Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mit jelent a "kánon" a sorozat...

Mit jelent a "kánon" a sorozatoknál?

Figyelt kérdés
Nemrég kezdtem el a Doctor Who című sorozatot és mindenki vmi kánont emleget... Ez majd később kiderül, h mi az, vagy már tudnom kéne?
2014. okt. 23. 21:49
 1/4 anonim ***** válasza:
2014. okt. 23. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hú, nagyon köszi, de sajna nem tudok angolul :S Nincs ebből magyar verzió? Vagy le tudnád esetleg fordítani dióhéjban?
2014. okt. 23. 21:58
 3/4 anonim ***** válasza:

A canon egy fanfiction témájú kifejezés, itt találtam már megírt választ:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szorakozas__filmek-sorozatok__..


"Canon: Általában arra mondják mikor valami az eredeti mangában, vagy animében történt, vagyis hogy "hivatalosan" megtörtént, az eredeti készítő is jóváhagyta. Pl. ha van egy szerelmes pár, vagy egy információ egy karakterről, akkor ugye nem mindegy hogy ezt csak a fanok találták e ki, vagy pedig a készítő is jóváhagyta."


Doctor Who-hoz kapcsolódva arról szól a cikk hogy mit tartanak canon és fandom tartalomnak, azaz mi az amit a történet hivatalos tartalmaként vesznek és mi az amit a fanok találnak ki. A cikk arra is kitér hogy ez a sorozat sokféle formában jelent meg, emiatt vitatott hogy melyik univerzum tekinthető a hivatalos történetnek, vagy melyik nem, vagy hogyan kezeljék ezt párhuzamosan.


Röviden a canon erről szól, nem tudom hogy te is erre gondoltál-e a sorozattal kapcsolatban.

2014. okt. 23. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen, köszi, így már világos :)
2014. okt. 24. 14:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!