Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Trónok harca SPOILER Valaki...

Trónok harca SPOILER Valaki aki kiolvasta eddig az összes könyvet leírja nekem mi lesz Daenerys Targaryenel (Khaleesivel) a továbbiakban?

Figyelt kérdés

2013. jún. 11. 00:30
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja igen és láttam mind a 3 évadot.
2013. jún. 11. 00:33
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Röviden összefoglalva Yunkai-ban marad, hogy kipróbálja magát királynőnek aminek a környék nagyon nem örül, így minden város ellene fordul. A nyomás hatására elég sok baklövést csinál (például elzárja a sárkányokat, csak Drogon szökik meg) aminek végül meglesz a nem kívánt eredménye. De megnyugtatásként őt még kivételesen nem ölte meg Martin :)
2013. jún. 11. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Tavaly olvastam, szóval lehet kicsit hiányos lesz, de megpróbálom.


Tehát most, hogy bevette Yunkait, tovább indul egy másik rabszolgatartó városba, Meerenbe. (Yunkaiban otthagy néhány embert, uralkodni.) A meereniek válaszul a városhoz vezető úton rabszolgákat feszítenek keresztre (főleg gyerekeket).


De természetesen Danynek sikerül bevennie (na itt vagyok bajban, mert már nem emlékszem pontosan hogyan, de talán Selmy és mormont jutnak be a csatornákon keresztül és kinyitják a kaput). Bocs ha hülyeség.


Dany kivégezteti a város vezetőit (értsd a főtéren élve kereszre feszíti mindet). Híreket kap, hogy a hátrahagyott astapori és yunkai felszabadítottak egymás közt marakodnak és lemészárolják az új vezetőiket. Ezért Dany azt a döntést hozza meg, hogy marad és uralkodik Meerenben. (Szerintem itt ér majd véget a 4. évad.)


Ja igen és még Meerennél rájön, Mormont Varys kéme volt és folyamatosan jelentett neki, ezért száműzi.


Dany tehát uralkodik, de a meereniek nehezen fogadják el. Megjelenik egy csoportosulás, a Hárpia Fiai, akik az éjszaka lelple alatt mindig megölnek néhányat Dany katonái közül.

Ezt még fokozza, hogy a sárkányok nőnek, egyre kezelhetetlenebbekké válnak. Dany egyik meghallgatásán egy pásztor azt állítja Drogon megölte a lányát és bizonyítékul elhozza a szenes holttestét. Danynek nincs más választása, mint bezárni a sárkányait egy börtönbe.

Na eközben meg érkeznek a seregek más városokból (Quarth pl.), hogy véget vessenek Dany uralmának, lerombolják Astaport, Yunkait és Meerent is körbeveszik. A menekültek Danyhez jönnek segítségért, viszont a városba nem engedheti be őket, mert betegséget terjesztenek (fekete halál talán). De próbál kajával segíteni.


Hogy véget vessen a Hárpiai Fiai ámokfutásának, házasságra kényszerül egy meereni nemeshez. (Ugyanekkor más kérők is érkeznek Westerosról, pl. Quent Martell, de őt visszautasítja, ill. felé tart még Victarion Greyjoy a sárkánykürttel).


A házasság örömére megynitnak egy gladiátorvermet. Danyt megpróbálják megmérgezni, de időközben beröppen a kiszabadult Drogon és elragadja Danyt.

Quent Martell ki akarja szabadítani a többi sárkány is, de hamuvá égetik.

A Selmyre maradt várost az ostromlók pedig a menekültek holttesteivel kezdik bombázni.


Danyre pedig Khal Jhaqo talál rá (aki még az első könyvben megölte volna). Ezzel ér véget a Sárkányok tánca.


Bocsi ha valami nem épp így van, de a sorozatban úgy is változtatnak doglokat. :D

2013. jún. 11. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Igaz, rosszul írtam, elvileg még Meeren-be megy és ott marad, de lehet sorozatba már Yunkai lesz a főhadiszállás (mintha láttam volna, hogy berakták a piramist)
2013. jún. 11. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen nektek:D
2013. jún. 11. 16:29
 6/8 anonim ***** válasza:
*Jajj, azt kihagytam, hogy Volantisból a Maegyr család (Talisa családja) támogatást küld Danynek Meerenbe.
2013. jún. 11. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Talisa? Ő csak a sorozatban van, könyvben nincs ilyen szereplő. Vagy úgy érted, hogy Malaquo Maegyr majd valahogy így hozzák be a történetbe?
2013. jún. 12. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen, így értettem. Szerintem okkal volt említve annyiszor Volantis, meg Talisa levelezései is (az anyjának). :-)
2013. jún. 12. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!