Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Eredet című film végén csak...

Eredet című film végén csak álomodik?

Figyelt kérdés
A kérdés adott... Én úgy gondolom, hogy a végén csak álom, és nem teljesül be az amit szeretett volna, mivel az igaz, hogy a végén a "pörgettyű" meginog, de nem dől el, a másik pedig hogy amikor megy a repülőtéren, jelen van az összes ember szinte, aki részt vett az incepcióban, még az is akinek az agyát össze akarták zavarni. Az egész repülőteres jelenet álomszerű, megjelenik mindenki, és mindenki érdekesen nézi őt. Akárhogy is vélekednek az emberek, én biztosra úgy gondolom, hogy a vége NEM hapy end. A repülőtéren túlságosan "giccses" a végén ahogy sétál, és az összes létező szereplő a jelenetben van még az is, akit rávettek, hogy feldarabolja a cégét, ez nem lehet ekkora egybeesés, hogy pont mindenki elakar repülni valahová! :) Látszik, hogy álomszerű az egész. Az sem magyarázat, hogy megfordulnak a gyerekek, mivel amikor a mélyebb szinten volt caprio a freleségével (nem ugrik be a neve) akkor is a nő a gyerekeknek szólt, és egy pillanatra megfordultak, csak ő nem nézett oda. Hozzáteszem a gyerekek ugyan olyan ruhában voltak a film végén, és cseppet sem nőttek, és túl beállított, hogy ugyan úgy "ülnek" a füvön.Várom az ellenérveket, és a véleményeket...

2014. jún. 15. 11:09
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem derült ki egyértelműen, a nézőre bízták az eldöntését.

Az igaz,h a gyerekek semmit se nőttek, pont úgy vannak a végén ahogy a főszereplő emlékszik rájuk és túlságosan happy end. Azonban az álomban a főszereplőn mindig ott van a jegygyűrűje, a valóság viszont sosincs rajta, és a film végén sem hordja.

2014. jún. 15. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
*valóságban
2014. jún. 15. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A pörgettyű meginog, és Michael Caine egyszer elkotyogta, hogy a forgatókönyvben is eldől végül, csak Nolan akart csavarni egyet a végére.

Én egyébként sem igazán értettem a pörgettyűs totemes témát, hiszen az elvileg Malé volt, Cobb pedig nem mutatta meg a sajátját. Más gondolta így, s az utóbbinál többen arra jutottak, hogy Cobb toteme a jegygyűrűje, ami nem tudom mennyire állja meg a helyét.

A lényeg, Nolan nem akarta lezárni egyértelmű válasszal a filmet.

2014. jún. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
*Más is gondolta így
2014. jún. 15. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
NEM ÁLOM, télleg látni ha jól figyeled, hogy meginog.
2014. jún. 15. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
És? Leírtam a véleményemet a meginogással kapcsolatban a leírásban.
2014. jún. 15. 14:22
 7/7 petra666 válasza:
szerintem valóság,és szándékosan "giccses" a jelenet, mert így akarják fokozni a happy end-et. Fischer azért van a reptéren, mert ő is rajta volt azon a gépen amivel Cobék jöttek. A totem dolog nekem se világos.
2016. márc. 2. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!