Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Percy Jackson - Szörnyek tengere?

Percy Jackson - Szörnyek tengere?

Figyelt kérdés

Kinek hogy tetszett a film?


Mindenki írhat, de leginkább azok véleménye érdekel, akik a könyvet is olvasták...



2013. aug. 17. 09:57
 1/8 anonim válasza:
Én ma néztem meg a filmet, a könyvet kicsit régebben olvastam, de azért emlékeztem a történésekre. A film valami elképesztő volt, nekem nagyon tetszett.:)
2013. aug. 18. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen. Röviden nekem is az a véleményem, hogy jól megcsinálták :)
2013. aug. 18. 21:08
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. :D
2013. aug. 18. 21:08
 4/8 anonim válasza:
Nincs mit:))
2013. aug. 19. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Fuxreiter.Jack ***** válasza:
Én nem olvastam a könyvet, de a film egyenesen elvarázsolt. Méltó folytatása a Villámtolvajnak. Imádtam :)
2013. aug. 20. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Örülök a válaszodnak Fuxreiter.Jack, ment a zöld kezecske. :D
2013. aug. 20. 22:45
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem szörnyű lett. Én olvastam az összes könyvet, imádom, de ezt a filmet és Riordan helyében nem vállanám fel...


Már az író is csavar egy jó nagyot a mitológián, de azzal semmi baj a könyvben, mert kreatív és jó irányba viszi az egészet. A film viszont csavar még egyet, igénytelenül és elkapkodottabban, valamint tönkreteszi a könyv hangulatát. Az egész cselekmény össze van sűrítve, ami nem lenne olyan nagy probléma, ha cserébe nem maradnak ki szórakoztató és érdekes részek. Ez egyébként az előző filmre is jellemző. HOL VAN ÁRÉSZ?!

A színészek teljesítményét nem tudom megítélni, mert az összecsapott szinkron annyira rossz lett, hogy teljesen elvonja a figyelmet minden másról, de a karakterek olyan szinten ostobák a filmben, hogy az már fáj. Hülyeségeket beszélnek, idióta kérdéseket tesznek fel és egymás után követik el a nagyobbnál nagyobb hibákat.

A látvánnyal nincs gond, Kharübdiszt például kifejezetten jó LETT VOLNA nézni, ha esetleg legalább közelébe teszik a szikláját meg Szküllát egy másikkal. Apró kis kihagyás, végül is, miért ne tapossuk sárba az egyik legismertebb mitológiai szörnypárost...?

Nagyon fájlalom, hogy rettentően eltértek a könyvtől, szinte állandóan kapkodtam a fejem, hogy ez most mi a franc. Ami nagyon jól tud működni, ha ötletesek és élvezhetőek a változtatások, csak ebben az esetben ez ettől a lehető legtávolabb állt.


SPOILER

Luke-kal akkor most mi van? És a végén mi volt az Kronosszal? Nem elég, hogy iszonyat ronda és nevetséges volt az az izé, még értelme és szerepe sem túl sok volt. Meg komolyan, egy mezei szatír és egy félisten ne élje már túl, ha a titánkirály élve felfalja...

Annabeth-t meg a filme első tíz perce után le akartam lőni, a megnyilvánulásairól ordítania kellett volna, hogy ő a bölcsesség istennőjének leánya, ehelyett csak egy buta hiszis libát láttam.

SPOILER vége


Szóval, szerintem nem érte meg a mozipénzt, és egy ilyen jó történetből ilyen jó színészekkel sokkal többet ki lehetett volna hozni. 10/4.5. Legalább a zene jó volt, na meg persze Mr.D. és Clarisse.

Remélem, ha lesz 3ik rész, jobb lesz, mert az a könyv tényleg nagyon jó filmalapanyag.


15/L

2013. aug. 21. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Én is tervezek írni egy ilyen hosszú hozzászólást, de még megvárok pár véleményt.

Köszi a választ :)

2013. aug. 21. 22:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!