Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Nemértem, most Pitoné volt az...

Nemértem, most Pitoné volt az őzsuta patrónus? A végén mire akart aszzal utalni mikor Dumbledor megkérdezte h -fontos neki a fiu? - hogy eleresztett egy patronust? Nemértem

Figyelt kérdés

2013. szept. 21. 15:23
 1/9 anonim ***** válasza:
Piton volt a jó fiú, szerette Harry anyját és Harry rá emlékeztette, de tudta h James fia is, akit gyűlölt így vegyesek voltak az érzelmei Harry iránt, de ő mutatta meg nekik,h hol a kard a patrónusával, meg azért volt őzsuta a patrónusa,mert Harry anyjának is az volt vagy csak mert szerette vagy vmi ilyesmi.
2013. szept. 21. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Na értem. de azt Rón küldte és az szarvas volt és mondta is Harry h az övé nem szarvas hanem őzsuta én így emlékszem. Piton akkor küldte az őzsutát amikor Sirius Black feküdt a tóparton és Harry így találta meg.
2013. szept. 21. 16:40
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Mit küldött Ron? Ron nem küldött semmit.
2013. szept. 21. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ron nem küldött patrónust nem jelent semmit hogy majdnem egyszerre jelentek meg..

Piton küldte a patrónust ő mutatta meg hogy hol a kard.

ÉS azért őzsuta a patrónusa mert Lilyé is az volt.

Olvastad te a könyvet? Ha nem mindenképpen ajánlom ott normálisan le van írva.

Ha gondolod linkelem. :)

2013. szept. 21. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Jesszus, te miről beszélsz? Sürgősen olvasd el a könyvet, óriási káosz van a fejedben!!!
2013. szept. 22. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem olvastam csak a filmet láttam :/ Bocsi h hülyeségeket írtam.. :(
2013. szept. 23. 18:45
 7/9 anonim ***** válasza:
De olvasd el!
2013. szept. 24. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
94%

Piton es Lily(Harry edesanyja) gyerekkori baratok voltak. A Roxfortban toltott evek soran ez szerelemme alakult, de Lily nem szerette a fekete magiat ezert eltavolodtak egymastol.

Evek multan Piton, hu halafalohoz meltoan, elvitt egy joslatot Voldemortnak, aki ebbol azt kovetkeztette ki, hogy James Potter es Lily Evans fia lesz az, aki a kesobbiekben legyozheti, es elhatarozta, hogy megoli oket a fiukkal, Harryvel egyutt.

Piton elment Dumbledore-hoz, szerette Lilyt es nem akarta veszelybe sodorni, ezert megkerte, hogy rejtse el az egesz csaladot. Cserebe barmit felajanlott az igazgatonak, aki azt kerte, hogy kemkedjen a Sotet Nagyur koreiben.

Amikor Harry elso evet toltotte a Roxfortban, akkor Pitonban testet oltott az eltemetett harag James Potter irant, aki megkeseritette az iskolas eveit es raadasul meghoditotta a szeretett Lilyt. Ezert gyulolte Harryt, de, mivel Lily fia is volt, megeskudott, hogy megvedi az elete aran is.

Harry patronusa szarvas, James animagus-alakja utan, Pitone pedig ozsuta, ami egyezik Lily patronusaval. (A patronus felveheti a szeretett szemely patronusat, mert altalaban o a boldog emlek, ami lehetove teszi a letrehozasat.)

Az Azkabani fogoly vegen az ott Harry patronusa, ami megmenti oket a toparton es nem Pitone.

A Halal ereklyeiben pedig valoban Piton rejti el a kardot a toban, es kuld egy patronus Harrynek, hogy megtalalja. (Ron csak veletlenul bukkan fel.)

Piton csalodik Dumbledore-ban, mert ugy erzi, hogy kihasznalta, tudvan, hogy Piton Lily miatt megvedi Harryt, pedig Dumbledore elore tudta, hogy meg kell halnia(ez a vegen nem kovetkezik be). Ekkor mondja, hogy nem azert tette(mentette meg sokszor az eletet), mert fontos neki Harry, pusztan azert, mert o Lily fia. Hogy bebizonyitsa meg mindig szereti, megidezi a patronusat, ami Lily ozsutajanak alakjat vette fel. Megkerdezi az igazgato, hogy ennyi ev utan(kb. 30) is szereti-e, erre Piton azt valaszolja, hogy orokke.

Dumbledore halala utan Piton vegig az elore megbeszelt terv alapjan segiti Harryt, amikor nem allhat nyiltan melle, kemszerepe miatt.

Halalakor utolso kivansaga Harryhez, hogy nezzen a szemebe, mert Lilynek es Harrynek ugyanolyan a szeme.

Kicsit hosszu lett.

u.i.: Sajat velemeny, de nekem a harmadik resz ota Piton volt a kedvenc karakterem, orulok, hogy ilyen szep befejezest kapott, szivszorito tortenet az ove.

2014. máj. 13. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem sem világos. Piton nem küldhette a patrónust, mert a Piton emlékeiben látszik, hogy ezt akkor küldi, amikor Dumbledore még él, viszont mikor Harry meglátja a szarvast, már Dumbledore akkor régen meghalt, legalább fél évvel később volt már az. Minden jel arra mutat hogy Piton küldte, de nekem nagy kérdőjel a dolog, mert minimum fél év van a két esemény között a történetben.
2016. jan. 31. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!