Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Trónok harca: na most légy...

Trónok harca: na most légy okos! Mikor játszódik a sztori?

Figyelt kérdés
Most kezdtem nézni a sorozatot, úgyhogy spoilert nem kérek. A kérdésem az, hogy ha a természetfeletti elemeket kivesszük a történetből, melyik földi történelmi időszakba lehetne besorolni? Mármint annyit tudok, hogy középkor, na de az sokáig tartott. Tehát pl. Kr.u. 500. vagy mondjuk 1400? Köszi

2014. jan. 25. 11:04
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem lehet besorolni, semmi köze a létező világhoz. A világ, ahol Westeros van, egy teljesen másik univerzum.
2014. jan. 25. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mivel egy másik univerzum, így nem tudod a mi időnkkel meghatározni hol tartanak. Lehet hogy lovon járnak és némelyek barbár népek, ugyanakkor vannak népek amiknek jóvalta fejlettebb a technikájuk a mienkénél.
2014. jan. 25. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ők már több mint 10 000 éve ezen a szinten állnak, azaz megragadtak valamiért ugyanebben az állapotban.

Eredetileg Westeros az erdő gyermekeié volt, aztán jöttek az Elsők (Északiak - Starkok, Tyrellek? is talán) és elvették tőlük az otthonokut, majd később az andalok (Lannister, Tully, Arryn), a rhoynak (Martellek) és a valyriaiak (Targ., Baratheon).


A történet pedig a saját időszámítása szerint pillanatnyilag 300-ban jár. (Tehát Hódító Aegon és nővérei uralomra jutása után 300 évvel.)

A sztori, a Trónok harcával pedig 297-ben indul. Akkor fejezi le Ned azt a szökevényt.

A kivégzése 298-ban van.

Vörös Nász 299.

Minden más már 300.

2014. jan. 25. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

"földi történelmi időszakba"


Ha így nézzük, akkor nem a középkorba kéne sorolni. Az emberek abban a rendszerben élnek, ez igaz. Viszont maga a flóra, fauna, időjárás inkább a mi jégkorszakunknak felel meg. Mamutok, rémfarkasok, ezek mind az utolsó nagy jékorszak idején éltek.

2014. jan. 25. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Vicces ilyen kérdést olvasni egy fantasy-vel kapcsolatban
2014. jan. 25. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Igen, nem lehet egyételműen besorolni. Westeros engem a sötét középkorra emlékeztet, a Rabszolga-öböl az ókori Egyiptomra, a dothrakik a kalandozó mongolokra és magyarokra, Skagos egy fejlődésben teljesen megállt afrikai törzs, a szabadnép a Rómára támadó barbárok, a szabad városokban meg mintha minden egyszerre találkozna.
2014. jan. 27. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ez nem kimondottan a kérdéshez kapcsolódik, csak megjegyzés, de ezzel nem igazán értek egyet:


" aztán jöttek az Elsők (Északiak - Starkok, Tyrellek? is talán) és elvették tőlük az otthonokut, majd később az andalok (Lannister, Tully, Arryn), a rhoynak (Martellek) és a valyriaiak (Targ., Baratheon)"


Sztem a megszállókhoz nem lehet besorolni a jelenlegi házakat. Mivel eredetileg az erdő gyermekei éltek Westeroson, tehát emberek nem. Aztán jöttek az Elsők, csatáztak velük, majd békét kötöttek. A békével jött el "a hősök kora", és erre az időszakra vezeti vissza a családfáját néhány nagyobb ház: Stark, Lannister, Greyjoy, Tully, Tyrell és Gardener, Arryn, illetve a Baratheonok ősei.

Aztán jöttek az Andalok, akik meghódították Westerost Észak kivételével, és ezért mondják az északiak,h bennük még az Elsők vére folyik, mert ők nagyon sokáig ellenálltak és fenmaradt az Elsők vére, míg a többi a kontinens többi részén az Andalok szaporodtak el. És ekkor jött Nymreia és rhoyne-iak, és a Dorneban élő valszeg Elsőkkel léptek szövetségre és így a Martellek lettek a górék Dorneban.

Aztán Dorne kivételével az összes királyság a Targaryenek uralma alá került, az egyik Targaryen fattyú pedig legyőzte a viharkirályokat (akik még az Elsők származnak), majd az egyik lányát feleségül vette és létrehozta a Baratheon házat.

Szal lényegében a Targaryeneken kívül mindegyik nagyobb ház az Elsőkig nyúlik vissza.

2014. jan. 27. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ja elég kevert.

Észak engem az első ezredforduló környéki Angliára/Skóciára, a Folyóvidék Nyugat-Németországra, a Völgy Ausztriára, a Síkvidék Franciaországra/Itáliára, a nyugati részek is inkább Angliára, Dorne pedig a mór Spanyolországra emlékeztet.

Valyria olyasmi lehetett, mint a Római Birodalom, a Rabszolga-öböl pedig, mint az ókori Egyiptom és Fönícia/Mezopotámia. A dothrakiak a belső-ázsiai nomádok, a Keskeny-tenger városai pedig kb. a görög és itáliai városállamok. Braavos pl. tiszta Velence.

2014. febr. 9. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

az angol Rózsák Háborúja adta az alap ötlete az írónak annó de a sorozatban nagyrészt Angol és Francia történelmi személyek elevenednek meg és kb 1455 – 1487 közzöt vannak Westerosba a mi időrendünk szerint míg a Keskenytengeren túl kevert az idő mert Római, Török Birodalm, Mongol Hun és Indián kulturák vannak pl: *Dotrakiak* mint a hunok vagy mongolok a Rabszolga öbölben Egyiptomi kulturák a Makulátlanok a Janicsárokról lettek mintázva és kb így..


ez így lehet kesze kusza lett van erről egy vidó a tube-on nézd meg ott elég szépen ki fejti az író és az egyik rendező aszthiszem a dolgokat

2016. máj. 26. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!