Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Tudtok ilyen filmeket ajánlani?

Tudtok ilyen filmeket ajánlani?

Figyelt kérdés
Lehetőleg dráma legyen. Fontos, hogy minél élethűbb legyen, minél jobban bele tudjam képzelni magam, és ne legyenek benne olyan jelenetek, amik a valóságban nem történhetnek meg. Olyasmi filmet szeretnék, mint a Rekviem egy álomért. A válaszotokban ne csak a film címét írjátok, hanem azt is, hogy ti miért ajánljátok.

2014. febr. 20. 15:59
 1/3 anonim ***** válasza:

Például a Veszélyes jövő c. film Armand Assante-val.

Én eléggé bele tudtam magam élni és simán megtörténhet sajnos.

[link]

2014. febr. 21. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A Rekviem egy álomért nekem is tetszett, bár számomra olyan nyomasztó volt, hogy nem bírnám újra megnézni. Amiket ajánlok, nagyon röviden írok róluk pár szót, de az mindegyikre igaz, hogy filmdrámák, nagyon sok az érzelmi dráma bennük, és nagyon jól is ábrázolják az érzelmeket, tehát könnyen átérezhetőek, ha valaki nyitott erre. Lehet, hogy némelyik túl "csendes", de szerintem ez csak kiemeli a drámaiságot.


Jégvihar (1997) Kiüresedett kapcsolatokat, "fagyos" családokat mutat be. Az egyik kedvencem.


Alvajárók (2008) Egy férfi életébe hirtelen belecsöppen az unokahúga. Van benne egy kis road-movie jelleg is, elutaznak a férfi apjához, ahol aztán kénytelen szembenézni a múltjával.


Születésnap (1998) dán film. Szintén egy családi dráma. Egy születésnap alkalmából összegyűlik a család, aztán egy elég kellemetlen dolog hangzik el a múlttal kapcsolatban. A vendégek eleinte úgy tesznek, mintha mi se történt volna, de összességében is bizarr a reakciójuk.


A szégyentelen (2011) Egy szexfüggő emberről szól, ha esetleg zavar ez a téma, ne kezdj bele. De függőséget mutat be, akárcsak az általad említett film, ezért ajánlom. A hangulata elég nyomasztó ennek is.


Átnevelő tábor (2008) Igaz történetet dolgoz fel. Egy kis szigeten egy privát büntetőtábor működik, ahová a szülők kérésére szállítják a gyerekeiket. Ott úgy bánnak velük, mint az állatokkal, a film pár fiatal küzdelmét mutatja be. Hangulatilag eléggé hasonlít a Rekviem egy álomért-hoz, (bár elég rég láttam mindkettőt...) zaklatott, sötét film, a felsorolásomban ez a legakciódúsabb.


A hallgatás törvénye (2010) Egy fiatal lány nyakába szakad a családja eltartásának a gondja, a fő feladata pedig az, hogy megtalálja az apja holttestét.


Szabadesés (2013) Két homoszexuális férfi kapcsolatáról szól. Megint, ha zavar ez a téma, bele se kezdj, mert végig erről szól. Képileg egyáltalán nem durva. A lényege az, hogy az egyik férfi akkor jön rá, hogy a saját neméhez vonzódik, amikor a barátnője már javában terhes. Szóval eléggé kellemetlen helyzet, jól nyilván nem végződhet senki számára.

2014. febr. 21. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ma megnézem az egyiket.
2014. febr. 21. 12:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!