Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Alien - Nem emlékszem pontosan...

Alien - Nem emlékszem pontosan már rá, de ebben a részben (videó) mi is történik?

Figyelt kérdés

Egészen pontosan, hogyan ölte meg? Sokat nem láttam belőle, pedig cuki lehetett (mint mindig).


https://www.youtube.com/watch?v=nyqn0H-sgSE


Az egyik komment: "I'm not trying to be discussing or anything I'm in fact a huge fan of the series (just pre ordered alien isolation) but did lambert get raped by the aliens tale you see the tail goin up there and blood coming out and her screaming"


Nem tudom, mit szűrjek le belőle.


2014. okt. 12. 22:59
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Igazából ezen pont nincs benne a lényeg. Van egy pár változat.


Erre keress rá:

Parker & Lambert's Death. Alien 1979

Ebben benne van az, amikor a farkát alulról a lába közé dugja.


Ebben a kettőben (ugyanaz a kettő, csak a képarány más) pedig benne van az általad linkel videó leírásában emlegetett crabwalk, azaz rákjárás, viszont szintén nincs benne a lábközötti akció.

Alien deleted scene_ Alien attacks Lambert - good quality

vagy

Alien deleted scene 12


Amit te linkeltél, abban sem a digi-dugi sem a rákjárás nincs benne, csak amikor az elején nyújtja felé a farkát.


Amúgy ez az alien-dolog eredetileg nagyrészt a Giger-féle képekből indult ki, amikben van azért egy nagy adag perverz erotikus utalás. Az idegen feje néhol sokkal inkább péniszszerű, és egyebek.

Valamint a lény egész életciklusa eredetileg más volt, mindig változtatgattak rajta, de a legnagyobb eltérés már a második részben megjött (Cameron ötlete volt állítólag), a királynő. Ez aztán eléggé tönkrevágta az eredeti életciklust, ami azért tulajdonképpen logikusnak mondható. Ugyanis ezután gyakorlatilag teljesen kikerült az, hogy a lények áldozataik egy részét megették, élelemként használták fel, másik részét viszont életben hagyták, lebénították és belepetéztek. Mégpedig a farkuk szúrásával bénították le, mint a skorpiók, pókok, darazsak. A pete nem tudom hogy került beléjük, de nem kizárt, hogy az is a farkukból. Ezeket lassan felélték a peték fejlődésük során, majd a testbe gubóztak bele, ebben fejlődtek ki az arctámadók. Tehát itt a "tojások", amik itt még gubók voltak, az emberekből lettek. Az arctámadók pedig az emberszerű lény petéjét ültették be az élő áldozatba, aki kihordta a lényt, majd elpusztult. A lény pedig újra megcsinálta a gubókat, "tojásokat" az arctámadóval. Utána viszont már csak toások voltak, amiket a királynő rakott. A királynő pedig egyszer csak úgy keletkezett az egyik arctámadó petéjéből.


Szóval ennek a farokkal bénításnak, belepetézésnek, keltetőként használásnak volt kezdetben valamennyi szexuális töltete. Mint ahogy a kifejlett lény is egyfajta perverz gyerekként a testben fejlődik, születéskor egy lyukon kirobban, egy új élet születik, egy régi élet meghal.


Az eredeti, Giger-ihlette lény tehát erősebb szexuális utalásokat tartalmazott és eleinte volt ilyen elgondolás és próbálkozás a filmesek részéről is, hogy ezt belevigyék valamennyire a filmbe, de aztán annyira mégsem kerültek bele. Azt hiszem azt is olvastam, hogy itt a Lambertes jelenetben úgy gondolták, hogy érdekes lenne, ha úgy cserkészné be a lény, mint egy szerelmes vagy egy kéjgyilkos.

A másik ilyen vonulat, ami szintén nagyrészt eltűnt, hogy a lény hangsúlyozottabban biomechanikus legyen, beleolvadjon az űrhajó technikai környezetébe. Persze azért ez is jelen van valamennyire. Illetve a kinézetét is próbálkoztak az embertől minél távolabb vinni, vannak elég érdekes és vicces skiccek, hogy miket találtak ki, de aztán ez mégsem sikerült annyira.


Itt szerintem Lambertet le kellett volna bénítania (mint Dallast, akiből gubó lett), hogy belepetézzen, de aztán utána az ő lábát látjuk, hogy csüng véresen, szóval akkor lehet meghalt. Nem kell ezekben a filmekben ennyire logikát keresni. A Dallasos részt is kivették eredetileg a filmből, amikor Ripley és a gubó-Dallas megtárgyalja a dolgokat, pedig ez szerintem sokat ad a filmhez, itt magyarázzák el az egész ciklust. Utána valamelyik változatba ebből visszatettek egy részt vagy csak extraként rakták a lemezre, már nem tudom.

2014. okt. 13. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nem számítottam rá, hogy ilyen részletes leírást/elemzést kapok, köszönöm! Kislány koromban, úgy 6-8 évesen néztem a filmet, viszont azóta sajnos sok dolog kiesett, talán tartani kellene egy Alienes hétvégét (az Isolation-nel együtt).


Egyébként, ezek az erotikus, szexuális utalások, valamint azok elrejtése mindig is tetszett (a Silent Hill-ben a Piramisfejnél is volt egy ilyen jelenet, amikor a hatalmas fémkardot beledöfte a vasajtóba, a lyukon keresztül pedig ezek a kis rovarok behatoltak).


Rám meg amúgy is jellemző, hogy a legkisebb dolgokban is próbálok lényeget, logikát keresni, köszönöm! :)

2014. okt. 13. 19:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!