Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Az Éhezők viadala című filmben...

Az Éhezők viadala című filmben miért lett volna gond a 'Kapitólium' számára, hogy a végén a főszereplők megölik egymást a bogyókkal, miért lett volna gond, hogy nincs győztes?

Figyelt kérdés
Az elnök mondott valamit,hogy kell a körzeteknek egy győztes, én ezt úgy értelmeztem ha nem lenne akkor fellázadnának-->de miért?Illetve mi ez a szöveg,hogy a győztes képviseli a reményt számukra (ezt sem értem),azt értem,hogy csökkene a nézettsége a Kapitólium lakosai körében,mert fogadásokat kötnek,hogy ki győz és akkor nem lenne győztes stb. de a körzeteknek mi oka van fellázadni?,Mondott vmi olyasmit is ,hogy simán kivégezhetnék mind a 24-et-->akkor miért nem úgy csinálják....magyarázzátok el léci :)

2014. jan. 3. 22:25
 1/10 anonim ***** válasza:
74-5 eve a viadal elott forradalom volt es azert csinaltak ezt a jatekot. hogy ne torjon ki ujra. Es azert is kell gyoztes. meg az emberek foggadtak, meg mindenki szamitott arra hogy valamelyikojuk tuleli. Es a remeny gomdolom az, hogy mindenkinek van eselye a jatekban. Es,hogy ha kivegzik az osszeset az nem elvezetes:)
2014. jan. 3. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
66%

HA MÉG NEM LÁTTAD VAGY OLVASTAD A FUTÓTÜZET NE OLVASD EL AMIT ÍRTAM MERT VAN BENNE INFÓ RÓLA!


Azért mert az elnök azt mondta hogy ha az egyes körzetből érkezők összeállnak akkor nyerhetnek együtt. Katniss körzetének még csak egy győztese volt (aki amúgy nem túl nagy segítség a körzetnek semmiben mert alkesz). Ami amúgy nem lenne nagy baj mert már évek óta ő van, de szerintem azért nem hagyhatta mert (nem tudom olvastad e a futótüzet,) ott a régi győztesek közül választ. Miután ott nem lett volna női győztes szerintem erre ügyelve tette az elnök. Illetve mert ez már tényleg túl megy minden határon hogy ilyet tegyen a 12es körzettel lehet hogy tényleg lázadtak volna. És ha az egyik körzet elkezdi lavinaként indul utána a többi.


Nem tudom mennyire érthető vagy hogy ad e választ a kérdésedre, de én így gondolom.


Csak egy tipp: ha még nem olvastad csak a filmet nézted, szerintem olvasd el, a könyv még jobb!!!

2014. jan. 3. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Én azt nem értem ,hogy miért lázadnának fel azért a körzetek mert nincsen győztes...Ha kettő van megértem,hogy fellázadnak mert látják,hogy aa Kapitólium is kijátszható....és mivel látták Katnist ahogy hülyét csinál belőlük és ebből bátorságot meratenek.
2014. jan. 4. 09:24
 4/10 A kérdező kommentje:
*merítenek
2014. jan. 4. 09:25
 5/10 anonim ***** válasza:

Kérdező: Te néznél egy olyan viadalt, amin tudod hogy ugysem nyer senki?

Na, látod. A kapitóliumi embereknek, kell a szórakozás, különben unatkoznak és talán fellázadnak...

2014. jan. 4. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
A filmben volt egy olyan rész,hogy az elnök felteszi a kérdést a játékmesternek,hogy az nem e lenne könnyebb ,ha mind a 24-et kivégeznék és elmagyarázza,hogy a remény miatt nem teszi ezt...de ezt a beszélgetést szeretném ha elmagyaráznátok,hogy mi az a remény amiről beszél?
2014. jan. 5. 15:11
 7/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ha a Kapitólium engedi, hogy végezzenek magukkal, egy lázadást kockáztattak volna, hiszen már Rue halála is kisebb zavargásokhoz vezetett.

Ugye először bejelentették, hogy győzhet két ember, ha egy körzetből jöttek, és ezt a szabályt csak akkor törölték el, amikor már csak ketten voltak. Az öngyilkosságuk önfeláldozás lett volna, felmagasztosultak volna az emberek szemében, az emberek erőt, bátorságot kaptak volna a lázadáshoz, hiszen Katniss is szembeszállt a Kapitóliummal az öngyilkossági kísérletével. A Futótűzben pont erről van szó, az emberek Katnissbe vetett hitét próbálják meg lerombolni azzal, hogy a Kapitólium emberének próbálják feltüntetni.

Szerintem elég lett volna egyetlen szikra a lázadáshoz, ezért nem engedték, hogy megöljék magukat.

/ Ez csak az én véleményem a film alapján./

2014. jan. 5. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha van győztes, a kiválasztás nem a biztos halált jelenti, hanem reményt a túlélésre, a jobb életre. Ha nincs remény, akkor az emberek úgy érezhetik, nincs mit veszíteniük, nincs miért élniük, ezért fellázadhatnak.
2014. jan. 5. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Olvass ! A könyvben van a válasz a kérdésedre! Ez egy nagyon összetett téma, maga a kérdés megválaszolása is egy könyvön keresztül tartana, és tart is, ahogyan az írónő megfogalmazza. Az összes lyuk - ami sajnos van, mert nem mindent tudnak beletenni egy három órás filmbe- betöltődik a könyv olvasása közben, mert akarva- akaratlanul is felvetődnek kérdések teljesen érthetően.
2014. jan. 5. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Am ma olvastam ki az első könyvet,még mielőtt ezt megkérdeztem,de választ kaptam a kérdésemre,úgyhogy köszönöm :D
2014. jan. 5. 18:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!