scorsese korai alkotásai (pl. Taxisofőr, Aljas utcák) és David Bowie, a Sex Pistols vagy a Pink Floyd képviselte, amik hazánkban csak egy szűk réteghez jutottak el.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!