Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Írnátok jó filmeket?

Írnátok jó filmeket?

Figyelt kérdés

kb. 1965 előttiek érdekelnek, abból az időből nem sok filmet láttam, az újakat meg már unom

milyen klasszikusokat érdemes mindenképp megnéznem?

főleg amerikaiakra vagyok kíváncsi, de mások is jöhetnek


2013. aug. 10. 10:39
 1/5 A kérdező kommentje:
lehetőleg olyanokat írjatok, amik nincsenek ott az imdb top250-es listáján :)
2013. aug. 10. 10:49
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos amerikai filmeket abból az időből nehezen tudok ajánlani, mivel Magyarországra kb. 1970-ig csak elvétve jött amerikai film.

Mellesleg a háború után a filmművészet Európában virágzott.


A sorompók lezárulnak

(Umberto D., 1951)

[link]


A félelem bére

(Le salaire de la Peur, 1952)

[link]


Vágyakozás

(Les Orgueilleux, 1953)

[link]


Országúton

(La Strada, 1954) [link]


Kenyér, szerelem, féltékenység

(Pane, Amore, e Fantasia, 1954) [link]


Budapesti tavasz

(1955) [link]


Trapéz

(Trapeze, 1956) [link]


Hannibál tanár úr

(1956) [link]


Csendes Don

(Tikhiy Don, 1957)

[link]


Szállnak a darvak

(Letyat zsuravli, 1957)

[link]


Emberi Sors

(Szúgybá cselovéka, 1958)

[link]


Édes élet

(La Dolce Vita, 1959) [link]


Rocco és fivérei

(Rocco e i Suoi Fratelli, 1960) [link]


Egy asszony meg a lánya

(La ciociara, 1960)

[link]


Két félidő a pokolban

(1961) [link]


Pacsirta

(1963) [link]



Zorba, a görög

(Alexis Zorbas, 1964) [link]


A domb

(The Hill, 1965) [link]

2013. aug. 10. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mindig ez az Amerika...


* 12 dühös ember

* Metropolis

* Patyomkin páncélos

* Koldusopera

* Dr. Caligari


stb.

2013. aug. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

asszem kezdésnek jó lesz mondjuk a Patyomkin páncélos, a Félelem bére, a Domb meg még pár, amit az imdb-toplistáról szedtem :)

2013. aug. 10. 14:02
 5/5 anonim ***** válasza:

1-es: logikai hiba! Nem azért nem tudsz amerikai régi filmeket javallani, mert elvétve jöttek Magyarországra a komcsi érában, hanem mert te nem nagyon ismerted meg őket! A gengszterváltás óta ugyanis lezajlott 24 év, a DVD-, és különösen a netes korszak óta pedig tömegével hozzáférhetőek ezek nálunk is (magyar nyelven vagy felirattal is). Ez most olyan, hogy én sem azért nem ismerem a TV2-matiné reggeli műsorának tartalmát, mert nem vagyok abban a korban, hanem mert nem veszem a fáradságot, hogy megnézzem őket :)


Itt lesz amúgy pár klasszikus amerikai film az IMDb-toplistán kívül,ha még nem leltél eleget:


Férfiszenvedély, Holtan érkezett, Csigalépcső, Sötét átjáró, Mocskos arcú angyalok, Sayonara, A kis Ceasar, Az óra körbejár, Asszony a tóban, Elmer Gantry, Gyere vissza, kicsi Sheba!, Az örökösnő, Így élni jó, Elbűvölve, Félévente randevú, Várj míg sötét lesz, Gyilkosság telefonhívásra, Fehér karácsony, A mezítlábas grófnő, Zola, Pasteur, A sovány ember-sorozat, A megkövült erdő, A viharos húszas évek, Yankee Doodle Dandy, Gigi

2013. nov. 12. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!