Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mi a jó a Dexter c. sorozatban?

Mi a jó a Dexter c. sorozatban?

Figyelt kérdés
Elkezdtem nézni az első részt, de 10 percig bírtam, annyira véres horrornak tűnt. Ez ilyen lesz? Akkor mi a jó benne? Kéne valami jó sorozat, olyasmi, mint a Breaking Bad, de nem tudom mit nézzünk, ami tényleg izgalmas, de nem horror.
2013. aug. 28. 14:34
 1/9 anonim ***** válasza:
4%

Ha nem vagy vmilyen "pata", akkor nem értheted...

És ha a horrort amúgy sem csíped, akkor miért ilyet nézel?


Akkor a brékinbed neked való lesz, mert egy unalmas f.ostalicska.

2013. aug. 28. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%

Vér az van benne. Dexter vérnyomelemző, illetve részben nyomozós sorozat amiben gyilkosságok jelennek meg, részben Dexter is egy sorozatgyilkos és különös kapcsolat köti össze a vérrel ami miatt az epizódokban is fogsz vért látni.

Ezeken felül viszont egy drámáról van szó, így nincsenek horror-elemek, nincs ijesztgetés vagy brutalitás (horror-értelemben).

A sorozat elején még jobban jellemző az epizodikusság, de a vége felé inkább szerializált és az "elkapok egy gyilkos minden epizódban"-jelleget felváltja a több évados átívelő szál és az emberi kapcsolatok bemutatása, a "durva" dolgok pedig megmaradnak cliffhanergnek vagy évadzárónak az utolsó részekben, és nem ez tölti majd ki az epizódokat.


Szerintem sorozatokba való kezdésnél az egyik alap hogy ne az első évad első epizódja alapján dönts, és lehetőleg nézz meg 5-6 részt. Ha a sorozat alapozása ez alapján sem tetszik, és a kritikákból tudod hogy erről fog szólni, akkor nem érdemes folytatni. Viszont azt is tudni kell hogy vannak sorozatok amik később indulnak be, és néha át kell magadat szenvedni pár részen. Tudva azt hogy sok évados sorozat a Dexter, van valami a népszerűség mögött

A maradék tényező az egyéni ízlés: van akinek csak át kell lendülnie a sorozatok elején, és utána élvezni-várni fogja az új részeket. Persze van akinek nem fog megfelelni, de ez az 5 részes próba alatt kiderülne.

2013. aug. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
4%

Én is így voltam a Dexter című sorozattal, kétszer futottam neki, de egyáltalán nem jön be.

Ajánlok egy másikat, szerintem ennél színvonalasabbat nehezen találsz:


Maffiózók

- sorozat -

(The Sopranos, 1999)


[link]


[link]

2013. aug. 28. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
9%

Szerintem erősen túlértékelt, az alábbi lista szerint csak a 66. helyezést érte el.


[link]

2013. aug. 28. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
60%

Nem horrornak mondanám, inkább keményebb thriller. Említették már mások is, de vér elég sok lesz benne, ha ezt nem bírod akkor tényleg nem ajánlom. Engem személy szerint az utánozhatatlan, zseniális hangulata fogott meg, a rengeteg álleejtős jelenet, és a folyamatos feszültség amit a sorozat minden egyes másodperce sugároz. Természetesen ez alól a 8. évad nagyon keményen kivétel, de én az összes többit szerettem. Én azt mondom még egy 3-4 részt nézz meg, aztán dönts róla.


Ha nem tetszik, akkor esetleg BB-hez hasonló sorozatnak a The Shieldet tudom ajánlani. Bár türelem kell hozzá, mert lassan indul be, de utána az egyik legjobb sorozathoz lehet szerencséd. Ilyesmi a The Sopranos is, de annál se garantálom hogy beránt a világa. Ami gyorsabban beindul, és szintén nagyon jó, az a Sons of Anarchy. Ott már ténylegesen lehet dönteni a sorozatról az 5. rész után.

2013. aug. 29. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
72%
A listáról csak annyit, hogy aki képes egy ennyire elba-rontott sorrend alapján ítélni, az komolyan meg is érdemli. :D
2013. aug. 29. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
15%

Ismét elkezdtem a sorozatot, egy évadot meg is néztem.

A legnagyobb bajom az egésszel a történetek hiteltelensége,(a Dexter gyilkosságainak technikai abszurditása) nem találok szerethető karaktert, az egész kiszámítható,(helyenként kifejezetten unalmas) szerintem bőven van benne hatásvadászat is.

Az, hogy egy beteg, darabolós sorozatgyilkos legyen a pozitív főszereplő, nekem furcsa.

A sorozat Magyarországi népszerűségét nem értem, Amerikában nem tartják a legjobbak között.

A különböző listákat én is fenntartásokkal fogadom, de az amerikai írók szövetségének szakmaiságát dőreség lenne megkérdőjelezni, ha ők ezt a sorozatot a 66. helyre rangsorolták, fogadjuk már el a tényt, hogy a Dexter nem több mint egy közepes sorozat.

2013. szept. 3. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én imádom, a kedvencem.

Engem is a hangulata fogott meg leginkább. Nagyon tetszik a narráció benne, amikor Dexter gondolatait csak a néző hallja, a többi szereplő nem. (Ezek legtöbbje ráadásul vicces is annak, aki szereti a szarkasztikust humort.) Szerintem egyáltalán nem unalmas, tele van váratlan fordulatokkal és feszültséggel. A legnagyszerűbb dolog a sorozatban pedig az, hogy milyen jellemfejlődésen megy keresztül Dexter.

2013. szept. 9. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem azért tetszik nagyon,mert egy picit hasonlóak vagyunk.Ő sorozatgyilkos és azt próbálja elfolytani(eleinte nem sok sikerrel) én pedig nagyon agresszív vagyok(persze embert nem ölnék soha) és ezt az én nyomom el és takargatom az emberek elől,amennyire csak lehet.


Lehet ez kicsit beteges,vagy gyerekes,hogy így magamra ismertem...


Egyébként vannak tényleg olyan részek benne,amik kifejezetten unalmasak.



Amiket nézek/néztem,azok közül ezek nem horror szerűek: Revolution,Szökés,Mentalista,Hazudj,ha tudsz

2013. szept. 20. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!