Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Valaki elmagyarazna a Felhoatl...

Valaki elmagyarazna a Felhoatlasz filmet?

Figyelt kérdés
Oke ertem hogy halhatatlan szerelem, de bezavar hogy egyes szereplok folyton visszaternek, nehol teljesen mas karakterrel.
2014. febr. 4. 21:38
 1/4 Senkimégisvalaki válasza:

Ugye ez a kérdés nem komoly??? :'DDDD


Nagyon nem ez a lényege :D Nekem az jött le sokadjára is megnézve, hogy a múlt legapróbbnak képzelt mozzanatai is mennyire befolyásolhatják a jövőt. Egy tárgy, egy dallam, egy eszme.


És naná hogy visszatérek, mind a 6 idősíkban jelen vannak ugyanazok a színészek, ezért is lett zseniális munka, mert sok szerepet játszottak el egyszerre!

2014. febr. 4. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A halhatatlan szerelmet a vegebol szurtem le. En kapcsolatokat probaltam keresni de nem mindig talaltam. Tehat a hajos a zeneszre a naploval, a zenesza riporterre..ez utan? A Neo-Szoulra hogy hat ez az egesz? Ja a film arra a koppincs csajra... Es akit az oregek otthonaba zarnak? Marmint hogy rola szol a film de ra ki hat? Az akta amit a vegen nehezen sikerul megszerezni meg a 70-es evekben? Most neztem meg a filmet 1-2 oraja es meg szivodnia kell
2014. febr. 5. 00:01
 3/4 anonim válasza:

Kedves kérdező!


A legnyilvánvalóbb kapcsolat az a következő: a Neo-Szöul-ban játszódó rész főszereplője (a nő) átvette a lázadók vezetését, majd pedig halál előtti üzenetében olyan igazságokat mondott ki a rendszerről és hibáiról, amiket eddig senki nem mert.

Ez elég volt ahhoz, hogy elinduljon egy forradalom. A forradalomban megsemmisült rengeteg város és az akkor ismert világ. Ez után látható az az idősík, mikor Tom Hanks valamilyen vadember szerűséget játszik. Ugyanis a forradalom és az anarchia után új világ kezdődött, mely újból elkezdte felépíteni saját társadalmát, ahogy annak idején a korábbi idősíkok népe is (vagy ahogyan mi tettük, a valóságban). Akik pedig az akkori kezdetlegesen élő embereket segítették illetve megvédték, azok a forradalom korából hátramaradt emberek. Ezért lehettek azon embereknek modern eszközeik, gépeik, járműveik (ha jól emlékszem, őket fehér ruhában láthattad).

A fenti templomról, ami a hegy tetején van, a felhők felett: a forradalom kori emberek annyira elkezdték tisztelni a csajt aki elindította a forradalmat, hogy szobrot állítottak neki, gyakorlatilag istenként kezdték tisztelni. Azonban ők kihaltak, és Tom Hanks az ő általuk hátrahagyott üres templomot találja meg, benne a csaj videóüzenetével.


Ez volt a legnyilvánvalóbb összefüggés. Ha részletesen elemzed a filmet akkor még összesen 1 nagyobb és 4-5 kisebb, a leírthoz hasonló összefüggést találhatsz meg a filmben. Illetve ha megnézed az ugyanazon színészek által játszott, de különböző idősíkokon élt karakterek személyiségét és jellemvonásait, szintén fedezhetsz fel hasonló dolgokat.

2014. febr. 5. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen, akik viseltek az ustokos anyajegyet, nagyjabol hasonlo sorsuk volt. Ezt meg ugy ertettem is sot az is felmerult bennem hogy egy lelek mind mert mintha felmerult volna a reinkarnacio. Vagy lehet hogy ezt csak en gondoltam. Tom Hanks miert hallucinalta be azt az ordog csavot vagy kit? Az csak valami mentalis betegseg volt? Ven George volt a neve asszem. Tehat a forradalom utan eltelt par szaz evben (mondjuk eloszor azt irtak hogy a Bukas utan 106 tellel, viszont kesobb azt mondjak Somni tobb szaz eve elt..jaaa hogy olyan sokaig tarott a forradalom?!) annyira leamortizaltak magukat hogy sokan visszasullyedtek tobb evezrednyi szintre, mig a feher ruhasok nem...kezd osszeallni a kep, sak utana egybol megneztem egy masik filmet (Martha Marcy May Marlene, milyen hulye film cim) ami hiba volt
2014. febr. 6. 01:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!