Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Szerintetek ki lesz az uraklod...

Szerintetek ki lesz az uraklodó a Trónok Harca végén? Ki marad életben?

Figyelt kérdés
A könyvet és a sorozatot is követem, a történet legvégérevonatkozó teóriák érdekelnének.

2014. márc. 25. 18:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Daenerys Targaryen és John Snow közös gyermeke, kinek születésekor mindenki meghall.
2014. márc. 25. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Miért lenne Danynek és Jonnak közös gyereke? Még csak nem is találkoztak. + Targaryen szokás ide vagy oda, Jonnak tuti nem passzolna az, ha össze kéne állnia a nagynénjével.


Egyébként szerintem főleg senki vagy olyan, akire senki sem számít. Biztosan radikális változások fognak történni a világban és a rendszerük is fog borulni. Martin nem hiszem, hogy véletlenül választotta pont ezt az időszakot a hosszabb mesélésre.

A Tél valószínűleg a legtöbb családot le fogja mosni a színről. De soha nem lehet tudni.


A trón szerintem most jó kézben van. Ha pedig túléli, én támogatom Tomment. Belőle jó király válhat. Már csak egy normális királynéra van szüksége és nem egy fair csapatra a tanácsban.

Miután a Mások letarolják Westerost úgy sem egy katona uralkodóra lesz szükség, hanem aki képes majd újra felépíteni egy birodalmat. Szóval akár egy Stark is.

2014. márc. 25. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
*pontosabban egy fair tanácsra. ;D
2014. márc. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Mivel úgy fest új könyv nem nagyon lesz így majd a sorozat forgatókönyv írójának kell megírnia a történetet tehát bári lehet.
2014. márc. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

"Daenerys Targaryen és John Snow közös gyermeke, kinek születésekor mindenki meghall."


Mit hall meg? Meghal inkább, nem? De ki mindenki halna meg? Ezt nem értem


"Mivel úgy fest új könyv nem nagyon lesz így majd a sorozat forgatókönyv írójának kell megírnia a történetet tehát bári lehet."


Egyrészt készül a következő köny, másrészt szerinted Martin írás közben találja ki, hogy mi történik? Egy ekkora volumenű könyvsorozatnál egyszerűen nem állhat neki úgy, hogy fogalma sincs, mi lesz a vége. Én olyat is hallottam, hogy már elmondta a sorozat készítőinek, hogy mi lesz a story vége, szóval ha meg találna halni, akkor sem a seggükből fogják kihúzni a végét. Azt meg kizártnak tartom, hogy amíg Martin él, addig csak úgy odadobja a főművét másoknak, hogy fejezzék be, ahogy akarják.



A második válaszoló nem mond butaságot. Szerintem is valaki teljesen váratlan lesz az uralkodó és én azt sem tartom elképzelhetetlennek, hogy az a király sem lesz egy stabil, "bebetonozott" valaki. Tehát nem valami nagy dinasztia indul vagy folytatódik, hanem odaraknak valaki teljesen újat, aztán azt már nem tudjuk meg, hogy az a család mennyire lesz sikeres.

Én a Targaryen famíliának szurkolok legkevésbé. Egyszerűen nem érzem azt, hogy Dany jobban megérdemelné a trónt, mint bárki más, mondjuk Stannis. Itt mindenki úgy jutott hatalomra, hogy kinyírta a másikat. Másrészt az, hogy sárkányai vannak még nem jelent egyértelmű győzelmet.

2014. márc. 26. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
55%

A legvégére én azt tudnám elképzelni, hogy:


Danny:beteljesül a jóslata (aminek egy része már beteljesült a 4. könyvben), amit a maegitől kapott, szal gyereket fog szülni, és úgy fog visszatérni Drogo h Danny belehal a szülésbe és együtt lesznek meg a túlvilágon. Aztán a gyerek megkapja Sárkánykövet, mivel oda telepedtek először a Targaryenek Valyriából.


