Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Tudnátok ajánlani gondolkodtat...

Tudnátok ajánlani gondolkodtató, megborzongtató THRILLER filmeket?

Figyelt kérdés
pl.: Megérzés, Az árva

2013. júl. 19. 13:31
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
A Fekete hattyú teljesen egyértelműen lélektani dráma... Egy thrillerben ennél több van. Van benne valami gyilkossági, emberrablási, nyomozós, üldözős, vagy valami ilyesmi szál. Ez a film pedig egy lány lelki harcáról szól. Aronofsky-tól egyetlen thrillert sem láttam még. A Rekviem egy álomért is ugyanilyen film, az is hasonlóan lélektani dráma. De szerinted mitől thriller? Miért sorolnád a Hannibal-féle filmekhez, amik tényleg thrillerek?
2013. aug. 1. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Pont a főszereplő lány lelki harca miatt thriller: nagy nyomás nehezedik rá, hiszen ki lett választva egy olyan szerepre, amit a személyisége miatt nem tud eljátszani, és lenne olyan jelölt a szerepére, aki viszont el tudná, így egyre jobban retteg attól, hogy elveszítheti azt, üldözési mániája lesz.

Nincs egy barátja sem, akivel beszélhetne, viszont az anyjával abnormális a kapcsolata, nem engedi őt élni, nem engedi, hogy magánélete legyen. Elkezd menekülni a régi énje elől, de ez nem egy szokásos jellemfejlődés. Kiújul a korábbi vakarózása, és rémisztő hallucinációk kezdik el gyötörni.

Ezek miatt meglehetősen nyomasztó, megborzongató és félelmetes az egész film. Néhol csak később, vagy egyáltalán nem (például a végén) derül ki, hogy mi az, ami megtörtént, és mi nem. Én ezek miatt mondanám thrillernek.

2013. aug. 1. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

A leírásoddal tökéletesen alátámasztottad, hogy ez valóban egy lélektani dráma. Az, hogy fordulatos, attól még az nem teszi thrilleré.


Hasonlítsd össze például a Gépésszel. Az egy nagyon jó thriller. De teljesen más a hangulatuk, hiába nyomasztó mindkettő... Meg hát már alapvetően a Gépészben benne vannak azok az elemek, amiket írtam, hogy benne vannak egy thrillerben. A Rekviem egy álomért végén is teljesen beleborzongtam, nagyon nyomasztó volt, de az sem thriller... Szóval ezek máshogy borzongatóak, mint a thrillerek. :) Egyszerűen nem lehet a thriller kategóriába sorolni, hiába próbáltam megérteni a nézőpontodat. Gondolom érted, hogy mire gondolok. Tudnék neked sorolni tucatnyi thrillert, amiben mind megvannak azok a dolgok, amik azzá teszik azokat, hasonló a hangulatuk is, de a Fekete hattyú az teljesen más, nem illik közéjük.

2013. aug. 2. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!