Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Szulejmán? Sokan mást írtak...

Szulejmán? Sokan mást írtak mint amit én olvastam.

Figyelt kérdés

Mahidevrán Életrajz


Mahidevran életének kezdeteiről nem sokat tudunk. Vagy a Kaukázusból, vagy a mai Albánia vagy Montenegro területéről származott. Egy leszármazottja, Saide Perizat Temrukoğlu szerint Mahidevran egy 16. századi kabarday fejedelem, Temruk leánya.[3] Ez a kaukázusi eredetet támasztja alá, és ez alapján sosem volt rabszolga.


Első gyermekük, Musztafa születésekor, 1515-ben Szulejmán még nem szultán volt, csak herceg, és a manisai szandzsák (akkori nevén Saruhan) kormányzója. 1520-ban, mikor I. Szelim, Szulejmán apja meghalt, Isztambulba költöztek, ahol az új szultán trónra lépett. Mahidevrannak hamarosan befolyásos riválisa lett a háremben Szulejmán új kedvence, a ruténiai származású Hürrem személyében. 1521-ben megszületett Hürrem fia, Mehmet, így már nem Mahidevran volt a szultán egyetlen fiának anyja.[4] Bár még két gyermeke született Szulejmántól (Ahmed herceg és Raziye szultána), Mahidevran sosem tett szert nagyobb befolyásra Hürremnél. Kettejük rivalizálását némileg csillapította Szulejmán anyja, Ayşe Hafsa szultána,[5] de mikor ő 1534-ben meghalt, a két nő közti harc kiélesedett, és Mahidevran fizikailag is bántalmazta Hürremet. Szulejmán haragjában elküldte Mahidevrant a palotából.


A hagyomány szerint minden hercegnek tartományi kormányzóként (szandzsákbég) kellett dolgoznia. Musztafa Amasya kormányzója lett, és Mahidevran vele tartott. Szulejmán uralmának vége felé fiai közt kiélesedett a hatalmi harc. Hürrem szultána és Rüsztem pasa nagyvezír befolyásának köszönhetően Musztafát lázadással vádolták, és 1553-ban, a szafavida Perzsia elleni hadjárat idején Szulejmán kivégeztette. Fia halála után Mahidevran Bursába költözött, ahol Musztafát eltemették, és évekig szegénységben élt, csak fivére segítette, aki Malatyában volt pasa. Idős korában azonban mostohafia, II. Szelim, az új szultán megkönyörült rajta, és járadékot utalt ki számára 1566-ban. Mahidevran 1581-ben halt meg.


2014. febr. 14. 20:41
 1/7 anonim ***** válasza:
És?
2014. febr. 14. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Kérdés is van? :D
2014. febr. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
hát hogy akkor ő még sem hal meg ?! :D meg mi az hogy 2 gyereket szült? MIKOR? :D
2014. febr. 15. 21:20
 4/7 anonim ***** válasza:
A sorozatban nem szül több gyereket. Törököknél a 123.részben amikor Mustafát kivégzik, életben van. Nem hiszem, hogy megölik.
2014. febr. 15. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszönöm. :))
2014. febr. 15. 22:41
 6/7 anonim ***** válasza:

Máhidevrán még szült egy lányt is!

Akit a 4évadban a Szulejmán egyik ágyása fog megszülni, és nem a Devrán! És 81-82 évesen halt meg, szegénységben és az őregsében! ugyan is minden jövedelmét elveszti! :) De a sorozatban Selim vagy melyik gyereke Hürremnek megsajnálja és pénzelni fogja! Tehát a sorozatot ne igen nézd valóság alapján, mert sok mindent megváltoztatnak! :)

2014. márc. 13. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen olvasgattam :S és mi lesz Nigar és Ibrahim gyerekével? azt tudom hogy Nigar öngyilkoss lesz, és később megölik Ibrahimot is.
2014. márc. 14. 20:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!