Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Az amerikai filmekben miért...

Az amerikai filmekben miért nincs rendszám az autókon? (de csak elől)

Figyelt kérdés
Vagy ez így van a való életben is?

2013. ápr. 21. 21:09
 1/9 anonim válasza:
28%
mert az ameiraikai filmekben nem figyelnek a részletekre :/
2013. ápr. 21. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Filmezéssel foglalkozom, így tudom, hogy figyelnek a részletekre, de ez nagyon "célirányos hiányosság". Totálban mutatják, ahogy érkezik a rendszám nélküli autó, amikor meg elmegy, a hátulján van rendszám!


Köszönöm szubjektív véleményedet, de valami konkrét válaszra lenne szükségem.

2013. ápr. 21. 21:21
 3/9 anonim ***** válasza:
79%
Mert amerikában csak hátul kötelező a rendszám.
2013. ápr. 22. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Gondoltam erre én is.
2013. ápr. 22. 07:39
 5/9 anonim ***** válasza:
78%

4:15-os valasza csak reszben helyes, ugyanis az allamok tobb mint fele megkoveteli az elso rendszamtablat.


Kotelezo elol-hatul a tabla, az alabbi allamokban:

Alaska, California, Colorado, Connecticut, District of Columbia, Hawaii

Idaho, Illinois, Iowa, Maine, Maryland, Minnesota, Missouri, Montana, Nebraska

Nevada, New Hampshire, New Jersey, New York, North Dakota, Ohio, Oregon, Rhode Island

South Dakota, Texas, Utah, Vermont, Virginia, Washington, Wisconsin, Wyoming

2013. ápr. 22. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kimerítő választ! Bár, olvasva ezt a rengeteg helység- vagy helyiségnevet, szinte nincs olyan film, ami ne esne ezekbe bele. Legutóbb a "Nagyon nagy őt" láttam, ahol nem volt rendszám az autón elől, de az "Én és én és az Irén" c. filmben is ez volt a helyzet, ami több államon át vitte a történetet. Akkor hol az igazság? Odaát? :)
2013. ápr. 23. 10:46
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Odaát? :)


Ha Arizonaban elsz es a kocsid is ott van regisztralva, akkor nem kotelezo elol rendszam. Ha korbeautozod az orszagot, semmi gondod nem lesz az elso rendszam hianyabol.


Ha olyan allamban elsz, ahol kotelezo az elso rendszam, de te nem teszed fel, akkor az 'szerencsen' mulik. A parom honapok ota jar elso rendszam nelkul es mindig megussza.


En viszont olyan "szerencses" vagyok, hogy amikor hetvegen levettem a rendszamot, hogy megragasszam a tarto keretet, es a rendszamot felvittem a lakasba, epp hogy felertem, az egyenruhas mar jarkalta korbe a verdat. A parom az erkelyen kiabalt nekik, hogy nehogy rategye a kocsira a buntit, epp szereljuk a rendszamot, es a tablat lobogtatta a kezeben. Az egyenruhas elment, megusztam a buntit....


Amugy ha vkinek szep autoja van, az nem fogja kifurni a lokharitot meg akkor sem, ha olyan allamban lakik, ahol kotelezo az elso rendszam. Inkabb kockaztatjak a buntit. (ami egyebkent 10 dollar csak, viszont fel kell rakni a rendszamot es be kell mutatni a hivatalban hogy megcsinaltad /ezt hivjak javithato buntinek/. Ilyen esetekre ideiglenes megoldast talalnak, pl. egy lemezt furnak az alvazra, ami L alakban elore jon es arra teszik a rendszamot.)

2013. ápr. 23. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Odaát! Úgy értem, nekem odaát, a tengeren túlról, nekem innen Magyarországról… Ezek szerint, Te onnan írsz. Akkor hiteles infókkal szolgálsz. Köszi!
2013. ápr. 24. 10:27
 9/9 PRINCE Gabor válasza:
Szóval.. Amerikában bizonyos államokban nem kötelező a rendszám elöl, viszont más államokban kötelező és, ha elér egy bizonyos àrkategóriát az autó, akkor ezekben az államokban sem kell. Arra hivatkoznak, hogy az ilyen drága autók àltalában sportautók és nem fér rá. Szerintem jó dolog.
2021. jan. 13. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!