Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Angol gyakorlásnak melyik...

Angol gyakorlásnak melyik filmet érdemes nézni felirat nélkül, ha még nem vagyok középfokú szinten?

Figyelt kérdés

2014. okt. 27. 19:40
 1/4 anonim ***** válasza:

Akkor már angol felirattal kezdj el nézni, ha úgy érzed, hogy gyakorolni is akarsz és a fordítás is már korrektül megy.


Azért, mert eredeti hangon nézel valamit, nem fog csettintésre menni a nyelv, a felirat pedig egyáltalán nem bűn a fejlődéshez. Főleg hogy írtad is, van még hova. Idő kell neki, szépen haladni, közben elmélyülni a nyelvben, szófordulatokban, mondatalkotásokban, többjelentésű szavakban.


Ilyen kezdőlökéseknek általában azt ajánlják, hogy a kedvenc filmeket, sorozatokat magyar/angol felirattal nézzék, mert sokat segít a kiejtésen és pár szófordulat is belédrögzülhet, illetve már tudod magyarul nagyjából mit fognak mondani.


Nekem anno ami rengeteget segített, az a külföldi fórumok olvasása, olyan, amilyen érdekel is. Ha nem tudtam egy szót, kiírtam, utána néztem és pár hónap alatt már könnyedén olvastam angol cikkeket mindenféle segítség nélkül. Igaz ez is csak az angolról magyarra fordítást segíti erősen, mert belédrögzül idővel, a magyarról angolra viszont több gyakorlást igényel.

2014. okt. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előzővel, bár arra jó lehet, hogy szokd egy kicsit a kiejtést, a hangsúlyozást. De elsőnek inkább a kedvenc, ezerszer látott filmed nézd ANGOL felirattal. Ha úgy nem élvezhető akkor magyarral, aztán angollal, majd utána mehet felirat nélkül is.


Nekem is sokat segített a fórumok, fanfictionök olvasása, meg sorozatok nézése angol felirattal.

2014. okt. 27. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A Family Guy elég egyszerű nyelvezetű, akcentusok nincsenek benne, legfeljebb Lois orrhangja lesz idegesítő. Én onnan tanultam, ha már elég jól megy, fuss neki a Trónok harcának, ha azt is kivégezted jöhet a Breaking Bad, ha azt megérted 100%-ban, akkor már megütöd a felsőfokot. Abban már vannak szakkifejezések, akcentusok és elég sok szleng is.
2014. okt. 27. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
háhááá, ezt csak most olvastam, magamtól family guyt kezdtem nézni, egyre jobban tudom követni. köszönöm a javaslatokat mindenkinek!
2014. okt. 27. 23:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!