Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » 300 című filmbe mik a történel...

300 című filmbe mik a történelmi valótlanságok?

Figyelt kérdés
Mert házi lenne ezeket ki írni már ki írtam párat de több kellene ! Ha valaki tud valamit az írjon valamit előre is köszi a válaszokat:)

2013. nov. 14. 15:17
 1/3 anonim ***** válasza:
Az egész egy fikció, hiszen Frank Miller képregénye alapján készült a film. Annyi valóságalapja van csak, hogy a történelemben el tudd helyezni, mert a csata valóban megörtént, csak nem úgy, ahogy a filmben bemutatták.
2013. nov. 14. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem vagyok benne biztos, hogy az akkori világ ennyire kontrasztolt volt. Ezen felül az ogrék szerintem akkora már kihaltak és a számítógéppel animált kockahasban se hiszek.
2013. nov. 14. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

[link]


- a perzsa haderő létszáma erősen eltúlzott

- a perzsák serege nem csak egy nemzetiségből állt, voltak görögök is velük

- Xerxész nem volt sem óriás, sem szuper harcos

- nem 300-an voltak, hanem kb. 1400-an

- nem biztos, hogy a görögöket a jónak, a perzsákat a gonoszaknak kellene beállítani. Ugyanis a görögök voltak a rabszolgatartók, míg Perzsia eltörölte a rabszolgaságot.

2013. nov. 15. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!