Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Nem sántít a Lost című sorozat...

Nem sántít a Lost című sorozat néhány helyen? (kifejtve lentebb)

Figyelt kérdés

Mostanában kezdtem újra nézni a Lostot, a második évad elején tartok, de néhány dologra emlékszek még régről, amikor adták a tévében a sorozatot. A következő helyeken szerintem nem kifejezetten logikus a sztori:

1. Hogy bírhatta ki Desmond a gombok folyamatos nyomogatását egyedül? 108 percenként, azaz 1 óra 48 percenként jár le a számláló, hogy ne történjen baj, ennyi időközönként folyton be kell nyomkodnia? Hogy lehet így hosszú távon bírni idegekkel, hogy minden kb. másfél órában riasztóra ébredek, és be kell nyomnom egy kódot? Még egy nap is húzós így, nem hogy hosszú hónapok, esetleg évek... Nem tudom, mióta volt egyedül. Volt ugyan társa, de akkor se lehetett könnyű nekik.

2. Locke talál emlékeim szerint egy videót, ami szerint ők egy pszichológiai kísérlet alanyai, és nem fog történni semmi, ha nem nyomják meg a gombot. Addig szilárdan kitart az elhatározása mellett, hogy a gombot nyomkodni kell, de emiatt a videó miatt meggondolja magát és mégse nyomja meg. Nagyjából ekkor derül ki, hogy Desmond egyszer nem nyomta meg a gombot, és emiatt jutottak a túlélők a szigetre, és amikor Locke nem nyomja meg, akkor elszabadul az elektromágnesesség. De ha valóban ilyen veszélyes, ha nem nyomják meg a gombot, miért találhatta meg azt a videót Locke, ami szerint az egész egy pszichológiai kísérlet?

Lesz ezekre logikus magyarázat a filmben?


2014. febr. 7. 06:40
 1/2 anonim ***** válasza:

1. szerintem is furcsa.

2. A videót Locke félreértette, nem a Hattyún lévők voltak a kísérlet alanyai hanem azok akik a Gyöngyön figyelték a tévéken a Hattyút.

2015. febr. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

1. Szilárd meggyőződése volt, hogy meg kell nyomni a gombot, ezenkívül folyamatosan edzett, szerintem kilehet bírni (bár eléggé húzós) és a zene meg a riasztó felébresztette. Bár szerintem is furcsa.

2. A Gyöngy tájékoztatója szerint a Hattyún lévő emberek a kísérlet alanyai.

2015. ápr. 17. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!