Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Valaki ismeri a "Bűvös tök...

DomeHun kérdése:

Valaki ismeri a "Bűvös tök meséi"? C. régi mesét, és esetleg tudna adni róla valami információt. (akár az eredeti címének is örülnék. )

Figyelt kérdés
Nem vagyok biztos a címében. Arról szólt hogy volt egy tök alakú bolygó és egy öreg bácsika repkedett körülötte és mondott meséket. Az egyikben elmeséli hogy került ki az űrbe, valamilyen boszorkányokkal került összetűzésbe és általuk került ki, az utolsó kis mesére emlékszek a legjobban, ebben egy ördögnek az életébe nyerünk egy kis utazást sok bonyolult gép és a végén valahogy előkerül egy sárkány is. Nem tudom mennyire felismerhető, de remélem valaki felismeri. :D

2013. márc. 24. 17:51
 1/1 Mirrorka válasza:

Szia! Megtaláltam! :)Spanyol, illetve baszk mese: Kalabaza tripontzia [link]

Meg is tudod nézni itt az egészet, igaz spanyolul. Nekem így is nagy élmény volt, mert én is évek óta kerestem, és nagyon keveset értek spanyolul, de ahogy néztem visszajött, hogy miről szól. Remélem tudtam segíteni. :)

2018. jan. 13. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!