Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Ismeri valaki ezt a filmet? A...

Ismeri valaki ezt a filmet? A 80-as években láttam a TV-ben, középkori lovagvárról, varázslókról szólt.

Figyelt kérdés

Még elég kicsi voltam, amikor láttam, szóval elég kuszák az emlékeim róla, mindenesetre leírom a történetet, úgy ahogy én emlékszem:


Egy középkori lovagvárba érkezik egy fiatal fickó, akiről kiderül, h varázsló. Összebarátkozik egy másik sráccal, és elkezdi bölcsességekre meg varázslásra tanítani (? talán). Van a várban egy öreg varázsló (vagy pap?) is, aki féltékeny a fiatalabbra, és állandóan ellene uszítja a népet, mondván, h az ördöggel cimborál. Végül sikerrel jár: a fiatal varázslót boszorkányság miatt megégetik (ebben nem vagyok biztos, lehet h az öreg önhatalmúlag öli meg, mindenesetre meghal). Másnap, v. egy idő múlva megjelenik a várban egy macska. A fiatal fiú, a varázsló haverja felismeri, h Ő tért vissza -ekkor vissza is változik emberré. Közben a várbeli tömeg az öreg varázsló ellen támad, kicibálják a szobájából, és a várudvarra hurcolják, hogy kivégezzék. Ezt a két srác a vár melletti hegyről nézi. Egyszer csak a fiatal varázsló int a kezével, mire mindenki eltűnik a várudvarról (??). Ez az utolsó jelenet, amire emlékszem.


A film címére lennék kíváncsi. Ha ráismersz, kérlek írd meg! Már nagyon régóta keresem..



2013. aug. 3. 02:47
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!