Oroszlánkirálynak mi a mondanivalója egy felnőttnek, és mi a mondani valója egy gyereknek?
Az alábbi csak egy analízis. Várom a többiek elemzését is!
30évesen úgy érzem, hogy ebben a filmben is szépen érzékeltetik, ha egy gyereknek a saját képességeire, tetteire hivatkozva mesélsz be valamit, akkor az magától megkérdőjelezhetetlen téveszmévé alakulhat.
Simbának azt mondja Zordon, hogy ő miatta halt meg az apja, és nincs mást tenni, mint, hogy elbujdosson, mert senki nem fogja megbocsátani neki ezt, és ki fogják közösíteni. Ez Simba agyában rögzül. Ezzel a megkérdőjelezhetetlen hittel lesz csavargó. Még Nalának sem hisz, pedig ő a saját elmondása szerint is a "legjobb barátja". Még az ő kedvéért sem menne vissza. A tudatmódosítókon élő Rafiki (a pávián sámán), mint egy bölcs tanítómester ébreszti rá arra, hogy amit gondol, az nem feltétlen a valóság. Simba csak ekkor érti meg, hogy az ő feladata nem a bujdosás, és azt, hogy amit Nala mondott neki, igaz lehet, hogy hiányolják és szükség lehet rá, nem pedig közellenségként kezelik.
Aztán ott van a második mondani való, ami gyerekként jobban átjött. Zordon elherdálja az uralma alá hajtott csapat értékeit. A hatalom és a felelősség kemény munkával jár, különben hamar összeomlik a vezetett rendszer.
Számotokra mi a mondani való? Ha lehet (megközelítő) életkorotokat is írjátok oda.
Az Oroszlánkirály tudod mi?
Semmi más mint Mózes vagy Dávid történetének egy újabb feldolgozása.
Hülye keresztény agymosófilm az egész láma effektekkel, a kommerszitás kedvéért meg a felhőkből azt rakták ki hogy SEX.
A füvesek gonoszak (hiénák), az LSD fogyasztók pedig jók (pávián), tehát használjunk kemény drogokat!
Ezen felül nyilvánvalóan a hiénák gonosz nácik is, amivel azért valljuk be Walt Disney nem értene egyet.
Szóval a stúdió még a tradíciókat sem tiszteli, legalábbis nem mindent, azt megtartotta, hogy a legfehérebb oroszlán a királynő.
Összességében számomra azt jelenti az Oroszlánkirály, hogy a Walt Disney stúdiót jelenleg a tradíciókat nem tisztelő, öngyűlölő, drogfüggő zsidók vezetik.
#1: igen, ez is erősen benne van.
A speciális effektusok készítőinek tiszteletére olvasható egy (és nem több) porfelhőből SFX. Ez is csak néhány képkocka erejéig látszik és igazán nem a cselekmény középpontja.
Tehát #2-nek csak bulvár szempontból volt csak érdekes a film, de ez is egy vélemény. Csak kár, hogy nem saját vélemény.
Nagyon érdekes, mert én ezen a mesén nőttem fel, és észre sem vettem, mekkora hatással van az életfelfogásomra, csak amikor megnéztük a moziban az újat. Számomra kettő nagyon fontos mondanivalója van: az egyik a hakuna matata, hogy nincs gond, legyél laza, úgyis mindig minden megoldódik, ne görcsölj rá a dolgokra, mert attól csak rosszabb lehet. Lényegében légy pozitív, mert az élet igenis szép, csak meg kell látni benne a szépet, értékelni kell a jó dolgokat. A boldogság forrása, amikor azzal foglalkozol amid van, nem pedig azzal, amid nincs.
A másik pedig az, ami már szlogenné nőtte ki magát, "Emlékezz rá, hogy ki vagy". Számomra ez egy nagyon meghatározó mondat. Az ember élete során sokszor kerül olyan helyzetbe, amikor eltávolodik, vagy a körülmények arra késztetik, hogy eltávolodjon önmagától. Lehet ez bármilyen szituáció, az embernek mindig tudnia kell kicsoda valójában ő, és azért harcolnia kell.
Ideig óráig létezhetünk egy másik szerepben, megpróbálhatunk mások lenni, mint akik vagyunk, máshogy élni, máshogy viselkedni..
de végül mindig meg fog szólalni a bennünk élő felsőbb erő (a mesében Mufasa, "ő benned él" ), aki arra fog emlékeztetni bennünket, hogy nem jó utat járunk. Emlékeznünk kell.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!