Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » DW! Nem teljesen értem River...

DW! Nem teljesen értem River Song múltját?

Figyelt kérdés

Szóval addig jutottam, hogy arra edzették, hogy megölje a doctor-t, de aztán a Let's Kill Hitler részben meg kiderült, hogy Amy-vel és Rory-val nőtt fel, szóval akkor most mi van?

És szintén abban a részben (Let's Kill Hitler) regenerate-elt (nemtom hogy hívják angolul), de a The Angels Take Manhattan részben meg a Doctor gyógyította meg az eltört csuklóját, szóval akkor River mégsem tud Regenerate-elni? (Bocsi, ez elég furin hangzik.. :D)



2014. febr. 1. 09:16
 1/4 anonim ***** válasza:

Amy megszülte, a Csend elrabolta és felnevelték, a múltban Amy és Rory közelébe férkőzött, mint a barátjuk, mert kíváncsi volt a szüleire mivel nem ismerte őket. Aztán a Hitleres részben elment megölni a Doctort, mivel a TARDISban született, így tudott regenerálódni, de felhsználni az összes ilyen jellegű erejét arra,h meggyógyítsa a Doctort, tehát utána kb. egy átlagos ember lett. Majd jött az a rész, mikor űrhajósruhában megölte a Doctort, de ugye mint kiderült, az nem a Doctor volt, hanem az a robot (Tesseract? elfelejtettem a nevét), de ezt nem tudták, így River Songot úgy állították be, mint a Doctor gyilkosát, elfogták és bebörtönözték. Ez ugye a Matt Smith-féle Doctorral történt.

Majd ettől a ponttól történt az, hogy ami River múltja, az a Doctor jövője, mert pl. a könyvtáras részben River már börtönben van és ismeri a Doctort, de a Doctor őt még nem, és ekkor a Doctor még David Tennant.

2014. febr. 1. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!! Így már értem :).
2014. febr. 1. 10:04
 3/4 anonim ***** válasza:

Nagyon jól írja, az első, de annyit még hozzátennék, hogy River eredeti neve Melody Pond, ezt a nevet adta neki Amy, aztán valamelyik faj felhímezte a nevét a bölcsőjére, és egy másik nyelven azt hiszem River Song-nak hívják.

Nagyon érdekesnek és zseniálisnak tartom azt, hogy a Doktorral ellenkezőleg fut az idősíkjuk, amikor River meghal, akkor számára már minden lehetséges kaland megvolt a Doktorral, és a nevét is tudja, pedig ő még sosem találkozott vele. És fordítva is igaz gondolom.

Tehát igen, River végig Amy és Rory gyereke volt, de egy regenerációjában kisgyerek lett (a Time Lady-k el tudják dönteni, milyenek lesznek a regeneráció során, innen a "Shut up, I'm concentrating on a dress size" a Let's Kill Hitler-ben) és Amyvel nőtt fel. Ugye akkor Amy még gyerek volt, szóval nem tudhatta, hogy valaha is lesz egy Melody nevű gyereke (végül utána nevezte el a gyereket, de akkor se tudta még, hőgy végig ő volt, elég bonyolult nekem is:D) ezért mondják, hogy "you were named after yourself"

2014. febr. 1. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ez a videó már egy kicsit elavul (voltak még ezen kívül szereplései, amit nem említ), de nagyon jó: https://www.youtube.com/watch?v=SOYzrnOegcg

Amúgy számomra egy nagy lyuk van az ő történetében, amit sehogy sem értek: ugye '69-ben regenerálódik Mels-é (elvileg), majd megkeresi a gyerek Roryt és Amyt, hogy velük nőjön fel. Csakhogy a kislány Amy 1996-ban találkozik a Doktorral, szóval amikor mesél róla Melsnek, akkor ő már majdnem negyven éves kéne legyen. Ez azért zavar, mert kb. ezerféleképpen meg lehetne magyarázni, pl. utazott az időben (a Csendnek voltak időgépei, amik a Doktor akciója óta elhagyatva állnak, lsd. A bérlő c. részt), az időurak/úrnők nemcsak lassan öregszenek, hanem lassan is nőnek fel (ez sántít a legjobban, bár a Tízesnek egyszer volt egy olyan megjegyzése, hogy legutóbb gyerekként járt a Medúza Kaszkádnál, mert még csak kilencven volt - de ez nem magyarázza, hogy amikor együtt volt Amyékkel, akkor miért nőtt gyorsabb ütemben), többször regenerálódott (még ez a legvalószínűbb). Szóval nem tudom, miért hagynak pont ezzel homályban minket, kétlem, hogy ez ne tűnt volna fel Moffatnak. Lehet, hogy még ezt szeretné kihasználni, hogy visszahozza Rivert?

2014. aug. 20. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!