Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A 3D-s filmet moziba csak...

A 3D-s filmet moziba csak szemüveggel lehet látni? És ha igen, az akkor is működik, vagyis lehet látni rendesen mindent, ha csak pl. fél szemmel nézel bele a szemüvegbe?

Figyelt kérdés
2009. dec. 22. 19:48
 1/5 A kérdező kommentje:
3D-s szemüvegre gondolok egyébként...:p
2009. dec. 22. 19:54
 2/5 anonim válasza:
Hát ezt még nem próbáltam ki:D. De gondolom nem fogsz 3d-t látni mivel amikor az élő világba is nézel valamit két szemmel nézed ha egyiket becsukod már nem 3d-s világot látsz csak 2dimenzióst( mivel mindennek csak a szélességét illetve a magasságát látod mélységüket nem. Maximum nem veszed észre annyira mert megszoktad hogy ilyen a világ:D ( 3d-s). Azok a szemüvegek egyszerű polarizált lencsék. Mint pl.: egy napszemüveg amitől nem csillog sok minden, csak a vászon és a vetítőkhöz kialakítva De itt megtudhatsz a 3d-s moziról többet [link]
2009. dec. 22. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ:) Azért vagyok erre kiváncsi mert még nem voltam 3Ds-s moziba, de szeretnék elmenni, a baj csak az, hogy a jobb szemem nagyon rossz, nem látok vele, ezért egyáltalán nem is használom nézésre, mondhatni csak úgy ott van... És kiváncsi lennék hogy érdemes-e megvennem a jegyet vagy csak pénzkidobás lenne...


Jut eszembe, ha 3D-s filmet nézek szabad szemmel, ugyanolyan a kép, mármint nem homályosabb vagy ilyesmi?

2009. dec. 22. 22:29
 4/5 anonim válasza:
3Dsből csak az ún. "Anaglyphizált" filmet ismerem, az egy olyan mód hogy két kamerával veszik fel a filmet, kb 7 centire egymástól, egyik felvételét pirossal, másikat kissé elcsusztatva egyik irányba kékkel látod, erre jó a szemüveg, a megfelelő színnel nem látod a másikat. Esetleg próbálj egy jó erős szemüveget vagy kontaktlencsét hátha javít a dolgon a szemeddel, és az elé felkapni egy ilyen szemüveget. egy szemmel biztos hogy nem lesz jó
2009. dec. 22. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Koszi neked is a valaszt:) Szemuveg semmit sem hasznal mivel tul nagy a diferencia a ket szem kozt, es allitolag nem birna el az agy... Amugy volt is mar, de nem lattam aval sem csak 50&-osan. Kontaklencse kb 90%ban jo, az is volt mar, de jelenleg nincs, majd jovore ha lesz penzem veszek... Mutetni kene, az meg draga...
2009. dec. 22. 23:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!