A Sose halunk meg című Koltai Róbert filmnek mi az igazi mondanivalója, üzenete a mai kor számára szerintetek?
1. Ha valamiben igazán hiszel, el tudod érni!
2. Az igazi pozitív hozzáállás, az igazi humor, varázslatossá teszi az egyébként meglehetősen nehéz életet.
3. Minden szépségben, jó dologban ott a mélység. Minden fájdalomban, nehézségben pedig a szépség.
4. Gyuszi bácsi óriási figura, ha egyszer megnézed a filmet, jobb lesz tőle, és kész :)
5. Amúgy a felnőtté válás útja rögös, de csak hozzáállás kérdése (mint sok más), és szuper sztorik kerekednek, nagyszerű emlékek születnek közben.
6.Mindannyiunk életében vannak meghatározó szereplők, példaképek, akik kísérnek az úton. Ismerjük fel őket, törődjünk velük, amennyit csak lehet, és szeressük őket amíg lehet.
7. Az, hogy valaki akkora álmok után szalad, mint Gyuszi bácsi, úgy rohan, úgy játszik, és úgy él mint Ő nem elítélendő. Egy történetet rejt magában. Mindenkinek megvan a saját története. Ahelyett, hogy egyből elítéljük, anélkül, hogy meglátnánk az igazi embert benne, ismerjük meg ezt a történetet, beszélgessünk egymással, figyeljünk egymásra...
De egyébként ha megnézed a filmet, minden bizonnyal lesz szuper másfél órád. Vagy érzed, miről szól, vagy nem.
Ez nem egy tanmese, nincs előre megírt és kötelező üzenet. Azt üzeni, amit te érzel benne... Csak érezd!
Valójában egyfajta keserédességet éreztem az egész film nézése közben. Ott lüktet benne az élet de kis mértékű deprimáltság is mintha másfelé vinné az egész film hangulatát és erősen rányomja a bélyegét a filmről alkotott véleményünkre. Van egy örök mondás, ami szerintem nagyon igaz: "Úton lenni a boldogság, megérkezni a halál" Mintha Gyuszi bácsi testesítené meg ezt a fajta gondolkodásmódot. Presser Gábor és Dés László szerzeménye is ezt az érzést erősíti bennünk befogadókban. Nem tévedünk el, csak új utakra lépünk, aztán megint nekilódulunk.
Megint másik aspektusa vagy értelmezési lehetősége a képkockáknak amikor visszacsapódik valami a múltból és lehetőséget nyújt arra, hogy beleálmodjuk magunkat valamibe ami idillikusabbnak tűnik.
Bár erősen ott van a társadalmi rendszerből való kimenekedés is szerintem, mégis valahogy beleragad a közegbe. A nevetés egyben iróniával jelenik meg vagy éppen az üres beszéd egyfajta hiánypótlás vagy éppen csak önirónia.
Tetszettek a korhű zenék is és az abból áradó életszeretet, amivel próbáltak kiszakadni a polgári társadalom szűkre szabott keretei közül.
Ahányan megnézzük úgy látszik annyi különböző vélemény.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!