Jon Snow:lesz a Másoknak 2 nagy támadása. Az első alatt még ki lesz dőlve az 5. könyv végi támadás miatt és ezalatt megtudja kik a szülei. Aztán az új Azor Ahaiként tér magához és a Mások ellen vezeti az Őrséget és a vadakat.


Aegon:találkozik Dannyvel és egy másik jóslat is valóra válik, miszerint Aegon nem Targaryen hanem Blackfyre. Ő lesz Danny mellett a 2. sárkánylovas és elfoglalja a Vastrónt Sansával az oldalán, de ismét 7 királyság lesz, szal ők csak névleges uralkodók lesznek.


Greyjoyok: Victarion lesz az egyik sárkánylovas és legyőzi Euront, így ő lesz Pyke királya. Theonról kiderül,h életben hagyta Branéket és így Stannis megkíméli az életét. Asha meg meghal.


Lannisterek: Cersei a Tyrelleket fogja vádolni Kevan haláláért, a Tyrellek pedig őt. Ekkor megérkezik Arianne Martell, akivel Cersei és Margery is szövetségre akar lépni, így Arianne káoszt szít, amiben Tommen vagy Myrcella meghal, a másikat pedig elviszi a szürkehám, amit Jon Connington hurcol be Westerosra. Aztán Arianne vagy Margery megöli Cerseit. Jaime jó útra tér és beáll az Éjjeli Őrségbe, ahol az egyik vár kapitánya lesz. Tyrion meg megkapja Casterly-hegyet és ő lesz ott a lord vagy ha úgy tetszik Nyugat királya.


Jon Connington: behurcolja a szürkehámot Westerosra, majd megtudja h Varys és Illyrio átverték őt (Aegon nem Targaryen) ezért elindul h megölje őket.


Arianne:a végén megkapja Dorne-t és ha Connington életben marad, akk sztem ő egy lehetséges férj jelölt.


Starkok:Sansa elárulja Kisujjt, aki így elbukik és így megmenti Robert Arrynt és melléállnak a Völgy lovagjai, majd a Három Folyó vidéke is és a Freyek ellen vonulnak és így fog találkozni Aegonnal. Arya arcnélküli ember lesz és kap egy westerosi küldetést ahol megkell ölnie vkit, így egy kis időre hazamehet. Bloodraven tanítgatja Brant és behálózza őt, így Bran lesz "a másik isten" lovagja, aki a Másokat az élők ellen vezeti vargolással, Bloodraven pedig Moqorro jóslatában a hamis sárkány, amire Bran rájön, végez vele és a képességével a Mások ellen fordul. Rickont Davos visszaviszi Északra, amit nagydobra vernek és egyre többen lázadnak a Boltonok ellen, majd Rickon lesz Észak királya.


Stannis és Melisandre: Stannis sorra kisebb győzelmeket arat a Boltonok felett. Mivel sok Azor Ahai esélyes személy van(Stannis, Jon, Berrick, Brienne, Victarion) Melisandre is az lesz. Mivel Azor Ahai a számára legfontosabb dolgot áldozta fel az emberiségért, ezért mikor Melisandrerájön,h nem Stannis Azor Ahai hanem Jon, ezért feláldozza Stannist (aki a számára a legfontosabb volt, mert az hitte h ő Azor Ahai) R'hllornak, így Stannis élete árán Jon feléled.


A Háromfolyó Vidékét Zúgó központjával pedig megkapja Edmure vagy a születendő gyereke.


A viharvidéket Viharos Edric vagy Stannis lánya, Shireen uralja majd.


Egy apró Bronnra történő utalás igaz lesz és kiderül,h ő az utolsó Reyne (akiket Tywin lemészárolt).


A dothrakik beköltöznek a rabszolga öbölbe, mert Drogon felégeti a dothraki fűtengert. A makulátlanokkal meg feltöltik a Falat. A királyi testőrséget meg feltöltik igaz lovagokkal, mint pl. Barristan Selmy.

