Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Két filmet keresek, az infok...

Két filmet keresek, az infok alapján valaki ismeri? B kategóriás TV-filmekről van szó, az egyik igaz történet alapján, a másikat nem tudom.

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Néhány évvel ezelőtt talán a Hallmarkon láttam mindkettőt, műfajukat tekintve horrorisztikus elemeket is tartalmazó drámai filmek. Az egyik biztosan igaz történet alapján készült, talán a másik is, de ebben nem vagyok biztos.


Ami biztosan igaz:

Adott egy nő, és a kisváros rendőrfőkapitánya (vagy valami hasonló). Szépen összejönnek, de furcsa dolgokat vesz észre a nő a férfin, akinek egyébként pár évvel korábban meghalt a felesége, és van egy idősebb gyereke is. Később ki is derül, hogy a köztiszteletnek örvendő, feddhetetlen rendőr valójában egy erőszakos barom, aki veri a(z akkor már) feleségét, sokszor elveszti az eszét, uralkodik a nőn. A házát átalakítja, folyton erősít, gyúr, és gyógyszereket is szed, amiket a régi bokszoló vagy milyen haverjaitól kap. Általában ettől még erőszakosabb lesz. Születik egy gyerekük is. A nő megelégeli az állandó rettegést, felbérel két srácot, hogy öljék meg a férjét. Meg is történik, de a dolog kiderül, a nőt aránytalanul hosszú időre zárják be, mert senki sem hisz neki. A fia is abban a hitben nő fel, hogy a jó ember apját megölte az anyja, ezért nem is látogatja. Magát a történetet mi is úgy ismerjük meg, mint a fiú, aki 18 évesen meglátogatja a börtönben élő anyját, aki elmesél neki ezután mindent. A film készültekor a nő a valóságban még börtönben volt azt hiszem. Ja, és közben kiderül, hogy az első feleségét a pasi ölte meg, szintén egy erőszakos pillanatában, amikor erre rájön a nő, és őt is majdnem megöli, akkor szánja rá magát a bérgyilkosok felkeresésére.


Ez lenne az egyik film. A másik:

Egy fiatal nő valami tervezőirodában, vagy ilyesmi helyen dolgozik (ez nem biztos), és keres magának egy új lakást. Talál is egy régi építésű, üres házat, ami erős felújításokra szorul. Közben virágokat kap, azt hiszi, hogy a volt barátjától, és megismerkedik a futárral, aki a virágokat viszi neki. Kiderül, hogy igazi ezermester a pasi, aki szépen felújítgatja a házat, amíg a nő dolgozik (közben össze is jönnek). Neki is volt egy felesége aki meghalt, és itt is kiderül, hogy ő ölte meg. Készen van a lakás, és a nő barátnőjének valahogy nem tetszik az a pasi, valami félelmeteset talál benne. Azt hiszem, időközben feljelentést is tesz a nő, mert valaki névttelenül zaklatja, mindenesetre kapcsolatban áll egy nyomozóval valami okból. Kiderítik, hogy a férfi ölte meg az első feleségét, és hogy ő a zaklató, csakhogy a nő már ott vagy az új lakásában, vele. A férfi amíg építgette a házat, úgy húzta fel a falakat, hogy körben egy kb 1 méteres folyosó veszi körül, ott volt mindig, onnan figyelte a nőt. A nő is rájön valahogyan erre, meg hogy ő a zaklatója, de nehéz menekülnie, mert be van zárva a ház, különféle rácsokat szerelt fel a férfi a nyílásokra. Majdnem megöli már a nőt, de végül a nyomozó azt hiszem lelövi.


Nagyjából ennyi. Az elsőben a pasi egyébként olyan 40-45 körüli lehet, magas, bajszos, kopaszodó, fekete hajjal, a második filmben pedig olyan 30-40 közötti, magas, hosszabb szőke hajú, izmos. A kinézetükről ennyire emlékszem. Valaki meg tudná mondani a címüket? Szeretném újra megnézni őket.


Köszönöm!



2013. aug. 25. 23:55
 1/5 Sinead ***** válasza:
Az első leírás egy részéből nekem a Kék szemű mészáros jutott eszembe, biztosan nem ez az amit keresel, de hasonló. Ha érdekel, nézd meg, jó film.
2013. aug. 26. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Basszus, ezeket a filmeket szívesen megnézném :D
2013. aug. 26. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Valóban nem a Kékszemű mészáros lesz az, de köszi a tippet, majd megnézem azt is :)

Még valaki esetleg, aki emlékszik ezekre? Lehet, hogy a Universal Channel-en volt, de azt hiszem, mindkettő ugyanazon a csatornán, pár éve hétköznap esténként mentek ilyen filmek ezeken a filmcsatornákon. Sajnos nem találom sem a Hallmark, sem a Universal saját filmjei között, és már régen nem játszották ezeket, vagy legalábbis nem találkoztam velük.


Az első filmben a végén volt egy statisztika is, hogy mennyivel több büntetést kapnak azok a nők a mai napig, akik megölik vagy megöletik az erőszakos férjüket, mint az erőszakos férjek, akik megölik a feleségeiket. Ott is hiába derült ki az igazság végül, a nő valami 15-20 éves büntetést kapott ilyen helyzetben, a férje pedig kapott volna fordítva olyan 10 év körüli, alatti büntetést. A végén volt kép is arról a nőről, akiről a film készült, és hogy előre láthatólag mikor szabadul (talán még 2-3 év volt hátra).

2013. szept. 2. 11:55
 4/5 anonim válasza:
100%
Második szerintem: The Resident ( Hillary Swank)
2016. ápr. 10. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm, megnéztem a trailert, talán ez lesz, bizonyos jelenetek alapján egyértelműen, de én egész máshogy emlékszem a pasira, nem Negan volt szerintem :D Nem volt ennek egy pár évvel korábbi másik változata vajon? De lehet keverem valami másikkal, jópár éve ezeken a filmcsatornákon esténként mentek ilyesmi sztorijú filmek, sokat láttam.

Köszönöm! :)

2016. ápr. 12. 23:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!