Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Tudnátok ajánlani valamilyen...

Tudnátok ajánlani valamilyen jó kis boncolós filmet? +18 Tegnap belógtunk a helyi kórház patológiai részlegére.

Figyelt kérdés

A linkeket csak priviben küldjétek hogy azt kiskorúak ne láthassák!


http://www.youtube.com/watch?v=f2w3tjjSzjQ



2013. ápr. 18. 13:33
 1/9 anonim ***** válasza:

"Tegnap belógtunk a helyi kórház patológiai részlegére."


? Ez ugye most nem komoly,csak én értem félre.


Linkelni NEM lehet az oldalon,mert törlik. Viszont ajánlom az Autopsy vagy a Boncasztal című filmet. Előbbi egy jó kis gorehorror film,sokat ne várj tőle,a másik pedig nagyon művészi akart lenni,de az ellenkezője sikeredett.

2013. ápr. 18. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Na és mit sikerült látnotok????
2013. ápr. 19. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Annyira nem sok mindent láttunk, mint írtam a patológiának csak egy részlegérén jártunk. Természetesen zárva vannak a komolyabb helyek az idegenek elől de azért a sterilizálóig bejutottunk. Egyébként rengeteg a kórház területén a kamera és jól eldugott helyen van a boncterem ahova lehetetlen belátni és főleg bemenni!! Másrészt oda nem is mentünk volna összeszedni valamit mivel megfelelő védő öltözet nélkül rettentően nagy a fertőzések veszélye.. Szerintem éppen eleget láttúnk a sterilizálóban is aminek nagyrésze szintén be volt zárva, az ajtókra ki volt írva hogy idegeneknek belépni tilos akkor nagy sötétség és még ráadásul mind ehhez az alaksoron keresztül sétáltunk be. Ami érdekes és emlitésre méltó az egy üveg edény amit láthattunk abban a hallottól vett vérmintát vizsgálják, hematoxylin - ez volt ráírva és tele volt vérrel meg a polcon is volt még ám belőle minta, szerintem egy fehér rongyon volt amire rakták azon pedig két vér folt volt egy-egy vegyiszer löttyös üveggel. Régebben még anyukám ott dolgozott a kórházban de nem hozta haza a munkáját és én meg elég kíváncsi voltam kiskoromban és kérdezgettem hogy anya mit csinálsz ott a kórházban és ő mindig csak azt mondta betegeket gyógyít, mikor már nagyobb voltam mondta hogy a műtőben dolgozik de hát az orvosi titoktartás az csak orvosi titoktartás marad úgy ennyi, mást nem nagyon mondott. Egyszer viszont bemutatott a kollágáinak és a sebészeti osztályt is megmutatta hogy az az ő munkahelye, és én is szerettem volna egészségügyi dolgozó lenni bár a suliban nem tanultam jól mert volt egy balesetem, akkor egy év kimaradt a suliból és utána az átlagom is rosszabb lett.. Egy hosszas műtéten estem át a bal karom sérült meg és nagy volt az esélye annak hogy többé nem tudom majd használni tehát béna lesz de anyámnak az egyik kollágája aki egy idegsebész volt az végezte a műtétet. Amúgy ovis korom óta balkezes vagyok, vagyis ezt is ballal írom úgy hogy a műtét sikerült és amikor felébredtem az altatásból csak annyit láttam hogy sok zöld ruhás, maszkos néz engem amitől rémülten elkezdtem sírni és anyát követeltem ő pedig természetesen azonnal bejött hozzám de azt nem tudom hogy a beavatkozáskor ő is jelen volt-e.

Már azóta 19 lettem, anyám pedig már tíz éve nem dolgozik így valamilyen szintem megmaradt bennem a gyerekkori kiváncsi énem és kicsit körülnétünk a kórházban, a barátaimnak mutatt egy-két érdekes dolgot. (Anya ezt azért nem tudja hogy mi hol csavarogtunk egyet:D De az biztos hogy nem is örülne ha meghallaná.)

2013. ápr. 19. 11:38
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Honnan tudod, hogy halottól vett vérminta volt az üvegben, mert ugye a patológia az szövettan és nem csak halottakkal foglalkozik?
2013. ápr. 19. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az Anatómia nem tizennyolc de boncolós és lehet rajta röhögni is. Azt ajánlom.
2013. ápr. 20. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

"Honnan tudod, hogy halottól vett vérminta volt az üvegben, mert ugye a patológia az szövettan és nem csak halottakkal foglalkozik?"


Szeretem az okoskodó-okoskákat, részben igazad van a patológián szövettan mintát is vizsgálnak de a vérmintát toxikológiai vizsgálat céljából veszik le.. Sőt, amit sokan nem is tudnak a rákgyógyításban is szerepük van. Hogy honnan tudtam mi volt az üvegben?: Mert szemmel láthatóan vér volt benne és még latinul is rá volt írva milyen minta. Anya csak a műtőben dolgozott mint korábban írtam így csak-csak rám is ragadt valamicske..

2013. ápr. 21. 12:13
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Én voltam az "okoskodó-okoska",aki lehet kicsit több időt töltött már a pathológián, mint te.
2013. ápr. 21. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Én voltam az "okoskodó-okoska",aki lehet kicsit több időt töltött már a pathológián, mint te.


Elnézést! Nem tudtam hogy pathológus. Egészségügyi dolgozó volt az édesanyám is. Minden jót!

2013. ápr. 22. 22:29
 9/9 anonim válasza:
47%
Nos, elárulom neked, hogy én voltam boncolni. Volt rá lehetőségünk, mert a biosz tanárunk jóba volt a kórházzal és elmehettünk. Életem egyik legnagyobb élménye volt. De komolyan. Persze nekünk is kellett titoktartást fogadnunk, mert azért mégis valakinek a hozzátartozója meg stb... Teljes mértékben be lettünk öltöztetve. Köpeny, a cipőre zacsi, kesztyű, meg orr-és száj védő. Benn voltunk már a boncterem előtti helyiségbe amikor meghallottuk, hogy aki a patológus mellett van elkezdi szétfűrészelni a koponyát. Utána bemehettünk. Hát amilyen látvány ott fogadott minket... Nem tudnám hasonlót említeni hozzá... Oltári volt. Ki voltak szedve a szervek, majd a patológus csaj azt kezdte el feldarabolni, és elküldeni szövettanra. Nagyon jó volt!
2013. szept. 2. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!