Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Borgiák című sorozat mennyir...

A Borgiák című sorozat mennyire hiteles történelmileg?

Figyelt kérdés
A "Rómát" tudom hogy nagy vonalakban az (kicsit utánaéztem hogy is volt ez), de ebben a történelmi korszakban azért annyira nem vagyok tájékozott.

2014. dec. 1. 13:38
 1/2 anonim ***** válasza:

Hát sok dologban(teszem azt az intrikákban) maga tesz hozzá elemeket lévén, hogy ezek anno titokban zajlottak...milyen igazi hiteles bizonyítékok maradtak volna ránk ezekről hacsak nem egy helyi ember beszámolója ami valszeg teljesen szubjektív lehet.

Tény, hogy nagyon beteg és zűrzavaros korszaka volt a Vatikánnak ez az időszak de, hogy pont így zajlottak e a dolgok mint a sorozatban azt erősen kétlem.

2014. dec. 2. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Amennyire én tudom, néhány, az érthetőség kedvéért beleszőtt elemtől eltekintve hitelesnek mondható. Az intrikák a nagy nyilvánosság előtt valóban titokban maradtak, de minden jelentősebb személynek voltak történetírói, akik naprakészen rögzítették az eseményeket.
2014. dec. 2. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!