Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Valaki le tudja nagyjából...

Valaki le tudja nagyjából írni hogy ezek a sorozatok miről szólnak?

Figyelt kérdés

Igazából kíváncsi lennék egy két sorozat alapstoryára. Semmi másra szóval nagyobb spoiler nem kell csak az alapja.

Amikre kíváncsi vagyok:

Arrow; House of Cards; Spartacus - Blood and Sand; Being Human; Hemlock Grove; Boardwalk Empire; Banshee; Hannibal; True Blood; Ghost Whisperer; Charmed


Ezek érdekelnének. Nem igazán szeretem az epizodikus sorozatokat, illetve csak az X-Files és a Supernatural volt ami lekötött. Grimm-ben például elég nagyot csalódtam negatívan. Azért kérdezem meg mivel egy normális oldal sincs ami az alapstoryt leírná.



2014. márc. 2. 01:11
 1/3 anonim ***** válasza:

Ezek közül amit le tudok neked írni:


Being Human - 2048ban a robotok már nagyon fejlettek és a bűnözők előszeretettel használják őket, ezért a rendőrség kifejleszt totál embernek kinéző robotokat és élő rendőrökkel állítják párba őket. a főhős rendőr előző társát egy robot miatt veszítette el, ezért nem igazán örül, amikor egy robot állítanak mellé, de ez a robot érzelmekkel van felruházva. (én belenéztem ebbe a sorozatba, de nekem nem jött be, nagyon amerikai, mindenki szép és kigyúrt és tökéletes, bár a jövőt elég jópofán ábrázolják).


Banshee - egy fickó kiszabadul a börtönből, aki rablásért ült x évet, felkeresi a régi nőjét, aki egy kisvárosban lakik, de már új családja van. itt kinyírja első nap az új sherifet, akit még senki nem ismert, ezért felveszi a személyazonosságát és mint a kisváros új sherifje helyezkedik el. a régi nője közben sunyul, és mindketten paráznak, mert a régi rablás miatt még keresik őket akkori cinkostársak... (ez ugyanolyan okokból nem jött be, több benne a dugás, mint az értelmes párbeszéd)


Boardwalk Empire - na ez már jobb sorozat, ez az alkohol tilalom idején játszódik amerikában, több szálon fut a sztori, de röviden gengszterek, korrupt politikusok és az alkohollal való bizniszelés, persze közben rájuk szállt nyomozó, stb.

2014. márc. 2. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Azért szerintem a sorozatjunkie elég jól leírja mindig az alapsztorikat+elég megbízhatókritikákat írnak szóval kerss csak rá nyugodtan, ott szinte az összeset megtalálod amit leírtál.


Amiket láttam ezek közül arról azért írok.


HoC: politkai sorozat kevin Spacey-vel, aki fergetegesen jól hozza a karaktert. Itt egy magas rangú embert játszik ('whip' angolul magyarra nem igazán lehet fordítani, talán a frakcióvezető áll legközelebb hozzá), akinek gyakorlatilag az a dolga, hogy megmondja a párttagoknak hova kell szavazni, illetve ő az ostor(whip), ha széthúzás/probléma van a párton belül.


dráma teljesen jó végig, sokszor használják a készítők a negyedik falat is ( [link] zene is eltalált, bár a főcím nekem nem jön be. A többi színész is odateszi magát, (bár állandó szereplő nem olyan túl sok van), a felesége talán kiemelkedik a színészek közül még.



Spartacus - faék egyszerűségű, de szórakózásnak tök jó sorozat. Ha nem vársz tőle egetrengető dolgokat, meg nagy történelemhűséget akkor élvezni fogod. Alapvetően izgalmas, tele harccal/intrikával/szexel meg jó nőkkel.


Boardwalk Empire: gengszteres sorozat az 1920-as években az amerika szesztilalom idején. Alapvetően ez is tele van intrikával, de azért megpenget társadalmi problémákat is amik ebben az időben fontosak voltak (nők egyenjogúsága, feketék helyzete, stb..). Elég lassú folyású, de nem válik unalmassá. Rengeteg karakter van, sok szál akik általában jól megírtak és sokat valós emberről mintáztak pl. Al Capone, Arnold Rothstein, Enoch L.johnson (Enoch Thompson a sorozatban), Charlie Luciano, Joe Massaria, johny torrio, stb.. mind-mind léteztek bár nem feltételenül teljesen úgy mint ahogy a sorozatban van.

2014. márc. 2. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi.


Igazából sorozatjunkien próbálom nézegetni de elég kevés posztot találtam amibe az áll ami érdekelne engem, ez pedig az alapstory. Első amúgy az amit leírtál az Almost Human :D

2014. márc. 2. 13:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!