Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Csak én gondolom úgy, hogy a...

Csak én gondolom úgy, hogy a Disney Notre-dame-i toronyőr c. mesefilm nem éppen gyermekeknel való, a Tűzörvény dal után pláne?

Figyelt kérdés

A régi Disney meséket jobban szeretem, de úgy érzem, ezt a történetet nem igazán sikerült a gyerekek szintjére lefordítani ( Quasimodo szála kivételével, valóban nem a külső számít...stb). Olvastam az eredeti művét Victor Hugo-nak, érdekes, tragikus, nyomasztó. Hiába alakították át, másitották meg a karaktereket, főleg Frollo-t, a lényeg majdhogynem ugyan az maradt, Hellfire tényleg felnőtt tartalmú. A többi dal ettől függetlenül gyönyörű, igényes. Gyermekkorom egyik kedvenc meséje volt, de most fiatal felnőttként újra nézve..hát kicsit furcsa, vannak benne "érdekes" párbeszédek, amik kicsiként elkerülték a figyelmem szerencsére :D.

Nektek mi a véleményetek erről?



2014. júl. 28. 23:30
 1/2 anonim válasza:

Ezek a kisgyerekek figyelmét még elkerülik(ahogy neked is), amikor meg felnőnek észreveszik és még jobban tudják értékelni a filmet. Így is az egyik legdurvább Disney-filmek közé tartozik. Szerintem nem árt a gyerekeknek, sőt! ;)

(ha tudsz angolul, nagyon tudom ajánlni az eredeti szinkront, ami szintén gyönyörű :)

2015. okt. 28. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Így van!

Én még kiskoromban néztem a Jégvarázst és azt gondoltam, hogy Anna meg Elsa, a dolgoktól független, beszélnek meg jóban vannak xd


Aztán nemrég újranéztem, és rájöttem, hogy oké.... Ezek 10 éve nem is beszéltek egymással...



Magyarul: a gyerekek vagy nem értik, vagy tényleg elkerülik ezeket.

2022. jún. 1. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!