Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Trónok harcában a névnap az...

Trónok harcában a névnap az egyenlő a születésnappal?

Figyelt kérdés
Tehát ha valakinek elmúlt a 20. neve napja akkor 20 éves?

2014. jún. 11. 19:34
 1/6 anonim ***** válasza:
67%
A valóságban is hasonlóan van.
2014. jún. 11. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, de a Trónok Harcában soha nem hallottam, hogy születésnap egyedül csak azt hogy névnap
2014. jún. 11. 20:46
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
És?
2014. jún. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A Neve napja az, amikor az illető a nevét kapta, vagyis amikor megszületett, és a szülei adtak neki keresztnevet, s örökölt hozzá (a családjától, vagy az adott régiótól) vezetéknevet is. "Ez a 20. Neve napja!", vagyis évfordulója annak a napnak, mikor a nevét kapta; magyarul: születésnapja. És nem ugyanaz, mint a hagyományos értelembe vett Névnap - ami egyébként, nincs is Westeros-on, vagy még nem tudunk róla.
2014. jún. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi utolsó, még a könyvek elején tartok és bizonytalan voltam, nem akartam úgy továbbmenni, hogy végig valamit félregondolok :)
2014. jún. 12. 18:56
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen, ahogy az utolsó válaszoló írta. Plusz ha születésnap kifejezést akarna használni az író, akk gondolom neveket kellett volna kitalálnia a hónapokra is külön, plusz olyan hülyeségekkel bajlódni,mint h hány napos legyen egy hónap stb.
2014. jún. 13. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!