2014. márc. 26. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Azta 19:04es te aztán jól kigondoltadXD Logikusnak tűnik egyébként, de remélem, hogy nem ez lesz, mert akkor nem lesz valami élvezetes tovább olvasni..

Személy szerint én Dany-nek szurkolok, mert nagyon szimpatikus a karaktere - bár a sorozatban eléggé "elp*csásították" ráadásul az a rész mikor elrabolják a sárkányokat....XDDD - , de mivel jól áll most a helyzete elég gyanús, hogy mégsem ő kerül a trónra. Azért nagyon remélem, hogy nem öli meg Martin bácsi. (Inkább a könyvet preferálom, mint a sorozatot. A könyvvel - az eddigiekkel - pedig végeztem.)

2014. márc. 29. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
35%

A nagy kedvencem Dany, nagyon bírom a csajt, erős jellem, és jó uralkodó lehetne, számomra kedves karakter! A sárkányaival mindent visz! Szeretném hogy ő legyen az uralkodó, de én szerintem a 4évaddal véget ér a szereplése, az egyik interjúba úgy beszélt, és mondott el dolgokat mintha arra utalna hogy a 4évadban meghal!

Lehet azért mert teljesen elszáll magától, és túl magabiztos lesz! És vagy a sárkányok okozzák a vesztét, vagy pedig a serege!

Úgy hogy én szerintem Tyrion vagy Jon Snow lesz az uralkodó! De azért hajrá Daenerys <3 !!!

2014. ápr. 18. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 majonézharcos válasza:
Én vagy Stannis-re vagy Arya-ra tippelek.
2014. máj. 20. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Régi kérdés, de holnap jön ki az új évad.


Nos, az biztos szerintem, hogy Jon lesz uralkodó.

Miért??-----A vöröspapnő jósolta, hogy folyton lát egy herceget harcolni aki győz...lehet mondani, hogy csak tippel, meg Stennis is így gondolta, de mikor azt mondta, hogy látott egy égő szarvast, nem sokkal utána kiirtották Stennist.

Utána látta megint a herceget aki megüli a vastrónt győzni deres alatt, itt győzött jon, aki tényleg herceg mert targaryen és mivel fiú, ő a trónörökös, akármennyire erősködik Deneris.


Ugyebár a régebbi évadokban Jósolta a vörös papnő, hogy ez a herceg megüli trónt (az az jon)....szóval szerintem ő lesz a király a végére.


és még mielőtt ellenérv jön. A vöröspapnő joslatai eddig mindig beteljesültek, akárhányszor égni látta a szarvast, mindig veszített egy baratheon. Mikor pedig látott győzni egy herceget, akkor tájt nyert Jon egy csatát. ----Szerintem ez pont elég bizonyíték.


Továbbá, egyszer Ariának is jósolt, hogy "szempárokat látok benned melyek lassan mind kialusznak" (ilyesmit mondott)....Ezzel az irtandó emberekre célzott szerintem akiket éjszaka sorol Aria....és mostanra már csak 1-2 ember maradt a listán, a utolsó szempár is lassan kialszik.


Szóval igazából a vöröspapnő látomásait szerintem trükkösen az olvasónak/nézőnek kell megfejtenie, mert az író rendkívül sok utalást ad.



Továbbá, szerintem Cersei felfogja robbantani királyvárat, ugyanis Denerisnek volt egy látomása, miszerint mászkált a felrobbantott trónterembe amit már belepett a hó. Ez arra utalhat, hogy Cersei veszít, viszont befejezi Denerys apja művét, és alágyujt a városnak mielőtt azt elfoglalják, mert ugye bár nem lesz vele Jaimi, aki megálítaná, ugyanis ő fogja vezetni a Lennister seregeket.....Szóval durva csetepaté lesz, amiben szerintem nem lesz nagy győztes, csak az aki mindent újjáépíthet, a másik meg elég.

2017. júl. 16. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!